قطاری از فارغ التحصیلان بیکار که سالها دود چراغ خورند


به گزارش زنان کویر ،به نقل از  آفتاب دل، سالهای شیرین جوانی شان را به درس خواندن و سر و کله زدن با انواع فرمول ها و حل مسئله هایی از جنس اعداد و ارقام گذراندند که به امید آینده ای بهتر وارد دانشگاه های برتر کشور شوند.

حالا قطاری از فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی به ایستگاهی رسیدند که انتظار می رفت میزبانانش مشاغلی باشند که برای دست یافتن به آنها سالها دود چراغ خوردند.

وقتی هنگام جذب دانشجویان دانشگاه ها، هیچ ارگانی نیست که نیاز سنجی کند و ببیند که واقعاً بازار به چه رشته و تخصصی احتیاج دارد این می شود که هر روز تعداد تحصیلکرده ها و دانشگاه رفته هایی که بیکار هستند بیشتر می شود.

مرکز آمار کشور اعلام کرده است که 110 هزار فارغ التحصیل بیکار که مدرک دکترا به دوش می کشند در جست و جوی شغ مناسب هستند که در این میان بیشترین آمار بیکاری، لشکر انبوه فارغ التحصیلان تکمیلی مربوط به رشته های مهندسی است.

در این میان برخی معتقدن بالا رفتن تب مدرک گرایی همراه با توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی بازار بیکاری در این روزها را پر رونق کرده است.

پذیرش و توسعه ی بی رویه رشته ها و دانشجو و بدون داشتن امکانات صدمه ای بزرگ برای صنعت ایران است که این در ذهن جویندگان کار وجود دارد که بیش از حد نیاز دانشجو پذیرش نشود و اگر نیاز است چرا کار نیست؟!

وقتی پای دردو دل دانشجویان و مسئولین که می نشینیم از کارهایی می گویند که به گمان آنها آن چنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است.
لذا باید از اول خط و مشی هایی تعیین شود که دانشجویان با این سطح تحصیلات در این حوزه بتوانند کار کنند و با تحصیلات تکمیلی بالاتر یک درجه ار کار هم بالاتر.

مبنای پذیرش دانشجو باید بر مبنای نیاز و اولویت های کشور و استان باشد و از همان دوران کودکی و مدارس به دانش آموزان یاد داده شود که دانشگاه رفتن آخر آرزو و بالاترین درجه موفقیت نیست و بسیاری اتفاقا اگر راه دانشگاه را نروند در آینده فرد موفقی خواهند بود و  استعدادها و علایق شان در آن مسیر گام بردارند و روند به نحوی باشد که فرد در پایان دوره متوسطه، دورنمای روشنی از آینده شغلی برای خود داشته باشد ولی متاسفانه هنوز چنین اتفاقی رخ نداده است.

انتهای پیام/

آخرین اخبار
بیکاری
سالهای شیرین جوانی شان را به درس خواندن و سر و کله زدن با انواع فرمول ها و حل مسئله هایی از جنس اعداد و ارقام گذراندند که به امید آینده ای بهتر وارد دانشگاه های برتر کشور شوند.
برچسب‌ها: 
فارغ التحصیلان بیکار
دانشجویان دانشگاه ها
بازار
نحوه تولید: 
بازنشر

[ منبع این خبر سایت زنانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال