رد صلاحیت‌های شورای نگهبان در ادوار مختلف (+جدول و نمودار)


اگر در روند تایید صلاحیت‌ها تجدید نظر نشود، رد صلاحیت در این دوره تنها با انتخابات مجلس پنجم قابل مقایسه خواهد بود.

به گزارش ایلنا، در حالی که رسانه‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان می‌گویند ردصلاحیت انتخابات مجلس دهم در تاریخ ایران بی‌سابقه بوده است، اصولگرایان از رقابتی‌‌ترین انتخابات تاریخ سخن می‌گویند. با این حال آمار و ارقام نشان می‌دهد رفتار هیات‌های نظارت بی‌سابقه‌ترین رد صلاحیت در تاریخ ایران نبوده است.

در انتخابات مجلس پنجم بعد از انصراف و رد صلاحیت جمعی از نامزد‌ها در ‌‌نهایت ۳۵ درصد نامزد‌ها در انتخابات حضور پیدا کردند که این رقم در انتخابات این دوره مجلس ۳۸درصد است و از نظر درصد حاضران در مرحله نهایی انتخابات، سه درصد با مجلس پنجم فاصله دارد. گرچه این فاصله با برخی ادوار مجلس قابل مقایسه نیست.

با این حال افزایش چشمگیر داوطلبان موجب افزایش نامزدهای نهایی انتخابات شده است و از این نظر، بیشترین رقابت در انتخابات مجلس رقم خواهد خورد.

رد صلاحیت‌های شورای نگهبان در ادوار مختلف (+جدول و نمودار)
رد صلاحیت‌های شورای نگهبان در ادوار مختلف (+جدول و نمودار)

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال