شورای ساماندهی و بررسی انتقال پایتخت آغاز به کار کرد


به گزارش خبرنگار مهر، پیروز حناچی، عصر چهارشنبه، در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی گلستان در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.

وی درباره طرح انتقال پایتخت با بیان این که این طرح در مجلس شورای اسلامی موردبررسی و تصویب قرار گرفت اما بر اساس اصل ۷۵ قانون اساسی و به دلیل بار مالی آن در شورای نگهبان رد شد، آسیب‌شناسی مشکلات پایتخت را برعهده دبیرخانه شورای عالی دانست و آخرین راه‌حل آن را نیز انتقال پایتخت عنوان کرد.

وی همچنین به اجرای طرح صیانت از سه استان شمالی کشور اشاره کرد و افزود: استان‌های شمالی سه درصد از کشور را به خود اختصاص داده‌اند و مطالعات لازم برای شناسایی موارد آسیب‌رسان به این مناطق شناسایی‌شده‌اند.

وی به تصویب طرح مدیریت خردمندانه شهری در دبیرخانه شورای عالی اشاره کرد و با تاکید بر این که در آن‌ها به دنبال بازبینی طرح‌های کاربردی ملی در شهرها هستیم، اظهار کرد: در این طرح‌ها به دنبال تعریف مأموریت‌های جدید در شهرها هستیم تا ضوابطی که در شهرسازی موردتوجه قرار نگرفته است دوباره بازبینی‌شده و موردتوجه قرار گیرد.

حناچی درباره بافت‌های فرسوده شهری نیز گفت: نگاه ویژه‌ای به ارزش‌های فنی، تاریخی و قومی این مناطق داریم و برای حفظ بافت تاریخی گرگان  طرح تفضیلی تهیه‌شده است که در وزارتخانه در حال بررسی است.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال