یادداشت امیر حاج‌رضایی درباره تیم امید/ "برخی انتقادات از این تیم بوی برخوردهای شخصی می‌دهد"


سایت رسمی برنامه نود- به دنبال شکست جمعه شب تیم امید در دیدار مقابل قطر، سیلی از انتقادات نسبت به عملکرد فنی و مدیریتی تیم امید به ‌راه افتاد. این در حالی بود که ما همچنان با پیروزی مقابل چین شانس صعود از گروه خود را خواهیم داشت. بعد از این شکست عده‌ای با مطرح کردن رقم هزینه شده برای تیم امید و عده‌ای نیز به دنبال در مقابل هم قرار دادن و مقایسه کردن عملکرد مربی ایرانی تیم امید و کی‌روش سرمربی تیم ملی بزرگسالان بودند.

به گزارش سایت نود و به نقل از نسیم آنلاین، امیر حاج‌رضایی در خصوص مطرح شدن این انتقادات گفت: من همیشه انتقاد را دوست دارم اما در این مورد خاص زمان آن را نامناسب می‌دانم. اینکه در این مقطع هزینه‌های تیم امید را مطرح و سر زخم اختلافاتی که از قبل موجود بوده را باز کنیم یک نوع بی‌درایتی است. به هر حال خیلی باید با سعه صدر و پختگی بیشتری رفتار کنیم چرا که ما دومین بازی خود را پشت سر گذاشتیم.

وی ادامه داد: می‌شود در خصوص این شکست بحث کرد و به آن پرداخت اما در حال حاضر زمان آن نیست. تحلیل فنی، مدیریتی و هزینه‌ای زمان خود را می‌طلبد و من زمان را کاملا نامناسب می‌دانم. ما باید در زمان مناسب نسبت به این مسائل صحبت کنیم چرا که ما همچنان شانس صعود داریم و در صورت صعود، مرحله پلی‌آف پیش روی تیم ملی است. من معتقد به کمک‌های تصنعی و شعارگونه نیستم اما از یک سو زمان را برای انتقادات تیز و برنده مناسب نمی‌بینم و مقداری از این انتقادات بوی برخوردهای شخص می‌آید و ما لطمه می‌خوریم.

حاج‌ رضایی با تاکید بر وجود مشکلات فرهنگی در فوتبال ایران عنوان کرد: من سالیان سال است که می‌گویم ما مشکلات فرهنگی داریم و سالیان سال است که خوشبختانه کسی گوش نمی‌دهد. اگر مشکلات فرهنگی ما حل شود یا کاهش پیدا کند در زمینه فنی هم رشد می‌کنیم. یک بازیکن جوانی خطا می‌کند و به شدت با آن برخورد می‌کنند. بازیکن جوان ما نپختگی کرده است ولی چرا پختگان اینگونه رفتار می‌کنند. آنجا مسئله به یک شکل است و در این انتقادات مشکل فنی به شکل دیگری نمود پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: ما در آستانه دیدار با چین هستیم و این درست که این تیم روی کاغذ شانس کمی دارد و در دو دیدار گذشته شش گل خورده است اما باید مقابل این تیم بازی کنیم. در این شرایط باید متوجه باشیم بچه‌های ما زیر 23 سال و خیلی کم سن وسال هستند. فضا برای این بچه‌ها خیلی سنگین است و برخی اوقات سکوت هم چیز خوبی است. اگر بحث 5 میلیارد را مطرح می‌کنیم، بدانیم باید برای تیم‌های ملی هزینه کینم و این حرف نیز درست که مدیریت هزینه در کشور ما شکل و شمایل درستی ندارد اما در زمان بسیار نامناسبی انتقادات صورت گرفت و هیچ‌گونه درایت و تعقل در این انتقادات دیده نمی‌شود. باید صبور می‌بودیم و نتیجه کار تیم امید را تاپان می‌دیدیم.

کارشناس فوتبال ایران در ادامه تصریح کرد: من نیز قبول دارم جمعه شب مردم ایران با شکست تیم امید مقابل قطر خراب شد و مردم ما با وجود تنش‌های سیاسی به هیچ عنوان دوست ندارند مقابل کشورهای عربی که همواره به ما دندان نشان می‌دهند ببازیم اما برخی کسانی که اسم خود را مدیر می‌گذارند و سنگینی این واژه را نیز یدک می‌کشند باید شرایط اینچنانی را نیز مدیریت کنند. این خبرها به سرعت به دوحه می‌رسد و بچه‌ها در حالی که بازی مهمی دارند از این انتقادات مطلع می‌شوند. من اصلا مدافع و مخالف هیچ‌کس نیستم و سعی می‌کنم در شرایطی که از من سوال می‌شود با بضاعت خودم که همراه با انصاف است پاسخگو باشم.

حاج‌رضایی در خصوص نظرات مختلفی که در خصوص حضور کی‌روش در دوحه در دو دیدارتیم امید به وجود آمده است و بررسی تاثیر مثبت و منفی این حضور گفت: در تیم امید اعتقادی به کی‌روش نداشتند و تقابلی زیر پوستی و در خیلی مواقع هم واضح نسبت به کی‌روش وجود داشت و این مسائل دو طرفه بود و من نیز نمی‌خواهم بگویم این تقابل یک طرف بود. در خصوص حضور کی‌روش در قطر نیز کفاشیان و دیگران به این نتیجه رسیدند که اگر او به دوحه برود می‌تواند تاثیر داشته باشد ولی به نظر من تاثیری این حضور فقط انتخاب بازیکن از این تیم برای تیم بزرگسالان بود. حضور کی‌روش نمی‌توانست در روند تیمی امید از جایگاه، کمک خاصی کند و شاید هم کادرفنی تیم امید آنقدر خود را توانمند می‌دید که نیاز به کمک کی‌روش نداشت و من فکر می‌کنم مشکل ما از داخل بود.

کارشناس فوتبال ایران در خصوص برآورده شدن رویای 40 ساله حضور در المپیک توسط تیم امید با وجود مشاهده دو دیدار اخیر این تیم گفت: من معتقدم علی‌رغم عدم همراهی سه لژیونر و جا گذاشتن نورالهی در تهران که چرا و چگونگی آن را من نمی‌دانم، ما تیم خوبی داریم. در دیار مقابل قطر نیز من اینطور برداشت کردم از لحاظ فردی ما بهتر بودیم اما آنها از ما تیم‌تر بودند ولی اگر در دیدارهای آینده بشود سازماندهی بهتری نسبت به این جوانان داشته باشیم، ما تیم خوبی داریم و شرایطمان بهتر خواهد شد.

31980

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال