محمد نوري: چهار بازیکن تیم ملی قطر کنار ژاوی بازی می‌کنند


وبسایت رسمی برنامه نود - محمد نوری بازیکن سابق پرسپولیس که به تیم مسیمیر قطر پیوسته، چندی قبل در اردوی تیم المپیک کشورمان در قطر حاضر شده و از نزدیک با خاکپور و بازیکنان این تیم صحبت کرده بود.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود اشراف کامل نوری به فوتبال قطر بهانه‌ای شد تا خبر ورزشی درخصوص تیم المپیک و آخرین شرایط محمد نوری با کاپیتان سابق پرسپولیس گفت‌وگویی داشته باشد.

بازي تيم‌هاي ايران و قطر را در استاديوم از نزديك تماشا كردي؟

متأسفانه چون مشغول فيزيوتراپي هستم، نتوانستم به ورزشگاه بروم و بازي ايران و قطر را از تلويزيون ديدم؛ ديداري كه متأسفانه تيم ما نتيجه را به قطر واگذار كرد. تيم قطر، تيم بسيار خوبي است كه بازيكنانش سال‌ها در كنار هم بوده‌اند و با يكديگر بسيار هماهنگ هستند. در ديداري كه با آقاي خاكپور داشتم، اين موضوع را به سرمربي تيم اميد كشورمان گفته بودم و تأكيد داشتم قطر تيمي است كه اكثر بازيكنانش حتي در تيم ملي بزرگسالان حضور دارند و سه، چهار سالي است كه روي اين تيم از سوي قطري‌ها سرمايه‌گذاري زياد شده است.

تيم ما بازي خوبي مقابل قطر ارائه داد؟

بله، به نظرم مستحق شكست نبوديم. بازيكنان ما خوب بازي كردند و شايستگي اين را داشتند كه حداقل به نتيجه تساوي هم برسند، با اين وجود تيم ايران، تيم خوب و يكدستي است كه به نظرم از گروهش صعود خواهد كرد. تيم ما قطعاً چين را شكست داده و به مرحله بعدي صعود خواهد كرد.

قبول داري در مرحله بعد هم با توجه به شكست‌مان مقابل قطر به عنوان تيم دوم كارمان خيلي سخت خواهد بود؟

در مرحله بعد هم اگر به عنوان تيم دوم صعود كنيم، به ژاپن مي‌خوريم و اگر اول شويم با عربستان يا تايلند بازي خواهيم كرد، من بازي‌هاي اين تيم‌ها را ديده‌ام، آنها هم تيم‌هاي بسيار خوبي هستند. كار ما سخت است اما با تيم خوبي كه داريم، قادر به صعود خواهيم بود و ان‌شاءا... در نهايت تيم اميد ايران طلسم راه نيافتن به المپيك را خواهد شكست. من مطمئنم تيم ما با پيروزي بر چين به مرحله بعد صعود خواهد كرد و نسبت به اين موضوع هم مشكلي ندارم.

بابت تعويض‌هاي ديرهنگام و بيرون ماندن بازيكناني مانند ترابي و كمنداني خيلي از خاكپور انتقاد شد. به نظرتان اين انتقادها از سرمربي تيم ملي منطقي است؟

من با توجه به شناختي كه از آقاي خاكپور دارم، بايد به اين نكته تأكيد كنم كه هيچ‌كس مانند آقاي خاكپور تيم اميد را نمي‌شناسد، به همين دليل سرمربي تيم ملي قطعاً بهترين تصميم را براي تيم ملي مي‌گيرد و بايد به تصميم آقاي خاكپور احترام گذاشت.

ژاوي در ورزشگاه در حين تماشاي بازي تيم‌هاي قطر و ايران به نظر خيلي هيجان‌زده بود و قطر را تشويق مي‌كرد و حتي گفته مي‌شود او نام دخترش را هم آسيا گذاشته است؟

يكي از اهداف آوردن بازيكناني مثل ژاوي اين است كه از وجود آنها نهايت استفاده شود. از سوي ديگر به هر حال افتخارات ژاوي براي همه مشخص است كه او يكي از پرافتخارترين كاپيتان‌هاي فوتبال دنيا بوده و هست. در حال حاضر هم 4 بازيكن تيم ملي قطر با ژاوي همبازي هستند و از تجربيات او نهايت بهره را مي‌برند. اميدوارم روزي فرا برسد كه ما هم امثال ژاوي‌ها را به كشورمان بياوريم و بازيكنان ما خصوصاً بازيكنان جوان‌مان در كنار ژاوي قرار بگيرند و از او و تجربيات‌شان نهايت بهره را ببرند.

از خودت و آخرين شرايط مسيمير حرف بزن.

در حال حاضر خودم از ناحيه مچ پا فيزيوتراپي مي‌كنم و نرم‌دوي را هم شروع كرده‌ام. در قطر هم اكثر تيم‌هاي باشگاهي براي اردو به كشور امارات رفته‌اند اما از آنجا كه تيم ما به لحاظ مالي ضعيف‌تر است، به اردوي خارجي نرفتيم.

به عنوان كاپيتان سابق پرسپوليس درخصوص استخدام يك دروازه‌بان خارجي براي پرسپوليس بگو.

در اين بين فقط برانكو تصميم‌گيرنده است و ايشان صاحب‌اختيار هستند. مطمئناً برانكو بهترين تصميم را براي دروازه اتخاذ خواهد كرد و اجازه نخواهد داد پرسپوليس لطمه ببيند، به همين دليل بايد به تصميم برانكو احترام گذاشت و از آن حمايت كرد و نبايد درخصوص دروازه‌بان جديد با حضور برانكو نگراني داشت.

57189

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات