پیام تسلیت کانون مربیان فوتبال برای درگذشت رضا احدی/ قدر مربیانی که ذهنی قوی و دهانی بسته دارند را بدانیم


سایت رسمی برنامه نود- برای مردی که سنش بزرگ‌تر و پیرتر از قیافه‌اش بود، سبیل پرپشت، شناسه افتخار بزرگ فوتبالیست بودن در دهه 60 تلقی می‌شد؛ دهه‌ای که مشخصاتی متناسب با شرایط اجتماعی خود داشت. دهه‌ای که فضای بسته موجود به خاطر جنگ، مربیان را هم به اندازه فوتبالیست‌ها از ارتباط و اطلاعات روز محروم کرده بود.

به گزارش سایت نود و به نقل از سایت رسمی کانون مربیان فوتبال ایران، در این بین رضا احدی، یک آونگارد نام داشت. پیشنهاد روت‌وایس‌هسن را پذیرفت و هرچند در دسته‌های پایین‌تر اما به هرحال در فوتبال معتبر آلمان مشغول بازی شد. همزمان با بازی در جایی که در فوتبال پر از لژیونر قطری و سنگاپوری ما آرزو بود، ریزه‌کاری‌های فنی را آموخت و چون هوش بالایی داشت، پس از پایان دوران بازی در رده‌های پایه، تمام نکات فنی آموخته را روی دایره ریخت. از این دست و دلبازی اطلاعاتی، ستاره‌هایی مثل آندرانیک تیموریان نهایت بهر ه را بردند. اگر امروز از دیدن نمایش قدرت امثال آندو لذت می‌برید، از یاد نبرید که این درخشش نتیجه تلاش‌های مرد همیشه در سایه فوتبال ایران بود. احدی چه در دوران بازی و چه در روزهای مربیگری، سر و صدای زیادی نداشت. اکنون از بین ما رفته و حالا واجب است علاوه بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره‌اش، به مربیانی که مانند دوران فوتبالشان ذهنی غنی و دهانی بسته دارند، بهای بیشتری بدهیم.
احدی به گفته دوستانش قدر خودش را ندانست اما جفای بیشتر از جانب فوتبال به او تحمیل شد؛ وقتی کارهای بزرگش دررده پایه دیده نشد و ما فقط وهنگام که آندو را اشک‌ریزان بر بالینش دیدیم، متوجه شدیم مرد تکنیکی دهه 60 استقلال چه فوتبالیست‌های بزرگی را تربیت و چه خدماتی به فوتبال ایران ارائه کرده است. کانون مربیان فوتبال ایران ضمن تسلیت این فقدان بزرگ، برای جامعه مربیگری ایران، آرزوی سلامتی و برای آن مرحوم، طلب آرامش روح دارد.

31980

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات