وزارت کشور: اخذ رای بصورت الکترونیکی خواهد بود/ شورای نگهبان نظر خود را گفته است


معاون سیاسی وزارت کشور گفت: اخذ رای بصورت الکترونیکی خواهد بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزارت کشور، در حاشیه دومین همایش فرمانداران و استانداران سراسر کشور که عصر امروز(چهارشنبه) برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت کشور مبنی بر اینکه برگزاری انتخابات بصورت الکترونیکی منتفی است، گفت: شورای نگهبان نظر خود را بیان کرده اما طبق بند 7 ماده 9 قانون انتخابات که در سال 88 تصویب شده، وزارت کشور مکلف است به منظور بهتر برگزار شدن انتخابات شیوه الکترونیکی را در نظر بگیرد.

وی با بیان اینکه خلاء قانونی نداریم و به استناد همین قانون در 14 حوزه انتخابات مجلس گذشته، رای گیری بصورت الکترونیکی برگزار شده است، تصریح کرد: سخت افزار و نرم افزار برگزاری الکترونیک به تائید وزارت کشور و شورای نگهبان رسیده و در 4 سال گذشته نیز سخت افزار و نرم افزار را بروزرسانی کرده ایم.

مقیمی ادامه داد: حدود دو هفته قبل نیز با شورای نگهبان درباره بحث الکترونیکی برگزار شدن انتخابات جلسه داشتیم و شورای نگهبان برای اینکه اطمینان پیدا کند قرار شد 3 مرجع فرآیند الکترونیکی بودن را بررسی کنند که 2 مرجع تائید کرده و مرجع دیگر هم به شورای نگهبان نظرش را اعلام کرده و ایرادات جزئی را برطرف کرده ایم.

مقیمی با اشاره به اینکه مجلس این قانون را تصویب کرده و ما به عنوان مجری باید قانون را اجرا کنیم، خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم به عقب برگردیم، در انتخابات مجلس گذشته هم تعدادی نماینده با شیوه الکترونیکی به مجلس راه یافته اند و ما منتظر هستیم آموزش های لازم را به حوزه هایی که اخذ رای بصورت الکترونیکی خواهد بود، آغاز کنیم.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال