آیا واریکوسل با زالو درمان می شود؟/ احتمال بارداری بعد از عمل واریکوسل چند درصد است؟


چه مدت طول می کشد تا واریکوسل اسپرم سازی را ازبین ببرد؟ در طب سنتی ادعا میشود با زالو اندازی میتوان واریکوسل رادرمان نمودایااین موضوع صحت دارد؟من ازعمل خیلی میترسم ایاراهی غیراز عمل برای درمان وجود دارد خواهش میکنم جواب سوالات من را بدهید.

پاسخ
سلام
آسیب
واریکوسل روی فرآیند اسپرم سازی نه قطعی است و نه فرمول مشخصی دارد. ولی آنچه واضح است بتدریج آسیب احتمالی ناشی از آن بیشتر خواهد شد. درمان ذکر شده با علم معمول پزشکی قابل توجیه نیست و طبیعتاً با مکانیسم های شناخته شده بیماری، کمکی نمی کند. در صورتیکه اسپرم سازی در فرد مبتلا به واریکوسل آسیب دیده باشد، باید عمل جراحی انجام شود.

ببخشید همسرم واریکوسل نوع 2 یه 3 داشت حدودا 3 ماه پیش عمل کرد اما متاسفانه بعد از سه ماه که ازمایش داده تعداد اسپرم های کلاس a که قبلا 20 درصد بوده به یک درصد کاهش یافته و فقط چگالی اسپرم از 5 به 6 تعییر کرده به نظرتون احتمال دارهه ایشون بچه دار بشن؟

پاسخ
سلام
لازم است آزمایش اسپرم حدود 3 ماه بعد( 6 ماه بعد از عمل) تکرار شود. به طور متوسط کسانی که از عمل واریکوسل سود می برند و بصورت طبیعی بچه دار می شوند، 8 ماه بعد از عمل این اتفاق می افتد.

شوهر من قبل از جراحی 10 میلیون اسپرم داشته هنوز آز نداده که نتیجه رو ببینم تحرک خیلی پایین بود ،الان میخوام ببینم امیدی به بهبودش هست؟

پاسخ
سلام
پس از گذشت زمان کافی (حداقل 6-3 ماه) از عمل واریکوسل، بهبود آزمایشگاهی تا 70% دیده می شود. احتمال افزایش باروری طبیعی در 40%-30% موارد وجود دارد.

پاسخ توسط پزشکان مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا

[ منبع این خبر سایت نی نی نما می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال