روحانی هفته آینده به ایتالیا و فرانسه سفر می‌کند/ جزئیات و برنامه‌های سفر


رییس جمهوری اسلامی ایران با دعوت رسمی مقام‌های بلند پایه ایتالیا و فرانسه هفته آینده به این کشور‌ها سفر می‌کند.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور ضمن اعلام این خبر به ایلنا گفت: حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس جمهور در راس هیاتی بلندپایه صبح دوشنبه ۵ بهمن ماه به دعوت نخست وزیر و رییس جمهور ایتالیا به رم سفر می‌کند.

اسماعیلی افزود: دکتر روحانی طی سفر به ایتالیا پس از استقبال رسمی، ملاقات‌هایی با رییس جمهور، نخست وزیر و سایر مقام‌های بلندپایه ایتالیا خواهد داشت. همچنین دیدار با تعدادی از سرمایه‌گذران و صاحبان صنایع بزرگ ایتالیا نیز در برنامه سفر به رم پیش‌بینی شده است.

وی حضور در واتیکان و ملاقات و گفت‌وگو با پاپ و نیز نخست وزیر واتیکان را از دیگر برنامه‌های رییس جمهوری در مرحله اول سفر خود به اروپا اعلام کرد.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور ادامه داد: دکتر روحانی چهارشنبه ۷ بهمن ماه و پس از اتمام برنامه‌ها در ایتالیا، رم را به مقصد پاریس ترک می‌کند.

اسماعیلی گفت: رییس جمهور در سفر خود به پاریس و پس از استقبال رسمی از سوی رییس جمهور فرانسه، با وی دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت و هیات‌های عالی‌رتبه دو کشور نیز مذاکراتی مشترک خواهند داشت.

وی ملاقات و گفت‌گو با مدیر کل یونسکو، بازوی فرهنگی سازمان ملل متحد را نیز از دیگر برنامه‌های دکتر روحانی در پاریس اعلام کرد.

همچنین دیدار تعدادی از سرمایه گذاران، مدیران اقتصادی و صاحبان ارشد صنایع بزرگ فرانسه برنامه ریزی شده است.

اسماعیلی ملاقات‌های دوجانبه و چندجانبه، نشست و مصاحبه با سردبیران ارشد رسانه‌های اروپایی، ایتالیایی و فرانسوی، دیدار با نخبگان و اندیشمندان، نشست مشترک با صاحبان صنایع و سرمایه گذاران را از سایر برنامه‌های پیش بینی شده برای رییس جمهوری در این سفر ۴ روزه اعلام کرد.

به گفته معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور تعدادی از وزرا و مقام‌های بلند پایه کشورمان دکتر روحانی را در این سفر همراهی خواهند کرد و اسناد متعددی نیز برای همکاری‌های دو جانبه در عرصه‌های مختلف از سوی آنان به امضا خواهد رسید.

اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد که همزمان با سفر رییس جمهوری، نشست‌های تخصصی و ملاقات‌هایی نیز میان سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی دو کشور انجام خواهد شد و در نهایت دکتر روحانی پنج شنبه ۸ بهمن ماه به کشورمان باز می‌گردد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال