شهید محمود حیدری


تاریخ 29/10/94 سالروزی از در خون غنودن آشفته دلی بی باک ، حیدر صفتی خشمناک ، سردار عشیره جنون ، بسیجی دلاور و اسوه اخلاق و مردانگی شهید سرافراز محمود حیدری سپری می شود .

محمود عزیز : ای گوشه نشین خرابات الست در نهانخانه اسرار چه لوحی خواندی که چنین سوزنده و توفنده با شمشیر عریان و خون آلود بر ملعبگان دست شیطان حمله ور شدی و ناقوس رسوایی شب نشینان و تیره روزان کور را در بلندای قله ایثار و شرف به صدا در آوردی و با قامتی استوار در حالی که نگاه رازناکت را به افقهای دلربای رهایی دوخته بودی شراب طهور جاودانگی را در ظلمت میخانه ، مستانه سر کشیدی و در کوی خموشان سفره پرحال و عارفانه سردادی و سوار بر مرکب عشق عزم از خود بریدن داشتی که با بالهای خونینت هجرت الی الله نمودی .

محمود جان ای شهید والامقام  و ای مهاجر خونین بال و شاهینی خشمناک و  دشمن شکار ، تو با خوران سوزان عشق و با سری پرسودا و مسئولیتی سنگین ، خود را به طوفان حادثه ها زدی و در اضطراب وصال ، نعره زنان و سرخ روی و گرفتار در پیچ خم گیسوی یار و خیره در خم ابرویش در سجده گاه عشق ، غرق به نوشینه سجود چون آتشفشانی هولناک از گستره خاک برخواستی و آرامش خاکیان خواب آلود را بر هم زدی و با زوزه های دل انگیز فشنگت و ناله های جانسوز قشنگت و خون احیاگر و رسواگر پاکت و پرشکوه سرخت ، آئین تشیع را ترسیم نمودی و چون آهوی گریزان و با زیبائی حیرت آور خیمه از این خاکدان برچیدی و بر بلندای شبستان ازل فرود آمدی . یادت همیشه گرامی و راهت پررهرو باد.

 111

2222

شهید گرانقدر بسیجی محمود حیدری به سال 1344 در شهرستان میانه چشم به جهان گشود . و در مورخه 29/10/1366 در کوهستان های شمال غرب کشور در منطقه ماووت عراق در عملیات بیت المقدس 2 که با رمز یا زهرا یا زهرا و یا زهرا (س) شروع شده بود همچون مولایش حسین ابن علی با تنی متلاشی شده و مصداق شعر معروف :

ای خوشا با فرق خونین در لقای یار رفتنی

سر جدا پیکر جدا در محفل دلدار رفتنی

به معراج ملکوتی دست یافت و در بهشت جاویدان و ابدی آرام گرفت .

روحش شاد – 29/10/1394

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال