رهایی قاتل از قصاص برای بار دوم


بخشش قصاص قاتل بعد از قتل دوم

این مرد جنایتکار که پشیمان است در آخرین مرحله قضایی به زندان و تبعید محکوم شد.این مرد افیونی محکوم به مرگ که محمد نام دارد سال 90 در دومین جنایت به خاطر قتل هم پاتوقی اش دستگیر شد.محمد 4 سال پیش در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران تحت محاکمه قرار گرفت و به قتل اعتراف کرد و قضات عالیرتبه با توجه به اعترافات این قاتل و اصرار خانواده قربانی وی را به قصاص نفس –اعدام-محکوم کردند.

به گزارش پرونده در نخستین جنایت این مرد در 28 خردادماه سال 82 در درگیری خیابانی مردی را کشت ، وقتی محکومیت محمد به دار مجازات در دیوانعالی کشور تأیید شد وی در آستانه اعدام قرار گرفت تا اینکه توانست با پرداخت دیه 180 میلیون تومانی مورد بخشش قرار گرفته و از اعدام نجات یابد. محمد پس از پایان دوران محکومیت زندان آزاد شد.
در حالی که 8 سال از جنایت اول می گذشت، وی جنایت دوم را در محدوده یک کمپ ترک اعتیاد و در زمین های کشاورزی شهرک مسعودیه رقم زد و این بار نیز با پرداخت 80 میلیون تومان دیه و در حالی که باز تا یک قدمی اعدام پیش رفته بود، نجات یافت. صبح دیروز محمد از جنبه عمومی جرم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران از سوی قاضی قربانزاده و دو قاضی مستشار تحت محاکمه قرار گرفت و در آخرین دفاع از خود گفت: سال 90 به موادمخدر اعتیاد داشتم و با پسرعمه ام که معتاد بود برای ترک به یک کمپ ترک اعتیاد رفتیم.پس از چند ماه که اعتیاد را کنار گذاشتیم و از کمپ ترخیص شدیم پسرعمه ام گفت که محمد وسایل وی را در کمپ به سرقت برده است. قرار شد که من میانجیگری کنم و آن روز با پسرعمه ام نزد محمد که خرده فروش موادمخدر بود، رفتیم.آنجا بین محمد و پسرعمه ام مشاجره لفظی بالا گرفت و محمد چاقو کشید.من هم چاقو را از وی گرفتم و ناخواسته ضربه ای به او زدم. وی افزود: باور کنید هرگز قصد کشتن وی را نداشتم. ناخواسته این جنایت دوم رقم خورد. دو قتلی که من انجام دادم باعث شد که خانواده ام دار و ندارشان را از دست بدهند و حتی برای قتل دوم پدرم خانه اش را به فروش گذاشت و 130 میلیون به خانواده قربانی دادیم و بقیه را با یک چک 50 میلیون تومانی پرداخت کردیم.

وی ادامه داد: من خیلی به خانواده ام ضربه زدم حتی خواستگار خواهرم وقتی تحقیق کردند دیگر پا پیش نگذاشتند و منصرف شدند.محمد گفت: هدفم از گفتن این حرف ها این بود که خدا برای بار دوم به من لطف کرد تا بار دیگر کنار خانواده ام باشم و من از گذشته خود بشدت پیشمان بوده و تقاضای عفو و بخشش دارم.بنابر این گزارش، در پایان جلسه دادگاه سه قاضی عالیرتبه وارد شور شدند و محمد را به تحمل زندان و تبعید محکوم کردند.

[ منبع این خبر سایت نمناک می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال