10 پیشنهاد عالی برای اینکه همیشه لاغر و خوش اندام بمانید!


اگر حقیقتا به دنبال کاهش وزن هستید باید بدانید که هیچ راه میانبری برای رسیدن به این هدف وجود ندارد. بنابراین اگر فکر می‌کنید برنامه‌های رژیمی که بابتش باید هزینه پرداخت کنید و کمپین‌های معروف به «کاهش وزن بدون ورزش» می‌توانند باعث لاغر شدن شما شوند، پس بهتر است بدانید که دارید خودتان را گول می‌زنید. اگر واقعا می‌خواهید وزن کم کنید، باید اهل عمل باشید و رژیم غذایی مناسبی همراه با ورزش داشته باشید.
بسیار ساده است. راز اصلی برای کاهش وزن در این است که کالری کمتری نسبت به آن میزانی که در روز می‌سوزانید مصرف کنید. به طور متوسط فردی که روزانه فعالیت‌های فیزیکی در حد معمول دارد نیازمند ۲۰۰ کالری (در روز) است، و برای کاهش نیم کیلوگرم از وزن خود، باید ۳۵۰۰ کالری طی یک هفته از دست بدهد که یعنی باید بتواند روزی ۵۰۰ کالری کم کند.
به طور خلاصه باید گفت که برای کاهش یک پوند در یک روز، باید بتوانید هر روز (به مدت ۷ روز) از طریق غذایی که می‌خورید حدود ۵۰۰ کالری بیش از آنچه مصرف می‌کنید بسوزانید. با اینکه این مسئله ممکن است آسان به نظر برسد، شاید اجرا و عملی کردن آن کمی سخت‌تر باشد. بنابراین، در اینجا به چند راهکار ساده اشاره می‌کنیم که کمکتان می‌کند به راحتی ظرف یک هفته نیم کیلو وزن کم کنید.

۱.سعی کنید به جای چای ساده، از چای لیمو یا چای سبز استفاده کنید
چای صبحگاهی (همراه با شیر و شکر) حدود ۷۹.۴ کالری به شما می‌دهد. در شرایطی که اگر آن را با چای لیمو جایگزین کنید می‌توانید مصرف کالری خود را به ۱.۸ برسانید. از طرفی می‌توانید چای سبز (بدون شکر) مصرف کنید که حدود ۲.۹ کالری دارد. بنابراین در کل می‌توانید از طریق این رژیم ۷۸.۶ کالری کم کنید.
۲.به جای خوردن صبحانه ی سنگین، موز بخورید
صبحانه سنگین حاوی کربوهیدرات و قند مثل کورن فلکس یا انواع نان خصوصا نان‌های سفید به همراه مربا، انرژی شما را می‌گیرد و باعث می‌شود هنوز ظهر نشده گرسنه شوید و به دنبال یک چیز شیرین بگردید.
گزینه سالم و کم کالری برای صبحانه می‌تواند موز باشد. هر موز کوچک حدود ۱۱۷ کالری به شما می‌دهد. و بهترین قسمت این است که تا چند ساعت احساس گرسنگی نخواهید داشت.
۳.شیر گاو را با شیر بدون چربی جایگزین کنید
یک لیوان شیر گاو به طور عادی حدود ۱۶۸ کالری دارد (به استثنای کالری‌های موجود در شکر و سایر چیزهایی که به شیر اضافه می‌کنید). به جای آن اگر از شیر بدون چربی یا کم چرب استفاده کنید (که در هر فنجان تنها ۷۲ کالری دارد) به راحتی می‌توانید ۹۶ کالری کم کنید.
۴.به جای خوردن ساندویچ پنیر تست شده، از ساندویچ سبزیجات استفاده کنید
هر ساندویچ سبزیجات حاوی سیب زمینی پخته، تکه‌های گوجه، تکه‌های خیار با چاشنی و پیاز بوده که در کل ۲۴۰ کالری دارد. اما همین ساندویچ تُست شده با پنیر باعث بالا رفتن میزان کالری شده و آن را به ۳۰۰ می رساند که البته به نوع نانی هم که مصرف می‌کنید ارتباط دارد. با این تغییر جزئی می‌توانید در یک وعده، حدود ۱۰۰ کالری کمتر مصرف کنید.
۵.به جای خودن سودا و نوشیدنی‌های پرگاز، از آب خالص استفاده کنید
تمام نوشیدنی‌های گازدار حدود ۱۵۰ تا ۱۷۰ کالری دارند. سعی کنید آنها را از رژیم خود حذف کرده و هر وقت تشنه شدید به جایش آب بنوشید. آب حدود صفر کالری دارد بنابراین می‌توانید در کل با نوشیدن آن ۱۷۰ کالری جلو بیافتید. علاوه بر این، آب می‌تواند تمام مواد زائد و سموم را از بدنتان دفع کند.

۶. مرغ یا ماهی سرخ شده را با مرغ یا ماهی کباب شده جایگزین کنید
وقتی صحبت از خوردن مرغ و ماهی می‌شود، کباب کردن آنها در مقایسه با وعده‌های غذایی سرخ شده همراه با پودر سوخاری یکی از بهترین روش‌های مصرف آنها است. یک بشقاب مرغ سرخ شده یا سوخاری حدود ۲۵۰ کالری دارد در شرایطی که اگر مرغ بریان مصرف کنید، در یک وعده حدود ۱۱۴ کالری به شما خواهد داد. به طور مشابه، ماهی با پودر کاری (که با شیر شکلات پخته می‌شود) حدود ۵۴۷ کالری دارد. اما اگر به جای آن ماهی کباب پز مصرف کنید می‌توانید به طور چشمگیری میزان مصرف کالری‌تان را کم کنید. برای مثال یک برش ماهی سالمون کباب پز حدود ۱۲۰ کالری دارد. بنابراین حتی اگر ۲ برش ماهی کباب پز شده بخورید، می‌توانید کالری مصرفی‌تان را نزدیک به ۳۰۰ تا کم کنید، که تفاوت بزرگی است.
۷.به جای پلو، از سبزیجات استفاده کنید
سبزیجات سرشار از مواد مغذی‌اند. سبزیجات خانگی پخته شده همراه با نان چاپاتی‌ (نوعی نان هندی) گزینه‌ای عالی برای نهار است. اما حتی اگر مجبور شدید بیرون از خانه غذا بخورید، سعی کنید به جای آنکه یک پرس سبزیجات خالی بخورید، غذایی بخورید که مخلوطی از سبزیجات و نان باشد. پلو حدود ۳۸۳ کالری دارد. سبزی و چاپاتی (تنها ۲ تکه از آن) حدود ۲۶۶ کالری به شما می‌دهد. بنابراین این جا هم می‌توانید ۱۱۷ کالری کمتر مصرف کنید.
۸.میان وعده‌هایی مثل چیپس، کلوچه و بیسکویت را با میوه جایگزین کنید
هر چیپس سیب زمینی در یک بسته حاوی ۸.۱ کالری است. بنابراین خودتان محاسبه کنید ببینید که چند کالری در یک بسته چیپس وجود دارد. به طور مشابه، یک تکه بیسکویت گندمی حدود ۳۱ کالری به شما می‌دهد. بنابراین حتی اگر ۵ بیسکویت بخورید، می‌شود ۱۵۵ کالری و باز هم احساس گرسنگی خواهید داشت. به جای آن می‌توانید یک میوه بخورید که هم شما را سیر و اشباع می‌کند و هم میزان مصرف کالری‌تان را کاهش خواهد داد. مثلا یک پرتقال متوسط تنها ۶۲ کالری به شما می‌دهد.
۹.به جای سرخ کردن تخم مرغ‌ها، آنها را بپزید
یک تخم مرغ پخته حدود ۷۸ کالری دارد. تخم مرغ‌های سرخ شده یا همان نیمرو دارای کالری اضافه هستند (یعنی بالای ۱۰۰ کالری) که البته بسته به این است که آن را با روغن عادی یا روغن حیوانی سرخ بکنید. بنابراین تخم مرغ پخته می‌تواند حدود ۳۰ کالری را از رژیم غذایی‌تان کم کند.
۱۰.ورزش کردن را فراموش نکنید
اگر کم غذا بخورید اما شیوه‌ی زندگی‌تان به نحوی باشد که زیاد تحرک نداشته باشید، کار زیادی از پیش نخواهید برد و سوخت و ساز متابولیسم‌تان کندتر شده و اهدافی که برای کاهش وزن دارید سخت‌تر خواهد شد. انجام برخی از کارهای خانه مانند تمیز کردن گرد و خاک، جارو کردن و غیره کمکتان می‌کند تا بتوانید ظرف یک ساعت، حدود ۲۵۰ کالری بسوزانید. قدم زدن آهسته یا با سرعتی نه چندان زیاد هم به شما کمک خواهد کرد ظرف ۳۰ دقیقه بتوانید ۱۰۵ کالری وزن کم کنید. دویدن بهترین گزینه است؛ ظرف ۱۵ دقیقه می‌توانید ۱۷۴ کالری وزن کم کنید. اگر هنگام آهسته قدم زدن خیلی احساس خستگی به شما دست داد، سعی کنید تنها ۳۰ دقیقه راه بروید؛ با این کار می‌توانید ۷۵ کالری وزن کم کنید. سعی کنید به استخر بروید چون کمک می‌کند ظرف ۳۰ دقیقه ۱۵۰ کالری بسوزانید. 

[ منبع این خبر سایت نی نی نما می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال