http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

قطاری از فارغ التحصیلان بیکار که سالها دود چراغ خورند

قطاری از فارغ التحصیلان بیکار که سالها دود چراغ خورند

به گزارش زنان کویر ،به نقل از  آفتاب دل، سالهای شیرین جوانی شان را به درس خواندن و سر و کله زدن با انواع فرمول ها و حل مسئله هایی از جنس اعداد و ارقام گذراندند که به امید آینده ای بهتر وارد دانشگاه های برتر کشور شوند.

حالا قطاری از فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی به ایستگاهی رسیدند که انتظار می رفت میزبانانش مشاغلی باشند که برای دست یافتن به آنها سالها دود چراغ خوردند.

وقتی هنگام جذب دانشجویان دانشگاه ها، هیچ ارگانی نیست که نیاز سنجی کند و ببیند که واقعاً بازار به چه رشته و تخصصی احتیاج دارد این می شود که هر روز تعداد تحصیلکرده ها و دانشگاه رفته هایی که بیکار هستند بیشتر می شود.

مرکز آمار کشور اعلام کرده است که 110 هزار فارغ التحصیل بیکار که مدرک دکترا به دوش می کشند در جست و جوی شغ مناسب هستند که در این میان بیشترین آمار بیکاری، لشکر انبوه فارغ التحصیلان تکمیلی مربوط به رشته های مهندسی است.

در این میان برخی معتقدن بالا رفتن تب مدرک گرایی همراه با توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی بازار بیکاری در این روزها را پر رونق کرده است.

پذیرش و توسعه ی بی رویه رشته ها و دانشجو و بدون داشتن امکانات صدمه ای بزرگ برای صنعت ایران است که این در ذهن جویندگان کار وجود دارد که بیش از حد نیاز دانشجو پذیرش نشود و اگر نیاز است چرا کار نیست؟!

وقتی پای دردو دل دانشجویان و مسئولین که می نشینیم از کارهایی می گویند که به گمان آنها آن چنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است.
لذا باید از اول خط و مشی هایی تعیین شود که دانشجویان با این سطح تحصیلات در این حوزه بتوانند کار کنند و با تحصیلات تکمیلی بالاتر یک درجه ار کار هم بالاتر.

مبنای پذیرش دانشجو باید بر مبنای نیاز و اولویت های کشور و استان باشد و از همان دوران کودکی و مدارس به دانش آموزان یاد داده شود که دانشگاه رفتن آخر آرزو و بالاترین درجه موفقیت نیست و بسیاری اتفاقا اگر راه دانشگاه را نروند در آینده فرد موفقی خواهند بود و  استعدادها و علایق شان در آن مسیر گام بردارند و روند به نحوی باشد که فرد در پایان دوره متوسطه، دورنمای روشنی از آینده شغلی برای خود داشته باشد ولی متاسفانه هنوز چنین اتفاقی رخ نداده است.

انتهای پیام/

آخرین اخبار
بیکاری
سالهای شیرین جوانی شان را به درس خواندن و سر و کله زدن با انواع فرمول ها و حل مسئله هایی از جنس اعداد و ارقام گذراندند که به امید آینده ای بهتر وارد دانشگاه های برتر کشور شوند.
برچسب‌ها: 
فارغ التحصیلان بیکار
دانشجویان دانشگاه ها
بازار
نحوه تولید: 
بازنشر

منبع: زنانه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
استخدام چند نفر همکار آشنا به کامپیوتر در کافی نت
بودایی های نپال این دختر را میپرستند + تصاویر
رونمایی از کپی چینی پورشه شاسی بلند! (عکس)
ناکامی یک توطئه‌ برای اجرای حمله‌ای تروریستی در لندن/ یک نفر بازداشت شد
خبر دادستان از بازداشت دو متهم مرتبط با بانک سرمایه
نقش جدید و جالب آقای بازیگر!
عکس هایی از چهره عجیب ویشکا آسایش در تئاتر جدیدش
شکست داعش با سلاح مخوف روسی
استخدام متصدی بوفه،مربی در یک باشگاه بدنسازی معتبر
السد در حضور پورعلی‌گنجی صدرنشین شد
پیامک های جدید صبح بخیر گفتن برای عزیزان
توصیه قرآنی کیهان در باره فحش دادن
تزیین زیبا و کم هزینه دیوار اتاق کودک
تشکر ستاره فوتبال آلمان از علی کریمی +عکس
نجات زنی که زیر خودرو کشیده شد
استخدام پرسنل خط تولید در شرکت صنایع غذایی در تبریز
پودر سفید جنجال به پا کرد /تخلیه دفتر انتخاباتی کلینتون در نیویورک
مجری تلویزیون در کنار دختر سردار سلیمانی (عکس)
کدام کشور بزرگ ترین تولید کننده نفت جهان است؟
اتوبوس‌های ۸۰۰ میلیون تومانی در راه تهران