http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

سجادی:وقتی فدراسیون از دولت کمک می‌گیرد، نمی‌شود که غیر دولتی باشد


سجادی:وقتی فدراسیون از دولت کمک می‌گیرد، نمی‌شود که غیر دولتی باشد

وبسایت رسمی برنامه نود -  معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش وجوانان گفت: با توجه به وقفه به وجود آمده از پایان دوره ریاست کفاشیان تا زمان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال، بهتر است سرپرست تعیین شود.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، نصرالله سجادی در گفت‌وگوی تلفنی با رادیو ورزش در پاسخ به این سوال که آیا از برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال راضی بوده است؟ اظهار داشت: نسبت به دو مجمع قبلی در مجموع این بار کمی برابر دستور جلسه پیش رفت و تعداد بیشتری از اعضا در مباحث شرکت کردند. در مجامع فدراسیون‌های دیگر تلاشم این است که مجمع جدی باشد و هیئت رئیسه و رئیس فدراسیون احساس پاسخگو بودن داشته باشند و گزارش‌ها و سایر مسائل جدی‌تر مطرح شود.

وی افزود: نه فقط فدراسیون فوتبال، بلکه ما تا الان 44 مجمع دیگر را نیز برگزار کردیم و تا 20 اسفند مجامع عمومی فدراسیون‌ها را پیش‌رو داریم که برخی از آنها حتی دو، سه سال این مجمع را نداشتند. برگزاری این مجامع بخشی از وقتم را می‌گیرد اما تاکید دارم که در همه آنها حضور داشته باشک. فدراسیون فقط یک ساختمان در تهران نیست و باید به اندازه گستردگی آن ورزش در کشور باشد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش وجوانان در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش با تعویق زمان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال موافق بود؟ گفت: من از کفاشیان پرسیدم و استدلال او این بود که اگر بخواهیم 26 اسفند را اعلام کنیم، این تاریخ تقریباً در تعطیلات پایان سال است. مجمع این استدلال را کرد که شنبه آگهی بدهیم و 2 ماه بعد از آن تاریخ 26 اسفند ماه می‌شود، اگر اجازه بدهید این انتخابات در ابتدای اردیبهشت ماه برگزار شود که این موضوع در مجمع رأی آورد.

سجادی درخصوص اداره شدن فدراسیون با سرپرست عنوان کرد: این مسئله معلوم نشده و باید به دستورالعمل‌ها یا تفسیرها برگردیم. به نظرم فدراسیون‌های دیگر زمانی که زمان ریاست‌شان تمام می‌شود، با سرپرست اداره می‌شوند. با توجه به اینکه از زمان پایان ریاست فدراسیون فوتبال تا برگزاری انتخابات وقفه 2 ماه وجود دارد، بهتر است که با سرپرست اداره شود تا شبهه‌ای وجود نداشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش می‌تواند سرپرست را معرفی کند، گفت: در همه فدراسیون‌ها شرایط این است که با توجه به پایان زمان ریاست و فراهم نشدن فرصت برگزاری انتخابات، سرپرست تعیین می‌شود. این کار به نظرم می‌تواند با کمی تعامل و هماهنگی با وزارت ورزش و از این نظر که وزارت ورزش یک نهاد بالاتر است، انجام شود.

«فدراسیون فوتبال عنوان کرده که یک نهاد مستقل دارای شخصیت حقوقی است که مشمول این قانون نمی‌شود که زیر نظر وزارت ورزش باشد. اگر این مسئله واقعاً صحت داشته باشد، وزارت ورزش نهاد بالادستی برای فدراسیون فوتبال محسوب نمی‌شود.» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش وجوانان در این باره خاطرنشان کرد: این یکی از مشکلات اساسنامه است. ما نهاد غیر دولتی نداریم. در واقع فدراسیون باید یک نهاد عمومی غیر دولتی باشد. عنوان شده که فدراسیون به ثبت رسیده، اما مستنداتی در این باره وجود ندارد. خودِ این اساسنامه چنین ایراداتی دارد  اما روی آنها دست گذاشته نشده که درست شود و روی مسائل دیگر دست گذاشته‌اند که اصلاح صورت بگیرد. زمانی که فدراسیون از دولت کمک می‌گیرد، نمی‌شود که غیر دولتی باشد.

سجادی در پایان درباره عدم اعزام مدیران فوتبال به ایتالیا برای شرکت در کلاس مدیریتی که اجازه شورای برون مرزی در این باره صادر نشده، عنوان کرد: جلسه شورای روز گذشته برگزار شد. ما قانونی داریم که باید درخواست‌ها برای اعزام به خارج از کشور 45 روز تا نهایتاً یک ماه زودتر صورت بگیرد که دلیل این مسئله نیز سیر اداری کار و بررسی شرایط است. درخواست اعزام مدیران کمتر از 10 روز است که آمده و در دستور جلسه دیروز وجود نداشت.

 

کد/2020

منبع: 90
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام حسابدار مسلط به نرم افزار شایگان
استخدام منشی خانم در آموزشگاه زبان
کیلیپ فیلم سفارش طراحی و دیزاین آگهی کوتاه بازرگانی +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم شناسایی ساعتهای هوشمند اندروید سال ۲۰۱۶ ( آپارات )
نشست “ریشه های قرآنی عوامل اصلاح جامعه” در شیراز برگزار می شود
فیلم چطور فضای مجازی پی سی را از طریق شبکه بی سیبم قسمت کنیم ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم تفسیر بنیادی بورس ( آپارات ) -دانلود و پخش
کمدی؛ آسته میره! آسته میاد
فیلم آموزش ریاضی پایه نهم فصل نخست بخش۴ ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم شماره سه تابلوی توانمندی ها قسمت دوم ( آپارات )
کیلیپ فیلم کار گروهی سرکلاس معکوس +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم یادگیری ردیابی با SynthEyes و مایا
کلیپ: خواندن ترانه غیر مجاز سر صف مدرسه
سریال معمای شاه هر ۷ شب هفته از شبکه یک سیما پخش می شود
استخدام جدید تامین اجتماعی 95 | سال 1395
آگهی استخدام جدید کمیته امداد سال 95 – 1395 (اخبار جدید)
استخدام جدید قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء 95 | سال 1395
داعش گذرنامه موصلی ها را مصادره می کند
تصویر جنجالی وزیر امورخارجه فرانسه با زن پناهنده سوری
ضرب و شتم معلم و سرایدار یاسوجی+تصاویر
تبلیغات