http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

وزیرکشور: در بحث رد صلاحیت‌ها روز گذشته به رهبری گزارش دادم

وزیرکشور: در بحث رد صلاحیت‌ها روز گذشته به رهبری گزارش دادم

12 هزار نفری که در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند از نخبگان کشور محسوب می‌شوند و باید در فضای سیاسی کشور اثبات کنند که حقوق‌شان در چارچوب قانون محقق شده است

وزیر کشور با اشاره به اینکه در مقطع فعلی بحث تایید صلاحیت‌ها در هیات‌های نظارت و اعتراض به این نتایج مطرح است، گفت: من خودم شاید 20 ملاقات در این باره داشته‌ام.

به گزارش ایسنا،  عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور افزود: دیروز شخصا خدمت رهبری رسیدم و گزارش‌های لازم را به ایشان داده و با ایشان مشورت کرده‌ام. ما همچنین گزارش‌های لازم را به شورای نگهبان و دفتر رهبری داده‌ایم تا حق کسی ضایع نشود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: 12 هزار نفری که در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند از نخبگان کشور محسوب می‌شوند و باید در فضای سیاسی کشور اثبات کنند که حقوق‌شان در چارچوب قانون محقق شده است. رهبری هم بر قانون‌مداری تاکید دارند. ما تلاش‌مان را در وزارت کشور ادامه داده و رایزنی و مذاکرات خود را پیش می‌بریم. رییس جمهور هم اظهار کردند پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهند.

رحمانی فضلی با بیان این که گرایش عمومی شورای نگهبان و آقای جنتی در رابطه با رد صلاحیت‌ها مثبت است، افزود: آقای جنتی معتقد است باید این مسائل در یک فضای منطقی و با رایزنی مشترک حل شود و یک فضای اقناعی ایجاد شود تا همه اطمینان داشته باشند که حق‌شان ضایع نشده است.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به اوضاع ناامن منطقه و همچنین دستیابی به توافق هسته‌یی تصریح کرد: اکنون جامعه در شرایط بسیار امیدوار، با نشاط و با انگیزه است. ما توانستیم یک شر بزرگ را از کشور برانیم. اکنون هم باید شرایط مطلوب را برای مردم رقم بزنیم.

وی در ادامه با بیان این که امیدواریم با فراهم شدن شرایط لازم رقابت انتخاباتی سالم، آزاد و قانونی و انتخاباتی باشکوه داشته باشیم، گفت: بدین وسیله ما می‌توانیم بار دیگر اقتدار داخلی خود را مبتنی بر قانون‌گرایی، وحدت و انسجام و همراهی با دولت و نظام به اثبات برسانیم.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند طی شده انتخابات خاطرنشان کرد: ما در وزارت کشور با همه نهادهای مرتبط با انتخابات مثل شورای نگهبان همکاری داشته‌ایم. در انتخابات رکورد بسیار بالایی در ثبت‌نام‌ها ثبت شد که نشانه علاقه و انگیزه مردم است. هیات‌های اجرایی هم نظر خود را اعلام کردند و نتیجه خوبی در تایید صلاحیت‌ها داشتیم که تقریبا هیچ گونه اعتراضی هم از سوی افراد و تشکل‌ها نداشتیم. آقای جنتی هم از اقدامات وزارت کشور و هیات‌های اجرایی تشکر کردند.

وزیر کشور در ادامه خطاب به استانداران و فرمانداران گفت: شما باید نظام را حفظ و تقویت کنید، بنابراین از اظهارنظرهای فراقانونی خودداری کنید و همه را به پیگیری قانونی ارجاع دهید.

رحمانی فضلی در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌یی گفت: رهبر و رییس جمهور بر تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید دارد، بخش اعظمی از تحقق اقتصاد مقاومتی در استان‌ها به عهده استانداران و فرمانداران است و شما باید برای تقویت سرمایه‌گذاری و تولید و بالا بردن بهره‌وری تلاش کنید. نتایج برجام باید در زندگی مردم و حرکت کشور مشهود باشد . مسیرها روشن است و باید آنها دنبال شود.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
فجیع‌ترین مرگ یک زن در تصادف با اتوبوس +تصاویر
جابجا کردن اومبیل با کتف های قدرتمند نوجوان هندی+تصاویر
استخدام نیروی بازاریابی در کرمانشاه
گام تازه برای از بین بردن مصونیت نمایندگی
فیلم واکنش بهنوش طباطبایی به خبر طلاق از مهدی پاکدل
مد عجیب برای خانم ها در آرایشگاه های مکزیک
بی اطلاعی وزارت نیرو از افزایش قیمت قبوض برق
ماجرای انتشار فیش حقوقی یکی از جراحان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
اعطای کد نمایندگی عمر شرکت بیمه پاسارگاد
ماساژ پوست نوزاد با روغن گیاهی, مفید است یا مضر؟
درگذشت خلیفه بن حمد آل ثانی امیر سابق قطر ۲ آبان ۹۵
(تصاویر) از تولد کیم کارداشیان تا سقوط تبت
نحوه اجرای طرح LEZ در تهران
تریلر جدید ریمستر Skyrim بهبود‌های گرافیکی را نشان می‌دهد
دلیل برگشت نامه معرفی وزرای پیشنهادی ؟
استخدام شرکت شونیز سال ۹۵
آلزایمر و زوال عقل چه تفاوتی دارند؟
خنده قبل از تحقیر شدن + عکس
پر سروصداترین منطقه تهران کجاست؟
رقیب جدید خندوانه و دورهمی با حضور احسان علیخانی در شبکه نسیم
تبلیغات