http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

دستگیری دزد 14 ساله حساب های بانکی

دستگیری دزد 14 ساله حساب های بانکی

ماجرای دستگیری دزد اینترنتی حساب های بانکی با 14 سال سن

هیچ کس باور نمی کرد دزد حساب های بانکی در سبزوار (خراسان رضوی)، پسری 14 ساله باشد که با پول های سرقتی برای دوستانش و بچه های فامیل شارژ تلفن همراه می خرید.

این پسر نوجوان که «کسری» نام دارد، گاهی وقت ها به محل کار پدرش می رفت و همانجا بود که طعمه هایش را شناسایی می کرد. طعمه های او افراد میانسالی بودند که برای انجام کارهای بانکی به آنجا رفته بودند. زمانی که این افراد قصد داشتند به صورت اینترنتی تراکنش های مالی خود را انجام دهند، کسرا با دقت آنها را زیرنظر می گرفت و بی آنکه طعمه هایشان متوجه شوند، شماره کارت و رمز دومشان را یادداشت می کرد.

پس از آن بود که سرقت های نوجوان 14 ساله شروع می شد. او که اطلاعات کارت طعمه هایشان را در اختیار داشت از طریق اینترنت به حسابشان دستبرد می زد و با همه موجودی حساب ها، شارژ تلفن همراه می خرید. پس از آن بود که بذل و بخشش های کسرا شروع می شد و او در مدرسه یا در میان فامیل، کارت شارژها را به عنوان هدیه در اختیار هم سن و سالانش قرار می داد.

سرقت های پسر نوجوان ادامه داشت تا اینکه مردی 50 ساله، وقتی متوجه شد یک میلیون تومان موجودی حسابش به سرقت رفته است، راهی اداره پلیس شد. این مرد مدعی بود که فرد ناشناسی از طریق اینترنت به حساب بانکی او دستبرد زده و همه موجودی آن را برداشت کرده است. مرد میانسال می گفت که نمی داند سارق کیست و اینکه رمز دوم کارت خود را در اختیار کسی قرار نداده است.

 در چنین شرایطی تیمی از مأموران تحقیقات برای حل این معما را آغاز کردند. طولی نکشید که شاکیان دیگری هم یکی پس از دیگری راهی اداره پلیس شدند. همه آنها مدعی بودند از حسابشان اینترنتی برداشت شده و آنها نمی دانند که چه کسی پشت پرده این ماجراست.

 کارآگاهان در جریان تحقیق از شاکیان متوجه یک سرنخ مهم شدند. اینکه تمامی آنها چند روز قبل از سرقت، هنگام مراجعه به یکی از ادارات، از اینترنت برای انجام کارهای بانکی استفاده کرده بودند. حالا شکی وجود نداشت که اطلاعات حساب شاکیان در این اداره به سرقت رفته است.

 تیم تحقیق راهی اداره مورد نظر شد. در پرس و جو از کارمندان هیچ سرنخی که راز این پرونده را فاش کند به دست نیامد تا اینکه در ادامه مأموران متوجه شدند یکی از کارمندان در این ماجرا نقش دارد. در حالی که کارمند جوان مدعی بود که نمی داند سرقت های اینترنتی توسط چه کسی صورت گرفته است، کارآگاهان به پسر 14 ساله او مشکوک شدند. کسی که گاهی اوقات به محل کار پدرش می رفت و ساعاتی در آنجا می ماند. پسر نوجوان وقتی مقابل مأموران پلیس قرار گرفت دستپاچه شد و در ادامه تحقیقات راز سرقت ها را فاش کرد.

 او گفت که برای تفریح و اینکه بین دوستانش و دخترهای فامیل محبوبیت بیشتری پیدا کند، زمانی که نزد پدرش می رفت، افراد میانسالی را که به آنجا می رفتند زیر نظر می گرفت. سپس زمانی که این افراد در حال استفاده از رمز دوم خود برای تراکنش های مالی بودند، رمز و شماره کارت آنها را یادداشت می کرد و پس از آن با استفاده از همین اطلاعات اقدام به خرید شارژ تلفن همراه می کرد و آنها را به دوستانش و اقوام هدیه می داد.

 سرهنگ جهانشیری، رئیس پلیس فتا خراسان رضوی با بیان این خبر گفت: هکر نوجوان با این شگرد به حساب هشت نفر دستبرد زده بود که پدر وی خسارت شاکیان را جبران کرد.

 او با توصیه به شهروندان از آنها خواست هنگام خریدها و تراکنش های اینترنتی مراقب رمز خود باشند و برای اطمینان بیشتر سعی کنند رمز حسابشان را به صورت دوره ای تغییر دهند تا امکان دستبرد اینترنتی به حسابشان را به حداقل برسانند.

دستگیری دزد ، دستگیری دزد اینترنتی 14 ساله حساب های بانکی

منبع: نمناک
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
عکس های بسیار خنده دار و شگفت انگیز مردم
«ابوزینب» در «سینماروایت» این هفته روی پرده می‌رود
استخدام مترجم و نویسنده اخبار تکنولوژی
فیلم یگان موشکی کشور یمن با برکان ۱ پایگاه هوایی ملک فهد در طائف ( آپارات ) -دانلود و پخش
دانلود آهنگ جدید بهروز نجاتی به نام سنگدل
آخرین جزئیات فوت دختر بچه 7 ساله در کرج
اس ام اس دانشجویی خنده دار
عکس های دیدنی تمرینات سخت و عجیب یگان ویژه
اشرفی زاده: بیماری عجیبی در سینمای ما حاکم شده که می توان آن را «سندروم جشنواره زدگی» نامید/ یک اثر سینمایی باید برای مخاطبان انبوه ساخته شود
استخدام منشی و مسئول دفتر مدیریت در شرکت بهستان
فیلم زدن پایگاه تجمع گروهک تروریستی داعش به وسیله پهباد ( آپارات ) -دانلود و پخش
دانلود آهنگ حامد پهلان مسئله
«عصبانی نیستم» بدون مجوز در سطح شهر پخش شد
تیپ بازیگران ایرانی روی فرش قرمز جشنواره فیلم رم +عکس
عکس و مشخصات مخوف ترین جنگنده ساخت ایران
احتمالا بازی دیگری از مجموعه The Order: 1886 عرضه خواهد شد
آخرین خبرها از «زیر سقف دودی»/ پوران درخشنده به فجر ۳۵ می‌آید
استخدام بهیار | یکشنبه ۲ آبان ۹۵
خیال شکست ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است/ آمریکا در منطقه به شدت زمین گیر و درمانده است
دانلود قسمت ۷ هفتم سریال معمای شاه با لینک مستقیم شبکه یک