ماشین شهرام جزایری پس از 13 سال حبس + عکس


اگر برای دهه 80 ، پنج اسم خبرساز را بخواهیم انتخاب کنیم بدون تردید شهرام جزایری یکی از آنهاست که سال ها زبان زد خاص و عام و مثالی بی بدیل از خلاء قانونی و مدیریتی کشور بود. او الان 43 سال دارد و 8 ماه پس از اتمام دوره محکومیتش در رسانه ها حضور پیدا کرده است.

 شهرام جزایری پس از 13سال حبس 8 ماه است که آزاد شده است ، محمود هاشمی شاهرودی ، زندان
اخیرا تصویری از شهرام جزایری منتشر شده است که نشان می دهد وی خودروی بنز E300 دارد. شهرام جزایری عرب تاجر و فعال اقتصادی که در سال 1381 در سن 29 سالگی و در جریان بزرگ ترین و جنجالی ترین پروندهٔ فساد اقتصادی ایران بعد از انقلاب سال 1357 ایران تا آن زمان بود بازداشت شد. او فعالیت تجاری خود را از دستفروشی شروع کرده بود.

دادستانی اتهامات وی را ایجاد و تأسیس حدود 50 شرکت مختلف بازرگانی، کسب اعتبار موهوم از طریق مانورهای متقلبانه، برداشت 38 میلیارد و 10 میلیون ریال به دفعات مختلف و پرداخت آن به اشخاص به عنوان رشوه، جعل اسناد اعلام کرد. تبانی در معاملات دولتی، اغوای مسؤولان بانکها، تسهیل و دریافت ارز، عدم به کارگیری تسهیلات در امر صادرات و واردات و ایجاد رکود در امر صادرات واردات، تهیه پیمان نامه های غیرقانونی و اخذ مقادیر قابل توجهی از این طریق از جمله کیفرخواست نماینده مدعی العموم است.

در تاریخ 2 اسفند 1385 مجتمع ویژه جرائم اقتصادی اعلام کرد که شهرام جزایری در جریان انتقال برای معرفی داراییهایش موفق شده است مأموران محافظ خود را فریب داده و بگریزد. دادگاه شهرام جزایری در غیاب وی به کار خود ادامه داد و در 7 اسفند 1385 او را به 14 سال زندان، 10 سال تبعید ، 10 سال محرومیت از فعالیتهای بازرگانی و تجاری و جریمه نقدی 122 میلیون و 840 هزار و 200 دلاری محکوم کرد.

محمود هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضاییه در 12 اسفند 1385 رئیس مجتمع ویژه جرائم اقتصادی و چند تن دیگر از مقامات مسئول در پرونده شهرام جزایری از جمله رئیس زندان اوین را برکنار کرد. پس از بیان حدس ها و احتمالات گوناگون و رسیدن خبرهای ضد و نقیض از دیده شدن شهرام جزایری در دبی، طبس و مناطق دیگر جهان، در تاریخ 27 اسفند 1385 مقامات اطلاعاتی ایران اعلام کردند موفق شده اند وی را در روستایی در کشور عمان دستگیر کنند. در روز 28 اسفند به ایران بازگردانده شد.

شهرام جزایری صبح جمعه، 11 مهر 1394 پس از گذراندن 13 سال حبس در سن 43 سالگی از زندان آزاد شد.

جزایری در خصوص دوران محکومیتش، اینگونه اظهارنظر می کند:«حقیقتاً من در طول مدت حبس و زندان به مدت 13 سال، آنقدر فشارهای سنگین داشتم که درحقیقت، هر لحظه اعدام می شدم و دوباره زنده می شدم تا زجر و سختی را مجدداً متحمل شوم. اگر به گذشته باز می گشتم و حق انتخاب میان حکم اعدام و حبس 13 ساله را داشتم، اعدام را انتخاب می کردم.» وی همچنین اعلام کرد که به زودی به فعالیت های اقتصادی بازخواهد گشت.

 خودرو شهرام جزایری پس از13سال حبس ، زندان ، ماشین شهرام جزایری

ماشین شهرام جزایری پس از 13 سال حبس + عکس

[ منبع این خبر سایت نمناک می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال