تکذیب ناراحتی آبی‌ها/رئیس سازمان ورزش شهرداری: ورزشگاه‌ها فرقی با هم ندارند


وب سایت رسمی برنامه نود- هفته گذشته بود که خبری مبنی‌بر واگذاری دو ورزشگاه در جنوب شهر تهران از سوی شهرداری به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس منتشر شد.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در راستای کمک و بهبود اوضاع سرخابی‌ها با واگذاری دو ورزشگاه شهیدکاظمی در منطقه 18 و امام‌رضا(ع) در منطقه 19 به این دو باشگاه موافقت کرده بود، منتها نوع واگذاری ورزشگاه‌ها در مرحله اول مورد اختلاف دو باشگاه بود.

ابتدا قرار شد ورزشگاه شهیدکاظمی به باشگاه استقلال و ورزشگاه امام‌رضا(ع) به پرسپولیس واگذار شود، اما در ادامه و با رایزنی پرسپولیسی‌ها شرایط برعکس شد که اعتراض استقلالی‌ها به این موضوع باعث شد کار واگذاری این دو ورزشگاه در حضور مسئولان دو باشگاه و همچنین نمایندگان وزارت ورزش و شهرداری تهران به قرعه‌کشی بکشد.

سرانجام بعد از قرعه‌کشی مقرر شد ورزشگاه شهیدکاظمی برای مدت پنج سال در اختیار پرسپولیس قرار بگیرد و ورزشگاه امام‌رضا(ع) هم نصیب استقلال شود. در همین باره با محمد رضایی، رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران گفت‌وگو کردیم تا در جریان چند و چون این واگذاری‌ها قرار بگیریم. رضایی در ابتدای صحبت‌هایش درباره دلایل این واگذاری به «سایت نود» گفت: «شهرداری تهران کاملا در جریان مشکلات مالی و عدم وجود امکانات این دو باشگاه پرطرفدار پایتخت بوده است و به همین خاطر در همین باره کارگروهی برای واگذاری این دو ورزشگاه در شهرداری تهران با مساعدت محمدباقر قالیباف تشکیل شد.» رئیس سازمان ورزش شهرداری درباره اینکه آیا تاکنون درخواستی برای مساعدت شهرداری از سوی مدیران استقلال و پرسپولیس ارائه شده است یا نه، به «سایت نود» گفت: «مدت‌هاست که مدیران سرخابی‌ به دنبال کمک از سوی شهرداری هستند، منتها در زمان مدیران فعلی این دو باشگاه، این درخواست‌‌ها به صورت کتبی به شهرداری ارائه شد و مورد موافقت شهرداری تهران قرار گفت.» نکته اما اینجاست که گفته می‌شود این دو ورزشگاه تفاوت‌هایی با هم دارند و استقلالی‌ها خیلی مایل به استفاده از ورزشگاه امام‌رضا(ع) نیستند و آنها هم ورزشگاه شهیدکاظمی را می‌خواستند.

دلیل این موضوع چمن مصنوعی ورزشگاه امام‌رضا(ع) و همچنین موقعیت جغرافیایی بهتر ورزشگاه شهیدکاظمی است. محمد رضایی با رد این موضوع گفت: «من نمی‌دانم دلیل انتشار این خبر که استقلالی‌ها از ورزشگاه امام‌رضا(ع) رضایت ندارند، چیست. صبح دوشنبه و در زمان قرعه‌کشی برای این واگذاری که مدیران این باشگاه کاملا لبخند رضایت بر لبان‌شان بود. امکانات هر دو ورزشگاه کاملا تکمیل است و خیلی فرقی بین‌شان وجود ندارد. از نظر سال ساخت هم ورزشگاه شهیدکاظمی فقط یک سال تازه‌سازتر است. بحث دیگر به چمن مصنوعی ورزشگاه امام‌رضا(ع) برمی‌گردد. هرچند زیرساخت زمین ورزشگاه به نحوی است که قابل تبدیل به چمن طبیعی هم باشد ولی با توجه به اینکه این دو باشگاه بیشتر به فکر درآمدزایی از دو ورزشگاه فوق هستند، چمن مصنوعی کار استقلالی‌ها را راحت‌تر می‌کند. به هرحال روی چمن مصنوعی در 24 ساعت نمی‌توان از یک حد معینی استفاده کرد.» حالا باید منتظر ماند و دید که واگذاری این دو ورزشگاه چه زمانی نهایی خواهد شد. هدف شهرداری در کنار این واگذاری، کارهای پایه‌ای است که دو باشگاه باید انجام دهند. آیا از دل این دو ورزشگاه بازیکنان آینده‌داری بیرون خواهند آمد؟

گزارش از مرتضی میثاقی

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال