http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

این ها که بچه نیستن ، باید ازشون ترسید

این ها که بچه نیستن ، باید ازشون ترسید

هیچ‌کس باور نمی‌کرد دزد حساب‌های بانکی در سبزوار، پسری ۱۴ ساله باشد که با پول‌های سرقتی برای دوستانش و بچه‌های فامیل شارژ تلفن همراه می‌خرید.

دستبرد هکر 14 ساله به حساب‌های بانکی!

این پسر نوجوان که «کسری» نام دارد، گاهی وقت‌ها به محل کار پدرش می‌رفت و همانجا بود که طعمه‌هایش را شناسایی می‌کرد. طعمه‌های او افراد میانسالی بودند که برای انجام کارهای بانکی به آنجا رفته بودند. زمانی که این افراد قصد داشتند به‌صورت اینترنتی تراکنش‌های مالی خود را انجام دهند، کسرا با دقت آنها را زیرنظر می‌گرفت و بی‌آنکه طعمه‌هایشان متوجه شوند، شماره کارت و رمز دومشان را یادداشت می‌کرد.

پس از آن بود که سرقت‌های نوجوان 14 ساله شروع می‌شد. او که اطلاعات کارت طعمه‌هایشان را در اختیار داشت از طریق اینترنت به حسابشان دستبرد می‌زد و با همه موجودی حساب‌ها، شارژ تلفن همراه می‌خرید. پس از آن بود که بذل و بخشش‌های کسرا شروع می‌شد و او در مدرسه یا در میان فامیل، کارت‌ شارژها را به‌عنوان هدیه در اختیار هم‌سن و سالانش قرار می‌داد.

سرقت‌های پسر نوجوان ادامه داشت تا اینکه مردی 50 ساله، وقتی متوجه شد یک میلیون تومان موجودی حسابش به سرقت رفته است، راهی اداره پلیس شد. این مرد مدعی بود که فرد ناشناسی از طریق اینترنت به‌حساب بانکی او دستبرد زده و همه موجودی آن را برداشت کرده است. مرد میانسال می‌گفت که نمی‌داند سارق کیست و اینکه رمز دوم کارت خود را در اختیار کسی قرار نداده است.

در چنین شرایطی تیمی از مأموران تحقیقات برای حل این معما را آغاز کردند. طولی نکشید که شاکیان دیگری هم یکی پس از دیگری راهی اداره پلیس شدند. همه آنها مدعی بودند از حسابشان اینترنتی برداشت شده و آنها نمی‌دانند که چه‌کسی پشت پرده این ماجراست.

کارآگاهان در جریان تحقیق از شاکیان متوجه یک سرنخ مهم شدند. اینکه تمامی آنها چند روز قبل از سرقت، هنگام مراجعه به یکی از ادارات، از اینترنت برای انجام کارهای بانکی استفاده کرده بودند. حالا شکی وجود نداشت که اطلاعات حساب شاکیان در این اداره به سرقت رفته است.

تیم تحقیق راهی اداره مورد نظر شد. در پرس و جو از کارمندان هیچ سرنخی که راز این پرونده را فاش کند به‌دست نیامد تا اینکه در ادامه مأموران متوجه شدند یکی از کارمندان در این ماجرا نقش دارد. در حالی‌که کارمند جوان مدعی بود که نمی‌داند سرقت‌های اینترنتی توسط چه‌کسی صورت گرفته است، کارآگاهان به پسر 14 ساله او مشکوک شدند. کسی که گاهی اوقات به محل کار پدرش می‌رفت و ساعاتی در آنجا می‌ماند. پسر نوجوان وقتی مقابل مأموران پلیس قرار گرفت دستپاچه شد و در ادامه تحقیقات راز سرقت‌ها را فاش کرد.

او گفت که برای تفریح و اینکه بین دوستانش و دخترهای فامیل محبوبیت بیشتری پیدا کند، زمانی که نزد پدرش می‌رفت، افراد میانسالی را که به آنجا می‌رفتند زیر نظر می‌گرفت. سپس زمانی که این افراد در حال استفاده از رمز دوم خود برای تراکنش‌های مالی بودند، رمز و شماره کارت آنها را یادداشت می‌کرد و پس از آن با استفاده از همین اطلاعات اقدام به خرید شارژ تلفن همراه می‌کرد و آنها را به دوستانش و اقوام هدیه می‌داد.

سرهنگ جهانشیری، رئیس پلیس فتا خراسان رضوی با بیان این خبر گفت: هکر نوجوان با این شگرد به‌ حساب هشت نفر دستبرد زده بود که پدر وی خسارت شاکیان را جبران کرد.

او با توصیه به شهروندان از آنها خواست هنگام خریدها و تراکنش‌های اینترنتی مراقب رمز خود باشند و برای اطمینان بیشتر سعی کنند رمز حسابشان را به‌صورت دوره‌ای تغییر دهند تا امکان دستبرد اینترنتی به حسابشان را به حداقل برسانند.

منبع: ایسنا

منبع: سیمرغ
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
بازیگرمعروف پاپ‌خوان شد +عکس
سارا قمی: مربی سوئد خواستار جذب من است
دریافت رمز همراه بانک ملت از طریق سامانه بانکداری اینترنتی
استخدام بازاریاب و ویزیتور علاقه مند به فروش محصولات غذایی
ﯾﮏ ﻧﻔﺮ ﻣﻬﺘﺎﺏ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻗﻠﺐ ﻣﻦ ﺟﺎ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺭﻓﺖ…
زمان پخش سریال ماه و پلنگ | ساعت تکرار ماه و پلنگ از شبکه ۳
حال جمشید مشایخی به دلیل مشکل ریوی نامساعد است
تک‌رقمی شدن بیکاری تا پایان دولت یازدهم منتفی است
حال جمشید مشایخی به دلیل مشکل ریوی نامساعد است
تریلر هنگام عرضه بازی Farming Simulator 17
روحانی: با برداشته شدن تحریم ها در باغ به روی مردم باز شد/ روابط بانکی ما با دنیا برقرار شده است/ آدم دروغگو انقلابی نیست
استخدام برنامه نویس اندروید،IOS،طراح UI / UX در اصفهان
درخواست آرژانتین از عراق برای استرداد ولایتی !
عکس زیبای الهام حمیدی در جزیره کیش | عکس اینستاگرامی الهام حمیدی
پیدا کردن نان پست شده سالم به سرباز جنگ جهانی اول بعد از 100 سال
پرداخت بیش از ۹۲۳میلیارد ریال سود انواع اوراق در آبان
مادهای ریمستر بازی Skyrim در پلی استیشن 4 تنها یک گیگابایت فضا در اختیار دارند
تصویب صورت مالی سال 94 بانک ملی
استخدام طراح صنعتی،طراح سایت،مدیر محتوا،مدیر فروش در شرکت معتبر
گاف جنجالی و بی سابقه برنامه هفت !! + عکس