http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

حواشی اعتراض چهره های ردصلاحیت شده در ورزشگاه تختی

حواشی اعتراض چهره های ردصلاحیت شده در ورزشگاه تختی

 تا ساعتی دیگر فرصت سه روزه داوطلبانی که صلاحیت‌شان برای حضور دهمین دوره انتخابات مجلس رد و یا احراز نشده به پایان می‌رسد.

به گزارش صدای میانه به نقل از خبرآنلاین، شرقی ترین اتوبان تهران امروز شاهد تردد خودروهای چهره‌سیاسی برای رسیدن به ورزشگاه تختی بود. ورزشگاهی که سال های گذشته میزبان ورزشکاران بود، چند روزی است میزبان چهره‌های سیاسی و داوطلبان انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی شده که از سوی هیات‌های نظارت یا رد صلاحیت شده‌اند، یا اینکه صلاحیت‌شان به احراز نرسیده است.
طبق اطلاعیه هیات مرکزی نظارت بر دهمین دوره انتخابات مجلس شورا ی اسلامی، داوطلبانی که صلاحیت‌شان رد یا احزاز نشده بود از تاریخ 27 دی ماه تا 29 دی ماه ( امروز) فرصت داشتند برای ثبت اعتراض خود نسبت به نظر هیات مرکزی در مورد صلاحیت‌شان اقدام کنند.
بسیاری از داوطلبان تهرانی در روز گذشته از نظر هیات نظارت در مورد تائید، رد و یا عدم احراز صلاحتیشان آگاه شدند، از این رو آنهایی که صلاحیتشان برای انتخابات هفتم اسفند رد و یا احراز نشده بود، در آخرین روز از فرصت سه روز خود را به اتوبان بسیج، بلوار هجرت، ورزشگاه تختی رساندند تا بتوانند از فرصت باقی مانده برای اعتراض استفاده کنند.
بسیاری از اینکه چنین مکانی و دور از مرکز شهر را برای این کار در نظر گرفته بودند، گله داشتند. آنهایی که با خودروی شخصی آمده بودند می توانستند خودروی خود را در پارکینگ نزدیک ساختمان ثبت اعتراض پارک کنند و آن دسته‌ای هم که بدون وسیله شخصی آمده‌بودند، باید منتظر می‌ماندند تا چند نفر دیگر نیز ملحق شوند تا با ون‌هایی که از درب ورزشگاه تدارک دیده شده بود، خود را به ساختمان می رساندند.
از همان پارکینگ خودرویی گپ و گفت‌وگوها و گعده‌های چند نفر دیده می‌شد، برخی که کارشان به اتمام رسیده بود در راه بازگشت دوستان و یا حتی رقبای خود را می‌دیدند که صلاحیتشان برای انتخابات مجلس پیش‌رو به تائید نرسیده بود و به شوخیو خنده به یکدیگر می‌گفتند که « شما هم گویا التزامی به نظام و قانون اساسی ندارید».
این سخن آنان به بند 1 و 3 ماده 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی باز می‌گردد. طبق این ماده انتخاب شوندگان هنگام ثبت‌نام باید دارای شرایط زیر باشند: 1- اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران،2- تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران،3- ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، 4- داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و یا معادل آن، 5- نداشتن سوءشهرت در حوزه انتخابیه، 6- سلامت جسمی در حدی برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویائی، 7- حداقل سن سی سال و حداکثر هفتادوپنج سال تمام.
امکان ورود تنها برای نامزدهای رد صلاحیت شده و عدم احراز صلاحیت بود. آنها ابتدا باید نام، نام خانوادگی و کدملی خود را ارائه می‌کردند تا براساس آن، سیستم برگه‌ای برای ادامه پیگیری کارشان صادر می کرد. از زمان ورود به محل ثبت اعتراض تا خروج آنها حداقل 20 دقیقه طول می کشید و آن طور که این داوطلبان اعلام می کردند در داخل مسئولان مربوطه به خوبی پاسخگو بوده و در اسرع وقت کارشان به اتمام می‌رسید.
افراد بسیاری امروز برای ثبت اعتراض خود به ورزشگاه تختی آمده بودند اما تردد چهره‌های اصلاح طلب قابل توجه بود. فاطمه راکعی دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش، غلامعلی رجایی مشاور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، مرتضی الویری شهردار اسبق تهران، شهربانو امانی نماینده دوره‌های پنجم و ششم مجلس، ابراهیم اصغرزاده و همسرش طاهره رضا زاده، سجاد سالک عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان، حسین نقاشی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و سعید‌الله بداشتی رییس ستاد جوانان حجت‌الاسلام روحانی در انتخابات سال 92 از جمله چهره‌های اصلاح‌طلب بودند.
حمید رسایی و علی مطهری از نمایندگان فعلی تهران در مجلس نیز صبح امروز برای ثبت اعتراض خود به ورزشگاه تختی آمدند.
سام سواد کوهی از اعضای حقوقدان شورای نگهبان نیز امروز برای بازدید ازروند ثبت اعتراض به نظر هیات مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس به این محل آمد و با برخی از نامزدهای رد صلاحیت و یا عدم احراز صلاحیت شده نیز گفت‌وگو کرد.

منبع: صدای میانه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
استخدام مدیر داخلی و انباردار فنی در یک شرکت معتبر
درباره هنرمندان اسپانسری چه میدانید؟
بی توجهی طرفداران موج سواری به هشدار توفان هیما درهنگ کنگ
روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | شنبه ۱ آبان ۹۵
روستای حيران
(تصاویر) برترین های مسابقه عکاسی از حیات وحش ۲۰۱۶
استخدام کارشناس فروش در شرکت آرین رشد افزا
تولید نوشت افزار با نمادهای ایرانی افزایش یافته است
مد عجیب برای خانم ها در آرایشگاه های مکزیک
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه ۱ آبان ۹۵
"۱۰۰ دانه یاقوت؛ دسته به دسته در دست دلال"/ بجستان صنایع تبدیلی انار ندارد (۵ عکس)
بی توجهی طرفداران موج سواری به هشدار توفان هیما درهنگ کنگ
استخدام کارشناس پیگیری شکایات،کارشناس پشتیبانی فروش،حسابدار
فیلم آهنگ خواندن لینا در the voice kids ( آپارات ) -دانلود و پخش
ایران خواستار پاسخگویی آمران و عاملان جنایت کرکوک شد
کلیپ فیلم جن مخوف و عجیب و حقیقی در درون درخت۱۵+
ترکیه و عراق بر سر موصل به توافق رسیدند
استخدام ۴ ردیف شغلی در زمینه غرفه سازی و تجهیزات نمایشگاهی
فیلم یک اختراع دلچسب برای حل معضل خروپف ( آپارات ) -دانلود و پخش
(تصاویر) عکس هایی که لحظاتی قبل از مرگ گرفته شده اند