اصول اخلاقی وانسانی را برمبنای عدالت درسازمان ملل متحد دنبال کنید


به گزارش زنان کویر ، به نقل از  طنین یاس، ده هزار بانوی فعال عرصه های فرهنگی - اجتماعی در وانکش به کشتار 300 نفر از ساکنان روستایی در سوریه توسط داعش در نامه ای به بان کی مون نوشتند: احتمالا یا نوع انسان از دیدگاه این سازمان تغییر کرده و بنا به اروپایی و آمریکایی یا غیر آن بودن اولویت اول و آخر دارد یا سازمان ملل به یک نهاد خصوصی تحت مدیریت دولتهای اروپایی و آمریکایی تبدیل شده است که خلاف عدالت تعهد شده در ماده یک تشکیل خود عمل می کند!

در بخش دیگری از این نامه آمده است: جناب دبیرکل! به استحضار می رساند در همین چند روز تعداد 300 نفر از اهالی دیرالزور قتل عام شدند و کمی بیش از آن تعداد را ، که عموما زنان و کودکان هستند داعش ربود. آیا لازم است به آنها تابعیت فرانسوی بدهیم تا اهمیت پیدا کنند؟!

متن کامل این نامه بدین شرح است:

جناب آقای بان کی مون

دبیرکل سازمان ملل متحد

سلام

در خاطره تاریخ هست که جهان پس از یک جنگ فرسایشی طولانی که از اروپا آغاز شد و ملتهای دیگر نقاط را نیز در برگرفت با نگاهی به آن همه کشتار و ویرانی وسیع که از زیاده خواهی برخی دول پیش آمده بود دست به تشکیل سازمانی بین المللی زد شاید بتواند مانع از پیش آمد چنان کشتارها و ویرانیهای مجدد گردد.

سازمان ملل متحد اکتبر 1945 آغاز به کار کرد و از مهم ترین مواد تشکیل دهنده، ماده یک منشور سازمان است که برای جنابعالی یادآوری می شود:

ماده یک اهداف این سازمان را این گونه بیان می دارد: 1. حفظ صلح و امنیت بین المللی، انجام اقدامات دسته جمعی مؤثر برای جلوگیری و برطرف کردن تهدیدات بر ضد صلح به صورت مسالمت آمیز و بر اساس اصول عدالت و حقوق بین الملل؛ 2. توسعه روابط دوستانه میان ملت ها بر مبنای احترام به اصل تساوی حقوق و خودمختاری ملل و انجام دیگر اقدامات مقتضی برای تحکیم صلح جهانی؛ 3. ایجاد شرایط همکاری بین المللی در حل مسائل بین المللی در زمینه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی یا بشردوستی، در بر انگیختن همگان به رعایت حقوق بشر و آزادی های اساسی.

جناب دبیرکل، اکنون در آغاز سال 2016   و با گذشت بیش از سه چهارم قرن از تاسیس این نهاد ملتها اینطور قضاوت می کنند: در حالی که شورای امنیت سازمان ملل برای حوادث فرانسه جلسه اضطراری تشکیل می دهد و تمام قد به میدان می آید سکوتش در برابر حوادثی چندین برابر دهشتناک که در سوریه، عراق و ..توسط داعش اتفاق می افتد بسیار سوال برانگیز است.!

احتمالا یا نوع انسان از دیدگاه این سازمان تغییر کرده و بنا به اروپایی و آمریکایی یا غیر آن بودن اولویت اول و آخر دارد یا سازمان ملل به یک نهاد خصوصی تحت مدیریت دولت های اروپایی و آمریکایی تبدیل شده است که خلاف عدالت تعهد شده در ماده یک تشکیل خود عمل می کند!

جناب دبیرکل! به استحضار می رساند در همین چند روز تعداد 300 نفر از اهالی دیرالزور قتل عام شدند و کمی بیش از آن تعداد را ، که عموما زنان و کودکان هستند داعش ربود. آیا لازم است به آنها تابعیت فرانسوی بدهیم تا اهمیت پیدا کنند؟!

ما بانوان ایرانی مانند دیگر مردم جهان منتظر نشست اضطراری و تلاش تمام قد این سازمان هستیم و از شما به عنوان دبیرکل این سازمان انتظار داریم رفتار مسئولانه تری در پیش بگیرید. قطعا انتظار رفتار مسئولانه در قبال جایگاهی که در اختیار دارید خواسته زیادی نیست.

آقای دبیرکل

ما زنان، مادران و همسرانی هستیم که حمایت خود را از مردمی که تحت ستم داعش قرار گرفته اند اعلام می داریم و ایمان داریم باید در برابر خشونت و همراهی کنندگان با آن، بسیار سخت ایستاد و مقاومت کرد تا در هم بشکند و البته در یک همراهی انسانی قوی در هم خواهد شکست.

همچنین بیزاری خود را از شرایط فعلی حاکم بر سازمان ملل متحد اعلام می داریم و معتقدیم سازمانی که از اصول خود عدول کند چون درختی است که موریانه از درون او را تهی کرده باشد و بی شک ستون های آن فرو خواهد ریخت و اثری از آن باقی نخواهد ماند و به نیکی یاد نخواهد شد.

و به شما توصیه می کنیم با توجه به جایگاه خود اصول اخلاقی و انسانی را بر مبنای عدالت در سازمان ملل متحد دنبال نمایید و با تمام توان خود از این اصول صیانت کنید زیرا در غیر این صورت جهان هرگز به نقطه آرام نخواهد رسید و رفتار غیر از این خیانت به نوع بشر است خیانتی که هرگز فراموش نخواهد شد و آثار وضعی آن سراسر جهان را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار
ده هزار زن فعال عرصه های فرهنگی اجتماعی در نامه ای به بان کی مون:
بانکی مون
جناب آقای بان کی مون؛ به شما توصیه می کنیم با توجه به جایگاه خود اصول اخلاقی و انسانی را بر مبنای عدالت در سازمان ملل متحد دنبال نمایید و با تمام توان خود از این اصول صیانت کنید.
برچسب‌ها: 
بانکی مون
زنان فعال ایران
دبیرکل سازمان ملل متحد
نحوه تولید: 
بازنشر

[ منبع این خبر سایت زنانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال