http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

گفت و گوی چالشی با علیرضا اسدی؛ کفاشیان تا انتخابات رئیس فدراسیون می ماند/ به امید، امیدواریم


گفت و گوی چالشی با علیرضا اسدی؛ کفاشیان تا انتخابات رئیس فدراسیون می ماند/ به امید، امیدواریم

وب سایت رسمی برنامه نود- برگزاری مجمع عمومی فدراسیون فوتبال که منجر به تاخیر تاریخ برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شد، اتفاقی بودکه از طرف منتقدان فدراسیون فوتبال قابل پیش‌بینی به نظر می‌رسید.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، قبل از برگزاری مجمع برخی گمانه‌زنی کرده بودند که تاریخ انتخابات فدراسیون فوتبال تغییر کند و به سال 95 موکول شو و این اتفاق افتاد. در هر حال علی کفاشیان، رئیس کنونی فدراسیون فوتبال و محمود اسلامیان، نایب‌رئیس اول فدراسیون فوتبال اعلام کرده بودند به دلیل برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، تاریخ انتخابات تغییر کرده است؛ اما علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال نظر واقع‌بینانه‌ تری دارد. با او درباره اتفاقات مجمع اخیر و ماجرای سرپرستی فدراسیون فوتبال پس از تاریخ 15 اسفند گفت‌وگو کرده‌ایم. علیرضا اسدی با دقت و حوصله به سوال‌های پاسخ داد و البته در همه پاسخ‌هایش سعی کرد با استدلال صحبت کند.دبیرکل فدراسیون فوتبال از چالش ها فرار نمی کرد و این نکته جالب گفت و گو با وی بود.

آقای اسدی، چرا مصوبات مجمع اخیر فدراسیون فوتبال را منتشر نمی‌کنید؟

ما مصوبات مجمع اخیر را برای فیفا هم فرستاده‌ایم. البته مشکلی برای انتشارش نداریم، اما هیچ‌وقت مفاد مصوبات مجمع را منتشر نشده است.همه در مجمع بودند و دیدند که چه مواردی به تصویب رسید. 9 مورد بود که درباره صورت‌های مالی، بودجه فدراسیون و تعویق تاریخ انتخابات و موارد دیگر هم بود.

 

اصلاحات اساسنامه از دستور کار خارج شد و البته قبل از آن فدراسیون نخواست که رسانه‌ها از 214 مورد اصلاحات اساسنامه باخبر شوند. شما با اصلاحات اساسنامه موافق بودید؟

مخالف بودن یا موافق بودن من زیاد مهم نیست. باید اصلاحات راهگشای سیستم باشد. اصلاح باید به نوعی باشد که ساختار فوتبال را اصلاح کند. اگر نیاز به اصلاحات وجود داشت، باید دقیق بررسی می‌شد. البته در این مدت زمان باید نظرات مختلف درباره اساسنامه گرفته می‌شد که این اتفاق نیفتاد. البته شما که خودتان اصرار داشتید اصلاحات انجام نشود.

 

ما اصرار نداشتیم اصلاحات انجام نشود، ما گفتیم عوض کردن 214 مورد در بندهای اساسنامه اصلاحات نیست، انقلاب است. بحث ما دو مورد است؛ یکی درباره ماجرای سرپرستی فدراسیون فوتبال و دیگری در ماجرای عوض شدن تاریخ انتخابات فدراسیون فوتبال.

مجمع اختیارات را به هیات‌رئیسه واگذار کرده است.

 

درباره ماجرای سرپرستی فدراسیون فوتبال پس از 15 اسفند 94 چه ؟

درباره سرپرستی بحثی نداریم.

 

ببینید طبق قوانین وزارت ورزش،‌اگر رئیس یک فدراسیون ورزشی، مهلت چهارساله اش به پایان برسد، وزارت ورزش برای آن فدراسیون، سرپرست می گذارد.به عنوان مثال محمود محشون زمانی که ریاستش در فدراسیون بسکتبال به پایان رسید، کنار رفت و بعد برای انتخابات ثبت نام کرد و اتفاقا هم رای آورد. یا فدراسیون های والیبال و چند فدراسیون دیگر...

شما به من بگویید فوتبال بر چه اساسی اداره می شود؟

 

بر اساس اساسنامه فدراسیون فوتبال.

از شما سوال می کنم که در ماجرای اساسنامه هم مسلط هستید.اساسنامه در این باره چه می گوید؟

 

اساسنامه در این باره سکوت کرده است و چیزی ندارد.

خب به قول شما سکوت کرده و بندی ندارد.همه چیز بر عهده هیات رئیسه است.

 

مجمع درباره سرپرستی به هیات رئیسه اختیاراتی داده است؟

نه، همانطور که گفتم درباره سرپرستی بحثی نداریم چون در اساسنامه هم چیزی نیست.هیات رئیسه قرار است تاریخ انتخابات فدراسیون فوتبال را تعیین کند.

 

یعنی اصلا بحث سرپرستی برای فدراسیون مطرح نیست؟

با این قوانین و اساسنامه ای که وجود دارد، بحث سرپرستی مطرح نیست.انتخابات فقط به سال آینده موکول شد.کفاشیان تا زمان انتخابات رئیس می ماند.

 

خب حالا بگویید چرا انتخابات به سال آینده موکول شد؟این هم برای خودش شائبه ای است، علی کفاشیان سال 90 انتخابات را از دی به اسفند موکول کرد و حالا در سال 94 انتخابات را از اسفند به 25 اردیبهشت 95 موکول کرده است...

ما هنوز تاریخی برای انتخابات تعیین نکردیم.کسی نگفته دقیقا در چه تاریخی انتخابات برگزارمی شود چون باید در هیات رئیسه در این باره بحث کنیم و هیات رئیسه بر اساس مصوبه مجمع تاریخ انتخابات را تعیین کند.

 

آقای اسدی، هم آقای کفاشیان رئیس فدراسیون اعلام کرد که به دلیل انتخابات مجلس و خبرگان، انتخابات را به اردیبهشت 95 موکول شده است...

ببینید مجمع زمان برگزاری انتخابات را مناسب ندانست.از تاریخ 24 دی باید دو روز می گذشت تا فرم های ثبت نام و دیگر کارها انجام شود و بعد دوماه بعد باید انتخابات برگزار می شود. در تاریخ 26اسفند نزدیک عید بود و شاید نمی شد همه اعضای مجمع را در این تاریخ به مجمع می کشاند. به همین دلیل بود که انتخابات به سال 95 موکول شد.26 اسفند که نمی شود انتخابات برگزار کرد.مجمع هم بالاترین رکن فوتبال است و تصمیم گرفته که انتخابات را در سال 95 برگزار کند.

 

خب این توجیه می تواند قابل قبول باشد، چرا که اسفند 90 هم تقریبا نزدیک آخر سال بود اما اتفاقا انتخابات مجلس چهار سال پیش هم نزدیک به تاریخ انتخابات فدراسیون فوتبال بود، اینکه بخواهیم به خاطر انتخابات بزرگی چون مجلس و یا خبرنگان، انتخاباتی که قرار است هفتاد و چند نفر در آن رای بدهند، را عقب بیندازیم توجیه ندارد. البته شما گفتید که به چه دلیل بوده...

 

ببینید کاندیداهای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال باید وقت داشته باشند که فرم ها پر کنند و ما هم باید روال کارهای اداری را‌آماده کنیم. در سال 95 و پس از تعطیلات نوروزی می شود با فراغ بال بیشتری کار را انجام داد. باز هم تاکید می کنم که تاریخ دقیق انتخابات هنوز مشخص نشده است.

 

در هر حال برای از بین رفتن شائبه ها انتظار این است که در کمترین فاصله با 15 اسفند، انتخابات انجام شود...

تلاش ما هم همین است و در هیات رئیسه در این باره تصمیم می گیریم.

 

درباره تیم ملی امید که امروز با چین بازی دارد نظری ندارید؟

امیدواریم که این تیم به المپیک صعود کند و برایش آروزی موفقیت می کنم.

 

در بازی با قطر همه را نگران کرده اند، بیشترین انتقاد از کادر فنی تیم ملی امید است که پست بازیکنان را عوض کرده است...

تیم ملی امید جوانان خوبی دارد و لیاقت صعود به المپیک را داد.به هر جهت تشخیص سرمربی تیم ملی امید این بوده که بازیکنان در چه پستهایی باید بازی کنند.بالاخره آنها تشخیص داده اند و البته بر خلاف منافع خودشان و تیم ملی تصمیم نمی گیرند. باید صبر کرد و به تیم امید ، امید داشت. ما هم به تیم ملی امید امیدواریم.

 

و برسیم به خود شما، آیا شما برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال کاندیدا می شوید؟

فعلا صبر می کنم تا ببینم خدا چه می خواهد.

 

قبلا اعلام کاندیداتوری کرده بودید...

باید دید چه اتفاقاتی خواهد افتاد. هیچ کس از خدمت بدش نمی آید.منافع ملی از همه چیز مهم تر است و باید شرایط را دید. باید دید چه کسانی کاندیدا می شوند و البته چه کسانی در چه شرایطی می توانند به فوتبال کمک کنند.شاید خروج برخی افراد از فوتبال در شرایط کنونی به فوتبال کمک کند. در هر حال باید صبر کرد و بعد تصمیم گرفت.

 

گفت و گو از چیا فوادی، وب سایت رسمی برنامه نود

منبع: 90
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
کیلیپ فیلم به چه دلیل زندگی میکنی؟ کلیپ انگیزشی شگفت انگیز +( آپارات ) پخش
استخدام متخصص سئو در شرکت سالیان سفر امین
کلیپ فیلم ۵ فکر نو آورانه با استفاده بطری های پلاستیکی بلا استفاده
استخدام ویزیتور فروش در یک شرکت معتبر در رشت
احتمال ائتلاف کُردها با ارتش سوریه برای مقابله با ترکیه (۲ عکس)
سفر وزیر خزانه داری آمریکا به عربستان و فلسطین اشغالی
یک درصد جامعه آمریکا، اغلب منافع تجاری را در اختیار دارند/ایران و روسیه باید بخشی از راهکار بحران سوریه باشند/برجام جهان را امن تر کرد
زمان اکران نهنگ عنبر 2 چه زمانی است؟
ریشه‌شناسی قتل‌های خانوادگی
بهترین راه برای شکم شش تکه
گواردیولا:به یونایتد ها تبریک می گویم/ما هم شانس گل داشتیم
مورینیو:به خاطر هواداران و بازیکنان از کسب برد در دربی خوشحالم
آنچلوتی:بایرن بازی را کنترل کرد و برنده شد/بازگشت باداشتوبر خوشحال کننده است
صعود قیمت سکه و طلا و در بازار (۲ عکس)
راهنمای گردشگری شانگهای
بانوان کوهنورد کشور عازم قله سالوک خراسان شمالی شدند
استخدام کارمند،نیرو جهت لباس و عروسک تنپوش،پیک باموتور
افزایش ۱۵ درصدی قیمت برخی کالاهای داخلی در اصفهان
واقفان سیستان و بلوچستان به بیماران هموفیلی توجه ویژه داشته باشند
مگاپروژه های استان اردبیل راکد و غیرفعال است
تبلیغات