برخورد پرنده با یک هواپیما + عکس


برخورد یک پرنده به یک فروند هواپیمای خطوط هوایی نامبیا در هنگام فرود، سوراخ بزرگی در بدنه هواپیما ایجاد کرد.

فاجعه برخورد پرنده با هواپیما

وجود پرندگان برای هواپیماهای در حال پرواز یک تهدید جدی برای ایمنی پرواز آنان است و تاکنون باعث تعداد زیادی سوانح هوایی و مرگ دهها نفر از سرنشینان شده است. برخورد پرندگان با هواپیما تاکنون باعث صدمات فراوانی به هواپیماها شده است. از ضربه کوچک بدون خسارت به هواپیما گرفته تا انهدام هواپیما، ولی این پرندگان کوچک و زیبا چگونه میتوانند تا به این حد برای ایمنی هوانوردی تهدید به حساب آیند؟ همه میدانیم استخوانها و ساقهای پرندگان توخالی هستند. بعضی از پرندگان تنها چند گرم وزن دارند بنابراین چگونه میتوانند به عنوان یک خطر مرگبار برای هوانوردی مطرح شوند؟ قطعاً این سوال همیشه در ذهن همه ما بوده است.
انرژی جنبشی برابر است با یک دوم جرم ضرب در مربع سرعت به زبان دیگر انرژی جنبشی مستقیماً با جرم و مربع سرعت در ارتباط است. با دو برابر شدن جرم جسم، انرژی جنبشی نیز دو برابر می شود و با دو برابر شدن سرعت، انرژی جنبشی چهار برابر میشود. اگر پرنده ای به وزن 2کیلوگرم با سرعت 67 متر برثانیه به یک هواپیما برخورد کند بیشتر از ٢ تن نیرو به یک منطقه کوچک وارد میشود.

parande.jpg

برخورد یک پرنده به یک فروند هواپیما در خطوط هوایی نامبیا

1_copy.jpg

این عکس مربوط به خبر خطوط هوایی نامبیا نیست

منبع: شبکه خبر/ ارسالی کاربران

[ منبع این خبر سایت سیمرغ می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال