کمیسیون‌های ماده ۵ و ۱۰۰ وظایف خود را به خوبی انجام نداده اند


به گزارش خبرنگار مهر، پیروز حناچی، عصر چهارشنبه، در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی گلستان، با انتقاد از عملکرد کمیسیون های ماده ۵ و ۱۰۰ اظهار کرد: مدیریت خردمندانه فضای سرزمینی مأموریت ما است و بر اساس آن توسعه در کشور در زمین‌های کشاورزی درجه یک و دو، حاشیه رودخانه‌ها، حریم قنات‌ها و مواردی ازاین‌دست ممنوع است.

وی افزود: همه این موارد را باید تبدیل به سند کرده و همه دستگاه‌ها آن را امضا کرده و آن را قبول داشته باشند.

وی با بیان این که در کشور یک هزار و ۳۰۰ شهر داریم که برای تدوین طرح‌های توسعه‌ای آن‌ها مشکل‌داریم، اظهار کرد: مشکل بزرگی که در تهیه طرح‌های توسعه‌ای شهرها داریم اداره امور شهرها از محل فروش ذخایر شهرها است که به‌شدت ما را متضرر کرده و قابل ادامه هم نیست.

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که شهرهای ما معرض خطر هستند، تصریح کرد: مکانیزم کیفیت بخش در شهرها دچار عارضه شده‌ است.

وی رانت خواری را یکی از چالش های پیش رو در مدیریت های شهری عنوان کرد و گفت: با روش های موجود میراث فرهنگی، منابع طبیعی و زندگی شهروندان درخطر است و آینده خوبی را نمی‌توان برای مردم در نظر گرفت.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال