چرا این مصاحبه در کنار آشپزخانه برگزار شده است؟/تعبیر رویا در آشپزخانه


وب سایت رسمی برنامه نود-اگر مردی را که در تصویر بالا ایستاده است نشناسید بی‌شک فکر می‌کنید این مصاحبه در یکی از ورزشگاه‌های لیگ‌های رده پایین آفریقا یا برخی تیم‌های لیگ برتر فوتبال ایران در حال انجام است. اما نکته این است فردی که در تصویر بالا در حال انجام مصاحبه است، یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی تیم لیورپول است. او در حال انجام مصاحبه پس از بازی تیمش با اکسترسیتی در چارچوب رقابت‌های جام حذفی انگلستان است که در ورزشگاه سنت جیمز پارک شهر اکستر برگزار شد. دیداری که لیورپول نه‌تنها نتوانست این تیم دسته دومی را شکست دهد، بلکه با تساوی مجبور به برگزاری بازی تکراری شد. اما از همه نکات آن بازی که بگذریم مهم‌ترین اتفاق این دیدار بی‌شک همین مصاحبه کلوپ بزرگ در یک آشپزخانه بود. اتفاقی ویژه که در فکر بسیاری از ما ممکن نبود در انگلستان به وقوع بپیوندد، اما این تصویر حکایت از ماجراهای دیگری دارد.

مسابقات جام حذفی در کشورهای مختلف رقابت‌هایی است که تمام تیم‌های حاضر در لیگ‌های مختلف آن، بخت خود را برای رقابت با تیم‌های بزرگ‌تر می‌آزمایند. رقابت‌هایی که در نوع خود می‌تواند جذاب و سرشار از شگفتی‌های بزرگ باشد. اما جام حذفی فوتبال انگلستان حکایت دیگری دارد. جام حذفی انگلستان که با نام FA Cup شناخته می‌شود، قدیمی‌ترین مسابقات فوتبالی ا‌ست که کماکان به حیات خود ادامه می‌دهد. این مسابقات به جز در زمان جنگ‌های جهانی، از سال ۱۸۷۱ میلادی تاکنون به‌طور منظم هر سال برگزار و خود یکی از پدیده‌های مهم فوتبال محسوب می‌شود. جام حذفی انگلستان نمادی بزرگ برای مردان جزیره است که به همه دنیا نشان دهند فوتبال به آنان تعلق دارد.

 

پدیده جام حذفی انگلستان هر سال با ورود تیم‌های لیگ برتری مورد توجه جهانیان قرار می‌گیرد. غول‌های فوتبال انگلستان در مراحل اولیه ورود به این مسابقات با تیم‌های رده‌های پایین‌تر به رقابت می‌پردازند و مجبور می‌شوند در زمین‌هایی بازی کنند که واقعا عجیب و دیدنی است. بی‌شک یکی از عجایب فوتبال، جمعه‌شب در ورزشگاه تیم اکسترسیتی به وقوع پیوست. تیمی از دسته دوم فوتبال جزیره با 20هزار و 984 نفر ظرفیت و زمینی که پس از بارش باران مانند زمین چمن ورزشگاه عضدی شهر رشت می‌شد. اما اکسترسیتی و ورزشگاهش به اندازه تاریخ بسیاری از کشورهایی که می‌شناسیم، قدمت دارد. این ورزشگاه و تیم شهر اکستر سال 1904 تاسیس شده‌اند. این مورد شاید برای ما مساله ویژه‌ای باشد، اما اکثر تیم‌های باشگاهی در انگلستان به همین اندازه قدمت دارند. فوتبال در انگلستان یک سنت بزرگ است مانند شوالیه‌ها، دربار و حتی خود ملکه...

 

مصاحبه تلویزیونی یورگن کلوپ در آشپزخانه ورزشگاه شهر اکستر تصویر عجیبی برای فوتبال دوستان تمام دنیا بود. حتی خود یورگن کلوپ هم تعجب کرده بود از اینکه در چنین مکانی در حال مصاحبه است. اما آنچه که برای فوتبال مهم بود همان تساوی اکستر با لیورپول و کشاندن کار به بازی مجدد در انفیلد بود. اکسترسیتی برای این تساوی 700 هزار پوند پاداش به دست آورد؛ مبلغی نزدیک به دستمزد سالیانه تمام بازیکنان باشگاه! این خود نشان‌دهنده فوتبال در دنیای جدید است. حتی اگر شما تیمی از دسته دوم فوتبال جزیره باشید و حتی اگر مربیان مجبور باشند در آشپزخانه مصاحبه مطبوعاتی کنند، آنچه باقی می‌ماند بزرگی کردن یک تیم دسته دومی در برابر لیورپول است. ماجرای فوتبال همواره همین بوده است؛ تلاش کوچک‌تر‌ها برای پیروزی بر بزرگ‌ترها. جام حذفی انگلستان، اکسترسیتی و زمین چمن سنت جیمز پارک جمعه‌شب همه معنا‌کننده این رویا بودند.

 

سجاد صداقت

[ منبع این خبر سایت 90 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال