بحرانی تبانی در تنیس؛ BBC یک مدرک معتبر برای تایید تبانی رو کرد


وبسایت رسمی برنامه نود - اوضاع دنیای تنیس هر روز عجیب‌تر و پیچیده‌تر می‌شود.
به گزارش سایت نود، BBC دو روز پیش و چند ساعت قبل از آغاز اولین گرنداسلم فصل تنیس گزارش داد 16 ورزشکار حرفه‌ای که همه آن‌ها در یک دهه اخیر حداقل یک بار به رنکینگی بین یک تا 50 رسیده‌اند و دستکم بیشتر از نصف آن‌ها در رقابت‌های گرنداسلم استرالیا حضور دارند، در تبانی گسترده برای تعیین نتیجه چندین دیدار تنیس دست داشته‌اند.
اتحادیه جهانی تنیس بازان حرفه‌ای این گزارش را رد و صحت آن را تکذیب کرد اما نواک جوکوویچ در آغاز رقابت‌های استرالیا تایید کرد 7 سال پیش پیشنهاد 200 هزار دلاری برای تبانی را رد کرده است.
BBC دو روز بعد از انتشار اولین گزارشش، یک مدرک معتبر برای تایید آن رو کرد. این پایگاه خبری فایل صوتی گفت‌وگو با یک تنیسور مرد اهل آمریکای جنوبی را منتشر کرده که در آن درباره جزئیات این تبانی‌ها صحبت شده است. براساس گزارش BBC نام این تنیسور به دلیل مسائل امنیتی منتشر نمی‌شود و خود این فایل هم به دلایل مشابه دستکاری شده تا صدای این تنیسور قابل تشخیص نباشد.
روز گذشته رسانه‌های ایتالیا از نقش پر رنگ مافیای سیسیل و روسیه در این تبانی‌ها گزارش دادند و BBC می‌گوید این برای حفظ جان این منبع مجبور است هویت او را مخفی نگه دارد.
این تنیسور در گفت‌وگو با BBC گفته: تبانی در تنیس مثل رازی است که همه از آن خبر دارند اما درباره آن صحبت نمی‌کنند.
این ورزشکار بازنشسته شده با تشریح دقیق نحوه تبانی، این پرونده را وارد فاز تازه‌ای کرده. براساس گفته‌های منبع BBC اتحادیه جهانی تنیس از سال 2007 با ارائه کدی به همه ورزشکاران حرفه‌ای، مربیان و اعضای تیم‌های آن‌ها، مسائل مربوط به آن‌ها منجمله ارتباط‌های مرتبط با تنیس آن‌ها، خارج از فضای حرفه‌ای را زیر نظر داشته اما فساد عمیق در این روش کددهی، مسیر اصلی تبانی‌ها را ایجاد کرده است.

39046

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال