آمانو این بار برای شروع همکاری آمد نه حساب کشی


آمانو اکنون چهره ای شناخته شده برای ایرانی ها است دیپلمات ژاپنی که گزارش نهایی اش جوازی برای پایان تحریمهای ایران شد.

تهران، دیگر نگران گزارش آمانو نیست 

پایه روابط جدید ایران و آژانس طبق برجام امروز نهاده می شود.یوکیا آمانو برای آغاز دوره ای جدید از مناسبات تهران شده است. سند برجام به دوران سخت و پراز بدبینی در روابط ایران و آژانس پایان داده است. این بدبینی بیش از همه دامن رئیس سازمان آژانس بین المللی اتمی را می گرفت. آمانو اکنون چهره ای شناخته شده برای ایرانی ها است دیپلمات ژاپنی که گزارش نهایی اش جوازی برای پایان تحریمهای ایران شد. اما سفر امروز او با همه دیدارهای گذشته اش متفاوت است. زیرا سند برجام می گوید که ایران در این دوره باید از همه امکانات فنی و هسته ای خود از طریق این نهاد بین المللی بهره مند باشد.بنابراین دیگر در تهران کسی نگران سفر آمانو نیست زیرا تاریخ مصرف گزارش های دوپهلوی آژانس تا حدی تمام شده است .


مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بامداد امروز پس از آنکه وارد تهران شد و مورد استقبال سخنگوی سازمان انرژی اتمی قرار گرفت. به گفته علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، این سفر در چارچوب تقویت و توسعه روابط ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام می شود و قرار نیست آمانو در این سفر از جایی بازدید کند. قرار است آمانو در این سفر با رئیس سازمان انرژی اتمی و رییس جمهور کشورمان دیدار کند. ساعاتی قبل از عزیمت آمانو به تهران، رئیس جمهوری به خبرنگاران گفت که اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران همچنان ادامه خواهد یافت.

منبع: ایران آنلاین

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال