همه چیز درباره کلینیک ناباروری ابن سینا/ بهترین مراکز درمان ناباروری


این مرکز در پاییز ۱۳۸۲ با هدف درمان‌ ناباروری و سقط مکرر فعالیت خود را آغاز كرد. در کلینیک درمان ناباروری این مرکز به طور معمول به زوجینی که به هر دلیل نابارور باشند خدمات درمانی ارائه می شود.

ابن سینا و همه خدمات ارائه شده به زوج های نابارور

در این مرکز به طور معمول به زوجینی که به هر دلیل نابارور باشند و یا به دلیل مشکلاتی که منجر به ناباروری می شود نیاز به بررسی توسط متخصصین داشته باشند، خدمات درمانی ارائه می شود. زنان در کلینیک ناباروری زنان، و مردان در کلینیک ناباروری مردان، خدمات مربوط به خود را دریافت می کنند و در نهایت از طریق درمان تیمی که شامل متخصص جنین شناس، متخصص زنان و متخصص اورولوژی است اقدام به درمان های کمک باروری می کنند.

پس از بررسی و معاینه زن توسط متخصص زنان و مرد توسط ارولوژیست بر اساس نظر پزشکان و آزمایشاتی که انجام می گیرد نوع درمان آغاز می شود. یعنی برای تمام افراد درمان یکسان وجود ندارد و روش های درمانی، بستگی به علل ناباروری دارند که این علل هم می تواند مردانه، زنانه و یا از سمت هر دو زوج باشد.

البته در این بین یک ضلع سومی هم داریم و آن متخصص جنین شناسی ست که در واقع حلقه واسط بین متخصص مردان و متخصص زنان می شود.

ساده ترین روش درمان ناباروری که در این مرکز ارائه می شود به این صورت است که از طریق دادن دارو تحریکات لازم درسیستم تخمک گذاری یا تولید اسپرم ایجاد می شود. به این منظور داروهایی تجویز می شود که مثل داروهای محرک عمل و تخمک سازی یا اسپرم سازی را تحریک می کنند. به گزارش نی نی نما، بعد از این دستورالعمل ها و توصیه هایی به آن ها داده می شود و آن ها به منزلشان بر می گردند و در نهایت نیز بارداری صورت می گیرد. شناخته شده ترین نوع دارو در این روش کلومیفن است و به زوج ها توصیه می شود که چه روزهایی و به چه نحوی نزدیکی داشته باشند.

روش دیگری که در این مرکز ارائه می شود روش (IUI) است. هنگامي که به‌ دلايل متعددی اسپرم سالم و متحرک نتواند به ‌طور طبيعي وارد رحم شود اين انتقال به‌صورت مصنوعي انجام مي ‌گيرد. روشي که طي آن اسپرم مرد پس از آماده سازي به درون رحم انتقال مي يابد. به گزارش نی نی نما، براي اين منظور فرد در روي تخت معاينه زنان در وضعيت آمادگي براي معاينه داخلي (وضعيت ليتوتومي) قرار مي گيرد. سپس پزشک با قرار دادن اسپکلوم در واژن، فرد راجهت انتقال اسپرم آماده می نماید. براي انجام دادن اين روش مايع مني شوهر که در فاصله کمي قبل از انجام روش IUI جمع ‌آوري شده است بعد از شستشو و جداسازي اسپرم‌هاي زنده در آزمايشگاه اختصاصي باروري، در شرايط کاملاً استريل جهت انتقال مستقيم به داخل رحم آماده ميگردد.

اسپرم‌هاي آماده بوسيله يک کاتتر همزمان با تخمک‌گذاري وارد حفره رحم مي‌شود. اين روش را معمولاً ۳ بار براي زوج انجام مي‌دهند و در صورت عدم موفقيت، زوج را تحت ساير روش‌هاي درماني قرار مي‌دهند. با این روش ناباروري مرد و در بعضي موارد ناباروري زن را درمان مي‌کنند.

کامل ترین روشِ IVF؛ روش ICSI است که در حال حاضر به شکل کامل و جامع در مرکز ابن سینا انجام می شود. این روش عمدتا ‌در مواردی به كار می رود كه اسپرم مرد از نظر تعداد، تحرك و يا شكل كيفيت لازم را ندارد، در بعضی موارد هم كه چندين مورد عمل IVF انجام شده و به نتيجه نرسيده است از عمل ميكرواينجكشن استفاده مي شود. در اين روش، يك اسپرم در محيط آزمايشگاه داخل يك تخمك تزريق مي شود كه به دنبال آن لقاح و تقسيم سلولي صورت می گيرد و جنين تشكيل می شود. به گزارش نی نی نما، ميكرواينجكشن نيز مانند IVF شامل چند مرحله است. در مرحله اول برای تحريك تخمدان ها، از داروهای هورمونی استفاده می شود. در مرحله دوم عمل تخمك گيری صورت می گیرد که نيازی به بيهوشی نيست و با يك بيهوشی كوتاه مدت يا بی حسی موضعی قابل انجام است.

با استفاده از دستگاه سونوگرافی پزشك فوليكول ها را مشاهده می كند و با سوزن های مخصوص مايع فوليكولی همراه با تخمك كشيده می شود كه به اين عمل اصطلاحا پانكچر می گويند. به گزارش نی نی نما، در مرحله سوم اسپرم به داخل تخمك تزريق می شود. در مرحله چهارم و پايانی نيز نيازی بيهوشی عمومی نيست پس از سه یا چهار روز آن جنین از داخل رحم مصنوعی برداشته می شود و جنين به وسيله يك كاتتر به داخل رحم منتقل می شود و يكی دو ساعت بعد از انتقال جنين بيمار مرخص می شود.

روند این درمان حداقل حدود ۴۵ - ۴۰ روز طول می کشد. (از شروع سیکل درمانی تا روز انتقال جنین) البته باید زمان لازم برای انجام آزمایشات زوجین و اقدامات تشخیصی قبل از شروع سیکل (حدود ۱ تا ۱,۵ ماه) را هم در نظر داشته باشید.

روش دیگری که در این مرکز استفاده می شود رحم جایگزین است. زمانی که در بررسی علل نازایی مشاهده می شود که زن رحم ندارد یا باردار می شود اما جنین در رحم او نمی ماند یعنی رحم قابلیت نگه داری بچه را ندارد و یا بارداری برای او خطرناک است از روش اهدای رحم استفاده می شود. به گزارش نی نی نما، در این روش خانم دیگری طی قراردادی به عنوان رحم جایگزین انتخاب می شود در واقع جنین بعد از شکل گیری در آزمایشگاه به رحم شخص سومی منتقل می شود.

برای زوجینی هم که یا مرد اسپرم ندارد و یا زن تخمک ندارد از روش های اهدای جنین استفاده می شود. در این روش از یک زن و مرد بیگانه کمک گرفته می شود تا پزشک مطمئن باشد که این ها سالم هستند و قطعاً فرزند سالمی را هم می توانند به وجود آورند. در محیط آزمایشگاه به همان روش ICSI یا IVF پیشرفته جنین گرفته شده و آن جنین به زوج نابارور تحویل داده می شود که این پیچیده ترین روش درمان ناباروری است.

آیا می توانیم در کلینیک ناباروری ابن سینا از بیمه استفاده کنیم؟

در این مرکز از بیمه نیروهای مسلح و تأمین اجتماعی فقط برای خدمات آزمایشگاهی استفاده می شود. از بیمه بانک های مرکزی، کشاورزی، مسکن، رفاه، ملت و تجارت هم طبق قرارداد بانکی استفاده می شود. به گزارش نی نی نما، بیمه خدمات درمانی هم خدمات آزمایشگاهی و ویزیت زنان و جراحی های اکتیو ارائه می شود و بیمه تکمیلی هم خدمات بستری، ویزیت و مشاوره را شامل می شود.

چطور از کلینیک ناباروری ابن سینا وقت بگیریم؟

مراجعه حضوری یا تلفنی از طریق شماره تماس ۲۳۵۱۹-۰۲۱. درمانگاه ناباروری زنان از ساعت ۷:۴۵ صبح تا ۲۰، درمانگاه ناباروی زنان از ساعت ۷:۴۵ صبح تا ۲۰، کلینیک درمان های جایگزین – اهدا از ساعت ۷:۴۵ تا ۱۴:۴۵، کلینیک آندومتریوز از ساعت ۷:۴۵ تا ۱۴:۴۵ و مشاوره های تخصصی از ساعت ۷ تا ۲۰ برقرار است. کلینیک سقط مکرر این مرکز نیز از ساعت ۷:۴۵ تا ۱۴:۴۵ فعالیت می کند.

برای تشکیل پرونده در کلینیک ناباروری ابن سینا به چه مدارکی احتیاج داریم؟

شناسنامه و کارت ملي زوجين و مدارک درمانی

به کجا مراجعه کنیم؟

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع یخچال، پلاک ۹۷ 

[ منبع این خبر سایت نی نی نما می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال