رئیس فدراسیون دو و میدانی انگلیس، پرونده فساد جدیدی در این رشته افشا کرد


وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس فدراسیون دوومیدانی انگلیس مدعی شد قطر برای گرفتن میزبانی جام جهانی 2017 رشوه داده است.
به گزارش سایت نود، "اد وارنر" که پیش از این اظهاراتش در ماجرای دوپینگ ورزشکاران روسیه جنجال‌های زیادی به همراه داشت، یک بار دیگر با صحبت‌های جنجال‌ساز شد. او در گفت‌وگو با رادیو BBC مدعی شد مسئولان فدراسیون دوومیدانی قطر برای گرفتن میزبانی جام جهانی 2017 به اعضای مجمع جهانی این رشته رشوه داده‌اند. او گفت: شب قبل از رای گیری چند عضو بلندپایه فدراسیون جهانی به من گفتند که در انتخابات پیروز نخواهیم شد. آن‌ها گفتند اعضای صاحب حق رای آن شب به نوبت به هتل محل اقامت هیات قطری دعوت شده‌اند و هرکدام یک کیف قهوه‌ای رنگ گرفته‌اند. بعد از آن هم متوجه شدم پاپا دیاک (پسر ارشد رئیس اسبق فدراسیون جهانی) از قطر 5 میلیون دلار گرفته تا از آن‌ها حمایت کند.
لامین دیاک رئیس سابق فدراسیون جهانی و پسرش که یکی از معاونان او بود، حدود دو ماه پیش و بعد از رسوایی دست داشتن در پرونده دوپینگ گسترده ورزشکاران روسیه از سمت‌های خود استعفا دادند.
"اد وارنر" در ادامه صحبت‌هایش گفت: صبح روز رای گیری یکی از اعضای ارشد فدراسیون جهانی به من گفت در رای گیری از قطر عقب هستیم چون آن‌ها قول داده‌اند 7.2 میلیون دلار از هزینه‌هایی که فدراسیون جهانی باید پرداخت کند را پرداخت کنند. این عضو به من گفت باید پیشنهادی ارائه کنیم که با این پیشنهاد قابل رقابت باشد. من و هیات همراهم جلسه‌ای برگزار کردیم و به این نتیجه رسیدیم که باید در آن بازی شرکت کنیم.
روزنامه گاردین ماه گذشته گزارش داد "اد وارنر" برای کسب میزبانی جام جهانی به فدراسیون جهانی در سال 2017 به فدراسیون جهانی رشوه داده است.

39046

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال