http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

تصمیمات جدید کارگروه مزد ۹۵/ مذاکرات نمایندگان ۳ وزیر

تصمیمات جدید کارگروه مزد ۹۵/ مذاکرات نمایندگان ۳ وزیر

فرامرز توفیقی در گفتگو با مهر، از جزئیات نشست عصر امروز کارگروه تخصصی مزد ۹۵ مشمولان قانون کار خبر داد و گفت: جلسه ای با حضور نمایندگان وزرای کار، اقتصاد، صنعت  و همچنین نمایندگان کارگران، کارفرمایان و تامین اجتماعی برگزار شد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه نظرات مختلفی در این نشست مطرح و به بحث گذاشته شد، اظهار داشت: کارفرمایان عنوان کردند هنوز به جمع بندی روشنی درباره وضعیت سبد معیشت کارگران نرسیده و تا هفته بعد عدد و رقم مشخصی را اعلام خواهند کرد.

توفیقی ادامه داد: همچنین کارفرمایان در بحث مسکن مطالبی را عنوان کردند که بیشتر حول و حوش مسئولیت قانون اساسی دولت در این زمینه بود اما طبق قانون کار و در بخش خدمات رفاهی نیز کارفرمایان در تهیه مسکن برای نیروی کار خود وظایفی دارند.

این مقام مسئول کارگری افزود: درباره موضوع خدمات درمانی تامین اجتماعی و بدهی بالای دولت به این سازمان و البته مدیریت نادرست سالهای گذشته نیز مذاکراتی صورت گرفت ولی مبنای کلی کار این است که بتوان خدمات درمانی مناسبی به مشمولان قانون کار ارائه کرد و با افزایش دستمزدها سهم درآمدی این سازمان را از محل حق بیمه ها افزایش داد.

توفیقی به برنامه های جدید حقوق و دستمزدی دولت و همچنین پیش بینی افزایش تا ۲۰ درصدی حقوق بازنشستگان در سال آینده اشاره کرد و با بیان اینکه نمایندگان کارگران با همین مبنا گفتگو می کنند، افزود: بحث هایی درباره مزد منطقه ای و تعیین مزد صنوف صورت گرفت که ما معتقدیم این مباحث هنوز بسترسازی لازم برای اجرا ندارد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار ادامه داد: در این باره هیچ گونه کارشناسی وجود ندارد و قبل از اینکه ما بخواهیم وارد این گونه بحث ها شویم باید سندیکاهایی را تشکیل دهیم که بتوانند در جلسات حاضر شده و سخن بگویند.

وی تصریح کرد: در کلیت مباحث امروز کارفرمایان، پرداختن به بند دوم ماده ۴۱ قانون کار که به موضوع لزوم تامین معیشت می پردازد را پذیرفتند. در عین حال بحث تامین کالری مورد نیاز روزانه شاغلان را بین ۲ هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۴۰۰ کالری در نظر گرفتیم.

این مقام مسئول کارگری کشور اظهار داشت: جمع بندی پیشنهادات را به زودی به شورای سه جانبه ملی خواهیم گفت و از نیمه اول بهمن نیز نشست های اصلی شورای عالی کار کلید می خورد. توفیقی همچنین از گزارش نماینده تامین اجتماعی درباره پرداخت حق بیمه ۱۳ میلیون و ۳۲۴ هزار نفری سخن گفت و ادامه داد: منبع اصلی درآمد تامین اجتماعی تا ۸۰ درصد از حداقل دستمزدها است و مخارج و درآمدهای هزینه ای آن نیز تا ۶۰ درصد به این موضوع وابسته است.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
دختر نوجوان طعمه تلگرامی هکر طمع‌کار
مخالف الحاق اراضی جدید به محدوده شهر اردبیل هستیم
کولتورال ۱ ۷ رئال؛ آغاز طوفانی در کوپا دل ری
عیب و ایراد حوزه خدمات شهری اردبیل نباید مغفول بماند
یونایتد ۱ ۰ سیتی: انتقام خفیف!
عملکرد نیروگاه شهید رجایی شفاف سازی شود
شکست چلسی برابر وستهام در جام انجمن
انجام ۱۸ نوع فعالیت دانشجویی در دانشگاه آزاد رودهن
مکان‌هایی که ارواح در آنها قدم می‌زنند+ تصاویر
پروژه املاک شهرداری، یادآور پروژه خودساخته اصلاح طلبان در ترور سعید حجاریان است
فیلم برگزیده بازی: منچستریونایتد ۱ ۰ منچسترسیتی – دانلود و پخش
ویدیو فیلم خلاصه بازی منچستریونایتد ۱ ۰ منچسترسیتی -دانلود و پخش
ویدیو فیلم گلهای بازی وستهام ۲ ۱ چلسی -دانلود و پخش
فیلم برگزیده بازی: وستهام ۲ ۱ چلسی ( برنامه ۹۰)
کیلیپ فیلم گلهای برتر هفته آماتورها ۹۵/۰۷/۰۵ + دریافت کلیپ
اهداف مشترک قیام حسین و مهدی علیهماالسلام
تازه ترین چیدمان tv room (13 عکس)
وضعیت جسمانی پورحیدری از زبان همسرش
جلوه دیگر از پراید رونمایی شد (+عکس)
خواننده ای که بعد از مرگش هنوز افسانه ای در دنیاست
تبلیغات