اقتصاد مقاومتی کلید واژه پاسخ رهبر به نامه رئیس جمهور


به گزارش زنان کویر ، پاسخ مقام معظم رهبری به نامه ریاست جمهور در پنج بند و تبریک موفقیت های حاصل از برجام دارای نشانه ها و هدایت هایی است که می طلبد به درستی واکاوی و اندیشه کرد تا بتوان در ادامه ی راه برجام آن را نقشه ی راهی دانست و از آن مساعدت گرفت.

نکته ی قابل تامل بیان واژه ی مقاومت است که در این نامه پررنگ نقش بسته است، اولا آن که در تبریک این دستاورد آنچه را که بدست آمده نتیجه ی مقاومت ملت ایران در برابر تحریم های ظالمانه دانست است.

در بند دوم نیز با تکرار واژه ی مقاومت تذکر به مسئولین داده می شود که «حلّ مشکلات اقتصادی کشور در گرو تلاش بی‌وقفه و خردمندانه در همه‌ی بخش‌ها در جهت اقتصاد مقاومتی است و رفع تحریم‌ها به تنهائی برای گشایش در اقتصاد کشور و معیشت مردم کافی نیست».

در بند چهارم نیز این گونه توضیح داده می شود که « همین اندازه دستاورد نیز در برابر جبهه‌ی استکبار و زورگو، بر اثر مقاومت و ایستادگی به دست آمده است. این را باید همه‌ی ما درسی بزرگ برای همه‌ی قضایا و حوادث در جمهوری اسلامی بدانیم».

نهیبی که در این نامه زده شده است خدعه و نقض عهد دولت‌های مستکبر بویژه آمریکا بوده که نباید از آن غافل بود ، بدعهدی هایی که پس از «فرجام برجام» در این چند مدت از سوی دولتمردان آمریکایی بارها شاهد آن بوده ایم.

بنظر می رسد بیش از آنکه رفع تحریم ها در این نامه دارای اهمیت باشد این مقاومت و اقتصاد مقاومتی است که دارای ارزش بوده است موضوعی که باید در ادامه ی راه به آن ارزش دهیم.

رفع تحریم هایی که به گفته ی خود مقام معظم رهبری بهای سنگینی را پرداختیم در حالیکه با مقاومت و اقتصاد مقاومتی می توان عزت ، استقلال را بدن پرداخت بهای سنگین به دست آورد.

بهای سنگین کلید واژه ی دیگر این نامه بود، براستی کشور ما در این معامله چه هزینه های سنگینی پرداخت کرده است؟! و چرا برخی ها وانمود می کنند و سعی می کنند که با هر شیوه و ترفند تبلیغاتی به مردم بقبولانند که در این معامله ما فقط به دستیابی های عظیمی رسیده ایم و عامدانه چشم خود را بر این «هزینه های سنگین»بسته اند ؟!

یادداشت از : اعظم پسند

انتهای پیام/

آخرین اخبار
سياسی
پاسخ رهبر به نامه رئیس جمهور
نکته ی قابل تامل بیان واژه ی مقاومت است که در این نامه پررنگ نقش بسته است.
برچسب‌ها: 
پاسخ رهبر به نامه رئیس جمهور
رئیس جمهور
مقاومت
اقتصاد مقاومتی
واژه ی مقاومت
نحوه تولید: 
اختصاصی

[ منبع این خبر سایت زنانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات