http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

ماجرای اخراج دانش‌آموز افغانستانی از مدرسه ای در کرج چه بود؟

ماجرای اخراج دانش‌آموز افغانستانی از مدرسه ای در کرج چه بود؟

دانش‌آموزان افغانستانی برای پرداخت شهریه مشکل دارند و به همین دلیل عمدتاً با مدیران مدارس دچار مشکل می‌شوند اما هیچ مدیری اجازه ندارد بابت عدم پرداخت شهریه رفتار ناپسند با دانش‌آموز داشته باشد و موضوع فوق نیز در دست بررسی است.

آموزش‌وپرورش استان البرز معتقد است که خبر اخراج دانش‌آموز از مدرسه به دلیل ناتوانی در پرداخت شهریه صحت ندارد و موضوع در دست پیگیری است، اگرچه شهریه مدارس دولتی برای دانش‌آموزان افغانستانی اجباری است.

به گزارش تسنیم، علی طاهری خلوص در پاسخ به این پرسش که آیا خبر اخراج دانش‌آموزی از دبستان دولتی به خاطر شهریه 145 هزار تومانی صحت دارد؟‌ اظهار داشت:‌ در حال پیگیری موضوع هستیم، مدیر آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج با مدیر مدرسه مربوطه صحبت کرده و مدیر مدرسه خبر اخراج دانش‌آموز را رد و اعلام کرده است هیچ دانش‌آموزی از مدرسه اخراج نشده است.

وی با اشاره به اینکه برای روشن شدن ابعاد مختلف موضوع و صحت یا کذب آن در حال بررسی هستیم و نتیجه نهایی را به رسانه‌ها اعلام خواهیم کرد، افزود:‌ دانش‌آموزان افغانستانی شهریه ثابتی دارند که باید پرداخت شود و تنها از طریق اداره اتباع وزارت کشور می‌توانند برای این شهریه تخفیف بگیرند.

رئیس اداره روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز گفت:‌ دانش‌آموزان افغانستانی برای پرداخت شهریه مشکل دارند و به همین دلیل عمدتاً با مدیران مدارس دچار مشکل می‌شوند اما هیچ مدیری اجازه ندارد بابت عدم پرداخت شهریه رفتار ناپسند با دانش‌آموز داشته باشد و موضوع فوق نیز در دست بررسی است.

وی در پایان تأکید کرد:‌ دانش‌آموز از مدرسه اخراج نشده است و هم‌اکنون در کلاس درس حاضر است.

گفتنی است خبری در فضای مجازی منتشر شد که محتوای آن بدین صورت بود: یک دبستان در حاشیه شهر کرج (منطقه پیش آهنگی گلدشت) به دلیل عدم توان پرداخت شهریه، یک دانش‌آموز را تمام دیروز(دوشنبه 28 دی) در هوای سرد زمستان در حیاط مدرسه نگه‌داشتند و امروز وی را از مدرسه اخراج کردند.

پدر این دانش‌آموز که از دست‌فروشی امرار معاش می‌کند، با مراجعه به این دبستان نتوانست مسئولان مدرسه را قانع کند تا دانش آموز از تحصیل باز نماند.

برای پرداخت شهریه از سوی دانش‌آموزان افغانستانی باید راه‌حلی از جمله پرداخت قسطی اتخاذ شود تا مدیران مدارس که در نبود سرانه، شهریه‌های دریافتی از سوی اتباع را محل درآمدی برای هزینه‌های مدرسه می‌دانند، با دانش‌آموزانی که توان مالی پرداخت شهریه را ندارند، برخورد نکنند.

منبع: عصر ایران
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
مربی کیست و چه نقشی در زندگی دارد؟
استخدام شرکت فن آوری نانو
قطع چند ساعته توئیتر و برخی دیگر سایتها؛ مقصر حملات سایبری اخیر کیست
تبدیل صدا به متن با یک ابزار خارق‌العاده+تصاویر
فجیع‌ترین مرگ یک زن در تصادف با اتوبوس +تصاویر
جابجا کردن اومبیل با کتف های قدرتمند نوجوان هندی+تصاویر
استخدام نیروی بازاریابی در کرمانشاه
گام تازه برای از بین بردن مصونیت نمایندگی
فیلم واکنش بهنوش طباطبایی به خبر طلاق از مهدی پاکدل
مد عجیب برای خانم ها در آرایشگاه های مکزیک
بی اطلاعی وزارت نیرو از افزایش قیمت قبوض برق
ماجرای انتشار فیش حقوقی یکی از جراحان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
اعطای کد نمایندگی عمر شرکت بیمه پاسارگاد
ماساژ پوست نوزاد با روغن گیاهی, مفید است یا مضر؟
درگذشت خلیفه بن حمد آل ثانی امیر سابق قطر ۲ آبان ۹۵
(تصاویر) از تولد کیم کارداشیان تا سقوط تبت
نحوه اجرای طرح LEZ در تهران
تریلر جدید ریمستر Skyrim بهبود‌های گرافیکی را نشان می‌دهد
دلیل برگشت نامه معرفی وزرای پیشنهادی ؟
استخدام شرکت شونیز سال ۹۵
تبلیغات