http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

تعجب رییس ستاد انتخابات کشور از خبر لغو برگزاری انتخابات الکترونیکی

تعجب رییس ستاد انتخابات کشور از خبر لغو برگزاری انتخابات الکترونیکی

رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به صحبت های سخنگوی شورای نگهبان درباره لغو انتخابات الکترونیکی گفت: امروز دیدم که سخنگوی محترم شورای نگهبان در این زمینه سخنانی گفته که برای ما قابل توجه بود.

به گزارش ایسنا، محمدحسین مقیمی در حاشیه دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب، افزود: این یک قانون است که نمی توانیم آن را لغو کنیم. یک بار هم به صورت آزمایشی در 3.5 درصد شعبه های اخذ رای اجرا شده که می خواهیم آن را به 20 درصد برسانیم.

وی افزود: انتخابات الکترونیکی منتفی نشده و سخنگوی شورای نگهبان نظر خود را گفته است. طبق تبصره 7 ماده 9 قانون انتخابات که در 26 /1/ 88 تصویب شده وزارت کشور مکلف به برگزاری انتخابات الکترونیکی شده است. طبق این قانون وزارت کشور موظف است ظرف 6 ماه از زمان تصویب این قانون در جهت نوین سازی شیوه‌های اخذ رای و شمارش آرا به منظور دقت ، سلامت و نظارت بهتر در اخذ، شمارش و اعلام نتایج و همین طور استانداردسازی صندوق های اخذ رای در حدود اعتبارات مصوب و پس از تایید شورای نگهبان اقدام کند.

معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: سخنگوی شورای نگهبان گفته بود که خلاء قانونی وجود دارد ولی ما در این زمینه به استناد همین قانون خلاء قانونی نداریم. در انتخابات مجلس نهم نیز در 14 شعبه اخذ رای انتخابات به صورت ماشینی برگزار شد و سخت افزار و نرم افزار آن انتخابات مورد تایید شورای نگهبان و وزارت کشور قرار گرفت . در این مرحله چون 4 سال از آن زمان می گذرد، سخت افزار را ارتقاء داده ایم و از نظر کیفیت بروز رسانی کرده‌ایم. این ها بروز رسانی شده و به شورای نگهبان تحویل داده شده است.

مقیمی با اشاره به جلسه چهارشنبه دو هفته قبل با شورای نگهبان یادآور شد: در آن جلسه بحث نرم افزار و سخت افزار مطرح شد و شورای نگهبان و وزارت کشور برای اطمینان کامل نسبت به کارآمدی نرم افزار و سخت افزار بررسی آن را به سه مرجع سپردند. دو مرجع گزارش‌شان را به خود ما دادند که تایید کردند و برای شورا فرستادیم.

وی اضافه کرد: یکی از مراجع هم گزارش خود را به شورای نگهبان داد که تا جایی که ما می دانیم ایراداتی جزئی داشته‌اند که اصلاح کرده ایم. این سخت افزار و نرم افزار نسبت به دوره قبل که مورد عمل قرار گرفته اصلاح شده و مورد ارتقاء قرار گرفته و از نظر ما قابل تایید است. نامه ای هم به شورای نگهبان نوشتیم تا برای تعیین شعبه‌های اخذ رایی که باید ماشینی انجام شود جلسه‌ای بگذاریم.

معاون سیاسی وزیر کشور همچنین درباره اخبار رد صلاحیت‌ها و واکنش استانداران و احتمال استعفای آن‌ها گفت: همه آن‌ها که رد صلاحیت شدند یا صلاحیت‌شان احراز نشده است سه روز وقت داشتند که اعتراض خود را به شورای نگهبان تقدیم کنند. درباره استعفا هم من به عنوان معاون سیاسی تا به حال چیزی نشنیده‌ام.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
گالری زیباترین مدل بافت مو دخترانه و زنانه ۲۰۱۷ – ۹۶
دانلود موزیک ویدیو آذری Damla به نام Qurur
کاهش دما در کشور/آغاز بارش ها در پایتخت از فردا
متهم پرونده نگین غرب فرار کرد
گلی که قرار است وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به سرمان بزند!
روحانی: دولت قبل سالی 12هزار شغل ایجاد کرد اما دراین دولت سالی 700هزار شغل ایجاد شده است
استخدام شرکت پخش مواد غذایی جاهد در گیلان
چند روش گیاهی و خانگی برای درمان حساسیت فصلی
فائزه هاشمی: من اسبی ندارم که هندوانه ۳۰۰ هزار تومانی بخورد/خانه ام در انگلیس اجاره‌ای بود
۱۱ بانک درگیر اعلام ورشکستگی تسهیلات گیرندگان
بازیگران و هنرمندان در اکران خصوصی فیلم نیمه شب اتفاق افتاد
جهان از یک سیاه چاله به وجود آمده است
گالری زیباترین مدل بافت مو زنانه و دخترانه ۲۰۱۷ – ۹۶
تصاویر بازیگران و هنرمندان و همسرانشان در مراسم اکران فیلم نیمه شب اتفاق افتاد
دانش آشتیانی: «نجفی» بهترین گزینه برای آموزش و پرورش است
ناباروری در کارگران پمپ بنزین بالاست
ویدیو جدید بسته الحاقی Leviathans بازی Stellaris
۷ کاری که نباید در دنیای آنلاین انجام دهید
استخدام یک همکار آقا جهت فروشندگی در زنجان
اولین عکس ستاره و لاله اسکندری پس از درگذشت پدرشان در اکران نیمه شب اتفاق افتاد
تبلیغات