آماری از ۳۰۰ روز کینه توزی آل سعود علیه ملت یمن


به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه المنار با گذشت ۳۰۰ روز از حملات ددمنشانه ائتلاف ضد یمن آماری از قربانیان و زیان های ناشی از این حمله سعودی ها به یمن از تاریخ ۲۶/۳/۲۰۱۵ تا۱۹/۱/۲۰۱۶ منتشر کرد.

بر اساس این گزارش در این مدت در بخش های اجتماعی ۶۱۵ مسجد،۳۲۵۱۳۷ منزل،۲۳۸ مرکز بهداشتی،۵۶۹ مدرسه و موسسه،۳۹ مرکز دانشگاهی و ۱۶ مرکز رسانه ای هدف قرار گرفته اند.

در بخش زیر ساختی۱۴ فرودگاه، ۱۰ بندر،۵۱۲ پل و راه،۱۲۵ ایستگاه برق،۱۶۴ منبع آب،۱۶۷ شبکه و ایستگاه ارتباطی هدف قرار گرفته اند.

در بخش تولیدی،۱۲۵ مرغداری، هفت انبار غله،۴۲ ورزشگاه،۱۹۰ کارخانه،۱۱۹ مرکز گردشگری،۵۹ مرکز تاریخی و باستانی،۲۳۸ ایستگاه سوخت،۱۷۵ تانکر سوخت،۴۰۹ خودرو حامل غذا،۳۵۳ مرکز و بازار تجاری،۵۴۶ انبار غذایی و ۹۷۰ مرکز حکومتی هدف قرار گرفته است.

بر اساس این آمار ۳۷۵۰ مدرسه تعطیل شده است.

آمار قربانیان غیرنظامیان

تعداد شهدا: در این مدت ۴۶۲۸ مرد، ۱۵۱۹ زن،۱۹۹۶ کودک یعنی در مجموع ۸۱۴۳ نفر از غیر نظامیان شهید شده اند.

 تعداد زخمی شدگان: همچنین در مدت سیصد روز تجاوز سعودی ها به یمن ۱۱۸۲۶ مرد، ۱۵۷۶ زن،۱۷۸۲ کودک زخمی شده اند یعنی در مجموع ۱۵۱۸۴ نفر از غیر نظامیان زخمی شده اند.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال