http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

ارائه لایحه بودجه ۹۵ قبل از اجرایی شدن برجام به مصلحت نبود

ارائه لایحه بودجه ۹۵ قبل از اجرایی شدن برجام به مصلحت نبود

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور که عصر امروز(چهارشنبه) در وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به لایحه بودجه ۹۵ گفت: در سه روز گذشته همزمان با رفع تحریم ها توانستیم بودجه ۹۵ و برنامه ششم را تقدیم مجلس کنیم.

وی افزود: مبانی محاسباتی ما در بودجه ۹۵ بر پایه رفع تحریم ها و فروش ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار بشکه نفت بود لذا در شرایطی که هنوز تحریم ها رفع نشده بود از نظر مصالح ملی مقتضی نبود که کارهایمان را بر اساس رفع تحریم ها برنامه ریزی کنیم.

نوبخت افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مشروط بودن انجام تعهدات طرف مقابل در برجام، مصلحت نبود که بودجه را قبل از اجرایی شدن برجام ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه در بودجه ۹۵ تلاش شده ترکیب منابع و مصارف در راستای اقتصاد مقاومتی باشد، گفت: ما در ترکیب منابع به سمت درآمدهای مالیاتی رفته ایم و سعی کردیم از وابستگی بودجه به نفت بکاهیم و بودجه به گونه ای تنظیم شده است که سهم نفت در بودجه عمومی حدود ۲۲.۳ درصد است.

سخنگوی دولت افزود: همچنین نسبت هزینه ها به درآمدها به گونه ای تنظیم شده است که توانستیم ۷۵ درصد از هزینه ها را از درآمدها تامین کنیم.

وی با اشاره به میزان اعتبارات عمرانی و جاری در بودجه ۹۵ ادامه داد: سهم اعتبارات عمرانی از ۲۱ درصد به ۲۳ درصد افزایش داشته و رشد بودجه جاری نیز حدود یک دهم درصد، تقلیل یافته است.

نوبخت اصلاح نظام پرداخت ها را یکی از ویژگی های بودجه ۹۵ برشمرد و گفت: حقوق بازنشستگانی که کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می کنند افزایش خواهد یافت و سازمان مدیریت نیز  این امکان را پیدا کرده که ۳۵ درصد فوق العاده شغل برخی دستگاههای دولتی از جمله وزارت کشور را ۳۵ درصد افزایش دهد که البته در آینده این افزایش ۳۵ درصدی برای همه دستگاههای اداری اجباری می شود.

سخنگوی دولت همچنین در پایان خاطرنشان کرد: یک ردیف متفرقه نیز در بودجه ۹۵ برای جبران خدمات و زحمات و همچنین تقویت معیشت همکاران در استانها به میزان یک میلیارد و ۱۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
بیل گیتس در گذر زمان +عکس
تفاهم نامه همکاری فدراسیون کشتی ایران با کنفدراسیون اقیانوسیه امضاء شد
خودکشی خونین دو خواهر از روی پل!!! +عکس
پیگرد قضایی برای مداح تندرو
واکنش ترانه علیدوستی به شایعات با انتشار این عکس و متن
چگونه با آب برنج پوست و مو هایم را تقویت کنم؟
خوشحالی داماد 12ساله بخاطر ازدواج با دخترعموی 11 ساله اش! عکس
بررسی دوباره پرونده عباس کیارستمی در نظام پزشکی
همایش های علمی باید عوامل فکری احساسات و عواطف نسبت به حضرت اباعبدالله علیه السلام را ریشه یابی کنند/ شهید مطهری(ره) جزو معدود کسانی است که در اینباره سخن گفته و حق تقدم دارد
کیلیپ فیلم دریل ۰۰۷۹D توسن سری پلاس +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم سرعت چشم نواز ردبول در تعویض لاستیک فرمول ۱
کیلیپ فیلم پیام استاد منوچهر ستوده در روز مازندران ١٣٩٤ +( آپارات ) پخش
چرا چینی‌ها از آزادراه تهران – شمال می‌روند؟
علت بازداشت یاشار سلطانی/صدورکیفرخواست برای مدیر مسئول وطن امروز
آموزش پخت شیرینی بادامی
دانش‌آشتیانی به خاطر نقش آفرینی در فتنه از مجلس قبل رای اعتماد نگرفت/ صالحی امیری در هیچ حوزه فرهنگی فعال نبوده/ سلطانی فر هم تا کنون سابقه ورزشی نداشته است/ وزرای پیشنهادی دولت انتخاباتی هستند
42 رسم و رسوم پذیرایی کردن
آشنایی با بیوگرافی کتی هولمز
درباره عطسه چه می دانید؟
جزئیات طلاق چیستا یثربی از همسرش از زبان خودش
تبلیغات