تنیس گرنداسلم استرالیا؛ شوک بزرگ با حذف نادال


وبسایت رسمی برنامه نود - اولین دور از اولین گرنداسلم فصل جدید دنیای تنیس با حذف برترین تنیسور اسپانیا از گردونه رقابت‌ها همراه شد.

به گزارش سایت نود، حذف رافائل نادال با قبول شکست برابر هموطنش فرناندو ورداسکو، مهمترین اتفاق از دور نخست رقابت‌های تنیس اوپن استرالیا، ‌اولین گرنداسلم فصل بود.

برترین تنیسور اسپانیا و مرد شماره پنج تنیس جهان در اولین مسابقه خود در تورنمنتی که تنها یک بار در سال 2008 موفق به فتح آن شده است، در یک بازی پنج ستی با نتایج 7-6، 4-6، 3-6، 7-6 و 6-2 به هموطن خود باخت و خیلی زود با اولین گرنداسلم از چهار گرنداسلم تنیس جهان در سال 2016 وداع کرد.

این اولین باری است که نادال در دور نخست اوپن استرالیا از گردونه رقابت‌ها حذف می‌شود و دومین بار در تمام دوران بازیگری اوست که یک گرنداسلم را با قبول شکست در اولین بازی‌اش به پایان می‌رساند. پیش از این نادال تنها یک بار که در رقابت‌های ویمبلدون سال 2013 بود، پس از شکست در دور نخست از یک گرند اسلم فصل حذف شده بود.

نادال که سال گذشته تا مرحله یک چهارم نهایی اوپن استرالیا پیش رفته بود، این فصل در اولین تورنمنتی که شرکت کرد(رقابت‌های اوپن قطر) به فینال رسید و با وجود شکستی که برابر نواک جوکوویچ متحمل شد، به نظر می‌رسید برای بازگشت به اوج آماده است. شکست در دور نخست اوپن استرالیا اما نشان داد که دارنده 14 قهرمانی در گرنداسلم‌ها، هنوز آنطور که انتظار می‌رفت آماده نیست.

39046

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال