http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

چرا این مصاحبه در کنار آشپزخانه برگزار شده است؟/تعبیر رویا در آشپزخانه


چرا این مصاحبه در کنار آشپزخانه برگزار شده است؟/تعبیر رویا در آشپزخانه

وب سایت رسمی برنامه نود-اگر مردی را که در تصویر بالا ایستاده است نشناسید بی‌شک فکر می‌کنید این مصاحبه در یکی از ورزشگاه‌های لیگ‌های رده پایین آفریقا یا برخی تیم‌های لیگ برتر فوتبال ایران در حال انجام است. اما نکته این است فردی که در تصویر بالا در حال انجام مصاحبه است، یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی تیم لیورپول است. او در حال انجام مصاحبه پس از بازی تیمش با اکسترسیتی در چارچوب رقابت‌های جام حذفی انگلستان است که در ورزشگاه سنت جیمز پارک شهر اکستر برگزار شد. دیداری که لیورپول نه‌تنها نتوانست این تیم دسته دومی را شکست دهد، بلکه با تساوی مجبور به برگزاری بازی تکراری شد. اما از همه نکات آن بازی که بگذریم مهم‌ترین اتفاق این دیدار بی‌شک همین مصاحبه کلوپ بزرگ در یک آشپزخانه بود. اتفاقی ویژه که در فکر بسیاری از ما ممکن نبود در انگلستان به وقوع بپیوندد، اما این تصویر حکایت از ماجراهای دیگری دارد.

مسابقات جام حذفی در کشورهای مختلف رقابت‌هایی است که تمام تیم‌های حاضر در لیگ‌های مختلف آن، بخت خود را برای رقابت با تیم‌های بزرگ‌تر می‌آزمایند. رقابت‌هایی که در نوع خود می‌تواند جذاب و سرشار از شگفتی‌های بزرگ باشد. اما جام حذفی فوتبال انگلستان حکایت دیگری دارد. جام حذفی انگلستان که با نام FA Cup شناخته می‌شود، قدیمی‌ترین مسابقات فوتبالی ا‌ست که کماکان به حیات خود ادامه می‌دهد. این مسابقات به جز در زمان جنگ‌های جهانی، از سال ۱۸۷۱ میلادی تاکنون به‌طور منظم هر سال برگزار و خود یکی از پدیده‌های مهم فوتبال محسوب می‌شود. جام حذفی انگلستان نمادی بزرگ برای مردان جزیره است که به همه دنیا نشان دهند فوتبال به آنان تعلق دارد.

 

پدیده جام حذفی انگلستان هر سال با ورود تیم‌های لیگ برتری مورد توجه جهانیان قرار می‌گیرد. غول‌های فوتبال انگلستان در مراحل اولیه ورود به این مسابقات با تیم‌های رده‌های پایین‌تر به رقابت می‌پردازند و مجبور می‌شوند در زمین‌هایی بازی کنند که واقعا عجیب و دیدنی است. بی‌شک یکی از عجایب فوتبال، جمعه‌شب در ورزشگاه تیم اکسترسیتی به وقوع پیوست. تیمی از دسته دوم فوتبال جزیره با 20هزار و 984 نفر ظرفیت و زمینی که پس از بارش باران مانند زمین چمن ورزشگاه عضدی شهر رشت می‌شد. اما اکسترسیتی و ورزشگاهش به اندازه تاریخ بسیاری از کشورهایی که می‌شناسیم، قدمت دارد. این ورزشگاه و تیم شهر اکستر سال 1904 تاسیس شده‌اند. این مورد شاید برای ما مساله ویژه‌ای باشد، اما اکثر تیم‌های باشگاهی در انگلستان به همین اندازه قدمت دارند. فوتبال در انگلستان یک سنت بزرگ است مانند شوالیه‌ها، دربار و حتی خود ملکه...

 

مصاحبه تلویزیونی یورگن کلوپ در آشپزخانه ورزشگاه شهر اکستر تصویر عجیبی برای فوتبال دوستان تمام دنیا بود. حتی خود یورگن کلوپ هم تعجب کرده بود از اینکه در چنین مکانی در حال مصاحبه است. اما آنچه که برای فوتبال مهم بود همان تساوی اکستر با لیورپول و کشاندن کار به بازی مجدد در انفیلد بود. اکسترسیتی برای این تساوی 700 هزار پوند پاداش به دست آورد؛ مبلغی نزدیک به دستمزد سالیانه تمام بازیکنان باشگاه! این خود نشان‌دهنده فوتبال در دنیای جدید است. حتی اگر شما تیمی از دسته دوم فوتبال جزیره باشید و حتی اگر مربیان مجبور باشند در آشپزخانه مصاحبه مطبوعاتی کنند، آنچه باقی می‌ماند بزرگی کردن یک تیم دسته دومی در برابر لیورپول است. ماجرای فوتبال همواره همین بوده است؛ تلاش کوچک‌تر‌ها برای پیروزی بر بزرگ‌ترها. جام حذفی انگلستان، اکسترسیتی و زمین چمن سنت جیمز پارک جمعه‌شب همه معنا‌کننده این رویا بودند.

 

سجاد صداقت

منبع: 90
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین خبر مربوط به مصدومیت امیری
ویدیو فیلم حضور جذاب مستر میان در برنامه محبوب "تخت گاز" ( آپارات )
انصاری و برترین عملکرد در میان گلزنان لیگ عالی
عکس العمل احمدزاده به خبر چالش
کلیپ فیلم شیوه ابراز عشق به معشوق در کلاه قرمزی
استخدام شرکت پخش پرمیس
استخدام مدیر فروش و جذب نماینده بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد
استخدام برنامه نویس در شرکت ارتباطات داده ای وندا
آگهی استخدام فروشنده قنادی در تهران
استخدام منشی فروش خانم جهت کار در شرکت بازرگانی
استخدام کارشناس فروش و بازاریاب در شرکت افق بینای واچار
استخدام آشپز مجرب در زمینه انواع کباب ها و چلو خورش
استخدام نمایندگی اینترنت پرسرعت شاتل در چابهار
استخدام مدیر و کارشناس فروش در یک گروه بازرگانی
استخدام تحلیل گر، برنامه نویس وب و موبایل و طراح سایت با شرایط عالی
استخدام کارمند خانم در موسسه مشاور آنلاین
استخدام کارمند اداری در گروه صنعتی نصرگستر
استخدام بازاریاب در شرکت پارس رگولاتور
استخدام برنامه نویس در شرکت رهنمون سرمایه نیکان
استخدام بازاریاب در شرکت بازرگانی روجا تجارت پارس
تبلیغات