http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

وزیر کشور درباره صلاحیت ها: نزد مقام معظم رهبری گزارشی دادم و مشورت هایی صورت گرفت

وزیر کشور درباره صلاحیت ها: نزد مقام معظم رهبری گزارشی دادم و مشورت هایی صورت گرفت

وی ادامه داد: امروز نزد مقام معظم رهبری رفتم گزارشی را خدمت ایشان ارائه کردم مشورت‌هایی صورت گرفت در شورای نگهبان هم توضیحاتی را ارائه کردم، آقایان مقیمی و امیری هم فعال هستند تا حق کسی ضایع نشود چراکه 12 هزار نفری که ثبت نام کرده‌اند همگی از نخبگان سیاسی، سخنران و اهل نظر بوده‌اند اینها افراد عادی نیستند.

وزیر کشور گفت: استانداران از اظهارنظرهایی که ورای قانون و مسئولیتشان است، دوری کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در همایش استانداران و فرمانداران که عصر امروز در محل وزارت کشور برگزار شد،‌ با بیان اینکه ما در مقطع مهمی از موضوع سیاست داخلی و بحث انتخابات قرار داریم اظهارداشت: انتخابات در این مقطع ارزش صد چندان پیدا کرده است.

وی افزود: ما در شرایط حاد منطقه‌ای قرار داریم و با جریانات وهابی،‌ فرقه‌های انحرافی، دخالت‌های کشورهای مرتجع،‌ در منطقه مواجه هستیم که تهدیدات هر روز در این منطقه زیاد می‌شود.

وزیر کشور ادامه داد: از سوی دیگر ما توفیقاتی را در حوزه مذاکرات داشته‌ایم، موفقیتی با تدبیر و دقت رئیس جمهور و تجربه عظیم دوستانمان در گروه مذاکره کننده و البته با رهنمودها و هدایت های مقام معظم رهبری و مقاومت و ایستادگی مردم شکل گرفته، جامعه در شرایطی امیدوار و با نشاط و با انگیزه است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: ما باید قدر این توفیق الهی را بدانیم، چرا که در این مقطع از تاریخ انقلاب شر بزرگی را از کشور راندیم، بنابراین باید شرایط مطلوبی را برای انقلاب و مردم رقم بزنیم.

وزیر کشور یادآور شد: نزدیک‌ترین حادثه در سیاست داخلی که می تواند تعیین کننده هم باشد بحث انتخابات است و امیدواریم با فراهم شدن شرایط و بسترهای رقابت سالم و آزاد و قانونی شاهد انتخابات با شکوهی باشیم انتخاباتی که یک بار دیگر اقتدار داخلی خود را مبتنی بر وحدت و قانونگرایی و امید به آینده و همراهی با دولت و نظام به اثبات برسانیم.

وی با اشاره به اینکه در مرحله هماهنگی‌های تا جایی که توانستیم با تمام نهادها مخصوصا شورای نگهبان هماهنگی‌های لازم را داشتیم خاطرنشان کرد: در حوزه ثبت نام رکورد بسیار بالایی ثبت شد که نشان از علاقه و امید مردم به نظام و دولت و آینده است.

وی در ادامه با بیان اینکه اعتبار سازی بالایی صورت گرفته است، افزود: در مرحله صلاحیت‌ها هم 1063 هیئت اجرایی به بررسی صلاحیت‌ها پرداختند که حدود 10 هزار نفر فقدان سابقه داشتیم و کلا 83 درصد تایید صلاحیت شد که البته برخی از افراد هم انصراف دادند.

وی ادامه داد: در مرحله تایید صلاحیت‌ها توسط هیئت‌های اجرایی برخی از افراد هم طبق اسناد و مدارک مراجع چهارگانه رد صلاحیت شدند ولی ما در مرحله نخست هیچگونه اعتراضی را از سوی مردم و گروه و اشخاص به وزارت کشور نداشتیم، آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نیز از اقدامات هیئت‌های اجرایی وزارت کشور تشکر کردند.

رحمانی فضلی یادآور شد: امیدواریم مراحل بعدی تایید صلاحیت‌ها هم بعد از رسیدگی هیئت‌های مرکزی به خوبی پیش رود، اعتراضاتی که اکنون حق همه است را خود بنده هم پیگیرم، تا کنون 20 جلسه داشته‌ام.

وی ادامه داد: امروز نزد مقام معظم رهبری رفتم گزارشی را خدمت ایشان ارائه کردم مشورت‌هایی صورت گرفت در شورای نگهبان هم توضیحاتی را ارائه کردم، آقایان مقیمی و امیری هم فعال هستند تا حق کسی ضایع نشود چراکه 12 هزار نفری که ثبت نام کرده‌اند همگی از نخبگان سیاسی، سخنران و اهل نظر بوده‌اند اینها افراد عادی نیستند.

وزیر کشور افزود: این 12 هزار نفر شاکله کلی سیاسیون را تشکیل می‌دهند به همین خاطر در فضای سیاسی کشور باید احساس تحقق حقوق خودشان را در چهارچوب قانون داشته باشند.

رحمانی فضلی گفت: امروز هم مقام معظم رهبری به شدت به بحث قانون‌مداری تاکید داشتند، بنابراین این 12 هزار نفر باید احساس کنند که حقوقشان در چهارچوب قانون احقاق شده است.

وی با بیان اینکه ما پیگیری‌هایمان را در وزارت کشور انجام می‌دهیم اظهار داشت: رئیس جمهور هم در حیطه اختیارات خود پیگیر هستند و آیت‌الله جنتی هم، هم‌اکنون و هم از دو ماه قبل نظر مثبتی داشته‌اند که اگر اعتراضی صورت گرفت باید در فضای منطقی توام با فضای مشارکت به یک فضای اغنایی برسیم تا همه کسانی که به امر انتخابات ورود پیدا می‌کنند اطمینان خاطر داشته باشند.

رحمانی فضلی خطاب به استانداران و فرمانداران تصریح کرد: در موضع‌گیری‌ها، اظهارنظرها باید دقت داشته باشیم چراکه در چهارچوب حاکمیت ایفای نقش می‌کنید، ما باید نظام را تقویت کنیم و با اظهار نظرهایی که ورای قانون و جایگاه و مسئولیت است دوری کنیم و همه را به رعایت قانون ارجاع دهیم.

وزیر کشور با اشاره به بحث برجام هم افزود: رئیس جمهور در اجلاس دیروز و مقام معظم رهبری هم در دیدار امروز نظراتی را درباره برجام داشتند و تاکید به اقتصاد مقاومتی، مدیریت حوزه اقتصادی و تلاش همگانی برای تحقق اهداف ناشی از برجام داشتند.

وی افزود: بخش اعظم در استانها به دست استانداران و فرمانداران است لذا شما باید در بسیج منابع، مدیریت، ساماندهی امکانات، استفاده از ظرفیت‌ها و بالابردن بهره‌برداری و تقویت سرمایه‌گذاری و تولید تلاش کنید.

رحمانی فضلی در پایان خاطرنشان کرد: توفیق برجام برای ما هم توفیق سیاسی داخلی و هم خارجی بود لذا نتیجه آن باید در زندگی مردم و در مسیر عدالت و توسعه کشور مشهود باشد. 

منبع: عصر ایران
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
استخدام کاربر سیستم در شرکت پخش موادغذایی در اهواز
موج پیام های تسلیت برای سگ بازیگر معروف + عکس
8 ماده خوراکی برای تقویت بینایی چشم
مرگ کارگر جوان بر اثر سقوط در چاله آسانسور
بتای عمومی CoD: Infinite Warfare برای تمام کاربران ایکس باکس وان نیز در دسترس قرار گرفت
مرگ زن ۳۵ ساله بر اثر برخورد با مترو کرج – تهران
استخدام کارآموز در زمینه معماری در تهران
یک پیشمرگ زن کُرد ۳ داعشی را به اسارت گرفت + عکس
چراغ سبز ایران به بازیگران پشیمان GEM
آخرین قیمت انواع آبمیوه گیری +جدول
فیلم جنجالی نوید محمدزاده و باران کوثری لو رفت+تصاویر
تک‌رقمی شدن بیکاری منتفی شد
استخدام منشی خانم جهت مطب – شهرکرج
داستانک: پیدا کردن بادکنک ها
پاکسازی کبد را با این خوراکی ها امتحان کنید
برترین صادرکنندگان جهان معرفی شدند
لحظه شکار مهران مدیری و ماشین لوکسش توسط عکاسان+عکس
پرداخت موبایلی برای تمام اپراتورها فعال می‌شود
استخدام کارمند فروش و بازاریاب در رشته های شیمی
علائم مهم مسمومیت با گاز منواکسید کربن