http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

محمد هاشمی: امیدوارم گوش شنوایی برای شنیدن حرف روحانی و لاریجانی درباره صلاحیت ها باشد

محمد هاشمی: امیدوارم گوش شنوایی برای شنیدن حرف روحانی و لاریجانی درباره صلاحیت ها باشد

با اعلام نتایج صلاحیت ها، بخش اعظمی از کسانی که در انتخابات ثبت نام کرده و مورد علاقه و اعتماد مردم در جناح های مختلف بودند، از رقابت انتخاباتی خارج شدند.

رئیس دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مفهوم نظام، جمهوری اسلامی یا مردم سالاری دینی، مبتنی بودن رای و نظر مردم در تمام امور است؛ بنابراین پایه و اساس جمهوریت مشخصا خواست و رای مردم است که در نظام جمهوری اسلامی ایران در چارچوب ضوابط و قواعد اسلامی رای مردم تعیین کننده است.

به گزارش جماران، محمد هاشمی در خصوص جایگاه انتخابات در تحکیم پایه های جمهوری اسلامی، اظهار کرد: صحبت های مقام معظم رهبری در خصوص حق الناس خواندن رای مردم و دعوت همه افراد به صحنه انتخابات، در شرایط فعلی و با درنظر گرفتن انتخابات پیش رو باعث ایجاد نشاط و امید بین مردم شد.

وی ادامه داد: بیانات رهبری را می توان اینچنین تعبیر کرد که باید همه سلیقه ها و گرایش های کشور، در انتخابات شرکت کنند و نماینده ای داشته باشند که در زمان انتخابات بتوانند به آن رای دهند؛ اما اعلام آمار مردودین از سوی شورای نگهبان موجب شد، نزدیک به 60 درصد از کسانی که در انتخابات ثبت نام کرده اند، نتوانند به مراحل بعدی راه یابند، از این رو موجی از روحیه ناامیدی در جامعه به وجود آمد.

عضو سابق شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: بحث اساسی مطرح شده در جامعه به چه کسی رای دادن است و به دنبال این جریان جمله رهبری معظم انقلاب است که فرمودند همه در انتخابات شرکت کنند، اما با این شرایط مردم با سلایق مختلف باید به چه کسی رای بدهند؟ این جمله طی چند روز گذشته بین مردم به گوش می رسد.

وی در عین حال عنوان کرد: به این ترتیب، با اعلام نتایج صلاحیت ها، بخش اعظمی از کسانی که در انتخابات ثبت نام کرده و مورد علاقه و اعتماد مردم در جناح های مختلف بودند، از رقابت انتخاباتی خارج شدند.

هاشمی همچنین عملکرد شورای نگهبان را مثبت ارزیابی نکرد و گفت: این حجم از ردصلاحیت ها در شان نظام نبوده و نیست و در نهایت برای نظام مشکل ساز خواهد شد، اگر علی مطهری ها در مجلس جایی نداشته باشند، دیگر معلوم نیست مجلس جای چه کسانی خواهد بود؟

وی ریشه این افراط و تفریط ها را در گرایش های سیاسی دانست و اضافه کرد: در دنیا، زمانی که یک جناح اختیار را در دست می گیرد از این اختیارات و امکانات علیه رقیب و به نفع خودش استفاده می کند که در ادبیات سیاسی از آن به عنوان جنگ قدرت نام می برند.

عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با اشاره به تاثیر رایزنی رئیس جمهور و رئیس مجلس با شورای نگهبان گفت: امیدوارم این اقدامات موثر واقع شود و گوش شنوایی برای آن وجود داشته باشد.

منبع: عصر ایران
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
ناکامی یک توطئه‌ برای اجرای حمله‌ای تروریستی در لندن/ یک نفر بازداشت شد
خبر دادستان از بازداشت دو متهم مرتبط با بانک سرمایه
نقش جدید و جالب آقای بازیگر!
عکس هایی از چهره عجیب ویشکا آسایش در تئاتر جدیدش
شکست داعش با سلاح مخوف روسی
استخدام متصدی بوفه،مربی در یک باشگاه بدنسازی معتبر
السد در حضور پورعلی‌گنجی صدرنشین شد
پیامک های جدید صبح بخیر گفتن برای عزیزان
توصیه قرآنی کیهان در باره فحش دادن
تزیین زیبا و کم هزینه دیوار اتاق کودک
تشکر ستاره فوتبال آلمان از علی کریمی +عکس
نجات زنی که زیر خودرو کشیده شد
استخدام پرسنل خط تولید در شرکت صنایع غذایی در تبریز
پودر سفید جنجال به پا کرد /تخلیه دفتر انتخاباتی کلینتون در نیویورک
مجری تلویزیون در کنار دختر سردار سلیمانی (عکس)
کدام کشور بزرگ ترین تولید کننده نفت جهان است؟
اتوبوس‌های ۸۰۰ میلیون تومانی در راه تهران
سقوط بالگرد می-۸ روسیه سقوط کرد+ ۱۹ نفر کشته شدند
تریلر جدید بازی Battlezone منتشر شد
فرمان العبادی برای اعزام نیروهای کمکی به کرکوک