معرفی شهید محمود حیدری + تصاویر


تاریخ 29/10/94 سالروزی از در خون غنودن آشفته دلی بی باک ، حیدر صفتی خشمناک ، سردار عشیره جنون ، بسیجی دلاور و اسوه اخلاق و مردانگی شهید سرافراز محمود حیدری سپری می شود .

محمود عزیز : ای گوشه نشین خرابات الست در نهانخانه اسرار چه لوحی خواندی که چنین سوزنده و توفنده با شمشیر عریان و خون آلود بر ملعبگان دست شیطان حمله ور شدی و ناقوس رسوایی شب نشینان و تیره روزان کور را در بلندای قله ایثار و شرف به صدا در آوردی و با قامتی استوار در حالی که نگاه رازناکت را به افقهای دلربای رهایی دوخته بودی شراب طهور جاودانگی را در ظلمت میخانه ، مستانه سر کشیدی و در کوی خموشان سفره پرحال و عارفانه سردادی و سوار بر مرکب عشق عزم از خود بریدن داشتی که با بالهای خونینت هجرت الی الله نمودی .

محمود جان ای شهید والامقام  و ای مهاجر خونین بال و شاهینی خشمناک و  دشمن شکار ، تو با خوران سوزان عشق و با سری پرسودا و مسئولیتی سنگین ، خود را به طوفان حادثه ها زدی و در اضطراب وصال ، نعره زنان و سرخ روی و گرفتار در پیچ خم گیسوی یار و خیره در خم ابرویش در سجده گاه عشق ، غرق به نوشینه سجود چون آتشفشانی هولناک از گستره خاک برخواستی و آرامش خاکیان خواب آلود را بر هم زدی و با زوزه های دل انگیز فشنگت و ناله های جانسوز قشنگت و خون احیاگر و رسواگر پاکت و پرشکوه سرخت ، آئین تشیع را ترسیم نمودی و چون آهوی گریزان و با زیبائی حیرت آور خیمه از این خاکدان برچیدی و بر بلندای شبستان ازل فرود آمدی . یادت همیشه گرامی و راهت پررهرو باد.

 111

2222

شهید گرانقدر بسیجی محمود حیدری به سال 1344 در شهرستان میانه چشم به جهان گشود . و در مورخه 29/10/1366 در کوهستان های شمال غرب کشور در منطقه ماووت عراق در عملیات بیت المقدس 2 که با رمز یا زهرا یا زهرا و یا زهرا (س) شروع شده بود همچون مولایش حسین ابن علی با تنی متلاشی شده و مصداق شعر معروف :

ای خوشا با فرق خونین در لقای یار رفتنی

سر جدا پیکر جدا در محفل دلدار رفتنی

به معراج ملکوتی دست یافت و در بهشت جاویدان و ابدی آرام گرفت .

روحش شاد – 29/10/1394

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات