پیدا کردن شماره سایز پا و سن با ترفند ریاضی!


ترفندهای ریاضی همیشه و در همه حال جالب و جذاب هستند در این بخش با ترفند جالبی آشنا می شوید که می توانید سن و شماره پا دوست و همراهتان را متوجه شوید. برای این کار از دوست تان بخواهید که شماره کفشش را در نظر بگیرد. بعد آن عدد را در عدد 5 ضرب کند.

شماره سایز پا ، سایز پا ، اندازه سایز پا

اکنون حاصلضرب را با عدد 50 جمع کند و عدد نهایی را در عدد 20 ضرب کند. حالا جواب را با 1015 جمع کرده و عدد پایانی را از سال تولدشان به میلادی کسر کنند. اکنون عدد را به شما اعلام کنند. عدد حاصل شده عددی سه یا چهار رقمی است که سمت چپ آن شماره کفش و سمت راست سن آن فرد است.
البته این ترفند برای کسی که امسال بدنیا آمده و یا بیش از 100 دارد کاربردی نیست. بهترین راه برای توضیح این فرمول این است که توضیح دهیم چطور به سن و شماره پا به طور جداگانه رسیدیم. این فرمول می تواند به این دلیل سن فرد را حساب کند که سال تولد را از عدد 2015 کم می کند.
نحوه بدست آوردن عدد 2015 هم این است که 1015 را در عدد 20 ضرب کرده یا به عبارت دیگر 1050 را با عدد 1000 جمع می کنیم. شماره کفش به این دلیل درست در می آید که وقتی شماره کفش را در 5 و بعد در 20 ضرب می کنیم. دو صفر مقابل عدد اصلی قرار می گیرد.
برای مثال اگر شماره کفش شما 11 است با عمیلات انجام شده 1100 می شود. قدم نهایی معادله اضافه کردن آن عدد به سن تان است برای همین دو عدد نخست شماره کفش شماست.

پیدا کردن شماره سایز پا و سن با ترفند ریاضی!

[ منبع این خبر سایت نمناک می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال