آیا حجاب باید در برابر دوربین باشد؟


آخرین اخبار
کیمیا

به گزارش زنان کویر ، به نقل از   کرمان ۱۴۰۰؛ آیا فقط حجاب باید در برابر دوربین باشد؟ شما اگر خوب توجه کنید می بینید که اکثر بازیگران زن که در سیمای ایران بازی می کنند مجبورند که حجاب خود را رعایت کنند.

به نظر شما چرا باید این طور باشد؟ مگر بیرون از سیما مردم آنها را در کوچه و خیابان نمی بینند و یا اصلا خود آنان چطور می توانند چنین باشند؟ فیلم هایی که به ظاهر مردم را گول می زنند زیرا بعد از اتمام فیلم مردم همه به آن شخص به عنوان یک الگو نگاه می کنند در صورتی که چنین نیست.

آیا رعایت حجاب فقط مال بعضی از ادارات است ؟ حال بگذریم که اکثر شرکت های خصوصی کارمندانشان حتما باید بی حجاب باشند همراه با آرایش و … برای اینکه به قول خودشان بتوانند مشتری جذب کنند!!!

یادم هست چند نمایشگاه لوازم خانگی و ساختمانی در میدان بیرم آباد کرمان برپا شده بود متاسفانه اکثر فروشنده هایشان کاملا بی حجاب و آرایش کرده بودند حتی وفتی به حراست آنجا نیز مراجعه  کردیم و خواستیم که این موارد را تذکر دهند آنها به ظاهر می گفتند چشم ولی روز بعد همان آش بود و کاسه، حال بگذریم.

همان طور که می دانید سریال کیمیا که بلندترین سریال ساخته شده در تاریخ فیلم و سریال سیمای جمهوری اسلامی ایران است ، در مجموعه تلویزیونی کیمیا سرگذشت بازیگر اصلی داستان  در سه مقطع زمانی قبل از انقلاب، دوره جنگ و زمان حال را روایت می کند و بیش از ۳۰۰ بازیگر دارد و نقش اصلی این سریال را مهراوه شریفی نیا بازی می کند و آزیتا حاجیان که مادر واقعی مهراوه شریفی نیا می باشد، در این سریال به عنوان مادر کیمیا (مهراوه شریفی نیا) نقش آفرینی می کند.

تصویر برداری سریال کیمیا از اوایل آذر ماه ۱۳۹۲ در خرمشهر آغاز شد و به گفته ی عوامل سریال مراحل تصویر برداری و تهیه سریال کیمیا اینگونه است که ۶۰ درصد آن در تهران و ۳۰ درصد آن در خرمشهر و آبادان و ۱۰ درصد آن در دو کشور خارجی ظبط شده است.

سریال کیمیا روایت‌ گر زندگی دختری با همین نام است. داستان از سال ۵۶ آغاز می‌شود و به زمان سقوط خرمشهر می‌رسد. در این مقطع ما با یک پرش زمانی روبرو هستیم و  ادامه داستان در زمان حال روایت می‌شود،این  در حالی است که ما در وضعیت سفید  فقط شاهد ماجراهایی در سال‌های پایانی دفاع مقدس بودیم. ضمن اینکه جذابیت‌های این دو سریال کاملا متفاوت است و با هم فرق دارد.

حال بازیگری که می خواهد نقش خوب ایفا کند باید ابتدا آن حس نقش را به خود بگیرد تا بتواند نقش مثبت و خوبی را ارائه دهد بطوری که مخاطب فکر کند این فیلم واقعی ست.

من می خواهم بدانم در حین بازی و حس گرفتن بازیگر، آیا بعد از اتمام فیلم روی شخصیت بازیگر تاثیری ندارد؟ چطور می تواند مخاطب را جذب خود نماید و حتی گاهی اوقات آن قدر مخاطب جذب فیلم می شود که  حتی  دیدن منظره شهدا  از آنان احساس شرمندگی می کند و بالاخره اینکه یادآوری زمان جنگ او را به گریه می اندازد.

ولی متاسفانه هیچ تاثیری روی خود بازیگر ندارد ، شاید به خاطر این است که بازیگر فقط نقش آفرینی می کند و در این میان یک پول کلان می گیرد و خدا حافظ، دیگر به محتوا و مسائل فیلم توجه ای ندارد.

اکثر اشخاصی چه از گریمور و غیره که با مهراه شریفی نیا در این سریال بوده اند یعنی چه خانم های بازیگر و چه خانم های پشت صحنه واقعا وضعشان اسفناک است به حدی که من دیگر از فیلم کیمیا خوشم نمی آید ،حتی راغب نیستم که بقیه این سریال را ببینم.

زیرا در یکی از مصاحبه ها که شخصیت مهراوه را دیدم که شال قرمز پوشیده بود همراه با آرایش و بی حجاب بود خیلی تاسف خوردم که اشخاصی چنین نقش آفرینی می کنند و به ظاهر مخاطبین را گول می زنند مگر نه اینکه بازیگران باید الگوی مردم باشند.

البته نه تنها این سریال که بسیاری از سریال ها و فیلم های ایرانی، بازیگران در نقش های مثبت کاملا محجبه هستند ولی وقتی بیرون از فیلم و سریال و سیما می بینیدشان متوجه می شوی که چقدر با آن شخصیت متفاوت هستند.

راستی باید یادآور شوم مختلط بودن بازیگران آیا از لحاظ شرعی اشکالی ندارد؟ عکس گرفتن دسته جمعی و بی حجاب با کارگردان و بازیگران مرد؟ چطور شما مسئولین می توانید به دانشجویان که به صورت مختلط برای اردو می روند تذکر دهید لطفا به بازیگران نیز این تذکر داده شود؟ کجاست آن غیرت و مردانگی مردان ایرانی در هر عرصه.

اگر پشت صحنه اشان را ببینی خیلی وقیهانه است به حدی که  بدت می آید از هر چی فیلم و بازیگرست.

۸۴۷۸۸۶۸۵۵۱۶۹۴۷۷۳۵۴۶۹

serial-kimia-29

images

Seryal_Kimia_RouzeGar.Com_1

Seryal_Kimia_RouzeGar.Com_2

Seryal_Kimia_RouzeGar.Com_11

این صحبت من نیست بلکه صحبت بسیاری از بانوان ایرانی ست کاش مسئولین ما در این رابطه توجه بیشتری داشته باشند اگر سیما به عنوان الگوست باید چنان بستر سازی کند که بازیگر تنها رعایت شئون اسلامی و انقلابی ایرانی را معطوف به سیما و ادارات نداند بلکه در بیرون از محل کار نیز چنین باشند. یعنی همه جا الگو باشند.

واقعا می دانم این حرفها و صحبت های ما امکان دارد که زیاد تاثیر گذار نباشد ولی من وظیفه انسانی و شرعی خود می دانم و علاوه براین ما برای رسیدن به استقلال و کشوری انقلابی خونهای زیادی دادیم لا اقل از این خون ها شرم داشته باشیم. از روی رهبرمان شرم داشته باشیم و از همه مهم تر مگر نمی گوییم شیعه هستیم از روی حضرت زهرا (س) شرم داشته باشیم.

یادداشت از : مهین نامجو

انتهای پیام/

به نظر شما چرا باید این طور باشد؟ مگر بیرون از سیما مردم آنها را در کوچه و خیابان نمی بینند و یا اصلا خود آنان چطور می توانند چنین باشند؟ فیلم هایی که به ظاهر مردم را گول می زنند زیرا بعد از اتمام فیلم مردم همه به آن شخص ...
برچسب‌ها: 
کیمیا
حجاب
مهراوه شریفی نیا
نحوه تولید: 
بازنشر

[ منبع این خبر سایت زنانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات