کاهش سن ابتلاء به سرطان سینه در کشور


وی با تاکید بر اینکه ماموگرافی 15 تا 30 درصد مرگ و میرها ناشی از سرطان سینه را کاهش می دهد افزود: همه زنان 40 ساله باید ماموگرافی انجام دهند.

پزشک متخصص خون و آنکولوژی کاهش سن ابتلاء به سرطان سینه در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: ابتلاء به سرطان سینه در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته 10 سال پایین تر است.
 
به گزارش ایرنا دکتر بایزید قادری در همایش سرطان سینه در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سنندج، با اشاره به اینکه یک سوم زنان کشور مبتلا به سرطان سینه هستند گفت: بیشترین علل بروز سرطان سینه هورمون است و علل 10 درصد سرطان های سینه ژنتیکی است.

وی هرگونه افزایش و تکثیر غیر طبیعی سلولی را تومور سرطانی دانست و گفت: سرطان سینه تا زمانی که درمان نشود رشد می کند و منتشر می شود.

وی وجود توده در سینه یا ناحیه زیر بغل، ترشح شفاف یا خونی از سینه، فرو رفتن نوک سینه به داخل، قرمزی یا تورم سینه، فرو رفتگی پوست تغییر شکل و اندازه سینه هر گونه زخم در پوست سینه که بهبود پیدا نکند از علایم سرطان سینه عنوان کرد.

وی اظهارکرد: هر ساله تعداد زیادی از مبتلایان به سرطان سینه تشخیص داده می شوند و تعدادی نیز جان خود را از دست می دهند.

قادری با اشاره به اینکه پیشگیری مهمتر از درمان است و هزینه های درمانی را کاهش می دهد گفت: خود مراقبتی نقش موثری در پیشگیری از ابتلاء به سرطان سینه دارد.

وی با تاکید بر اینکه ماموگرافی 15 تا 30 درصد مرگ و میرها ناشی از سرطان سینه را کاهش می دهد افزود: همه زنان 40 ساله باید ماموگرافی انجام دهند.

وی افزود: رژیم غذایی نامناسب و پرچرب، چاقی بعد از یائسگی، بی تحرکی و سابقه فامیلی ریسک خطر ابتلا به سرطان سینه را 30 تا 50 درصد افزایش می دهد.

سرطان سینه شایع ترین سرطان در میان زنان است، از هر هشت زن یک نفر در کشور به سرطان سینه مبتلاء می شود.

سرطان 14 درصد مرگ و میرها را در کشور به خود اختصاص داده است، سرطان بعد از سوانح و تصادفات و بیماری های قلبی سومین علل مرگ و میر را در کشور به خود اختصاص داده است.
سرطان سینه پس از سرطان پوست دومین سرطان شایع در زنان است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال