اولین خودروی پورشه دوگانه سوز + عکس


امروزه گازهای حاصل از موتور خودروها یکی از آلوده کننده ترین موادی است که به محیط زیست وارد می شود گازهایی که بر سلامت انسان ها نیز تآثیر به سزایی دارد اما اولین راهکار برای خلاصی از این گازها چه زمانی مطرح شد؟ که در ادامه جزییاتی در این باره می خوانید.

در اواخر قرن 18 میلادی از «فردیناند پورشه» درخواست شد تا وسیله نقلیه الکتریکی طراحی کند تا صدای موتورهای پر سر و صدای گازی و بنزینی را خاموش کند و از آلودگی حاصل از موتور آنها بکاهد، پورشه این کار را انجام داد و موتوری ساخت که نیم قرن بعد الهام بخش ساخت فضا پیمای آپولو شد.

نتیجه طراحی پورشه خودرویی الکتریکی گازی بود که اولین موتور هیبریدی یا دوگانه سوز دنیا به حساب می آمد، این ماشین که انرژی لازم برای حرکت را از یک باطری الکتریکی و گاز تامین می کرد، اولین خودروی دیفرانسیل دنیا نیز بود.

پورشه ، پورشه دوگانه سوز ، خودرو پورشه

این ماشین در نمایشگاه خودروی سال 1900 به نمایش درآمد اما نه تنها از آن استقبالی نشد بلکه تا صد سال بعد نیز به فراموشی سپرده شد، از علل عدم توجه به این خودرو در آن دوران قیمت ارزان سوخت و اهمیت نداشتن مسائل محیط زیستی را می توان نام برد، البته عده ای شیطنت های شرکت های نفتی و ترس از دست رفتن مشتری هایشان را نیز موثر می دانند. گرچه این ابتکار بی نظیر در آن دوران به فراموشی سپرده شد اما این ماشین الگوی اولیه ماشین های هیبریدی امروز است که کم کم از یک امکان به یک الزام در حمل و نقل تبدیل می شوند.

اولین خودروی پورشه دوگانه سوز + عکس

[ منبع این خبر سایت نمناک می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال