۱۳ هزار نفر در دوره های سواد آموزی استان ثبت نام کرده اند


به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان رمضان یوسفی در پنجمین نشست کارگروه بهبود کیفیت آموزشی سواد آموزی استان که با حضور معاونین اداره کل و اعضای کارگروه برگزار شد با بیان اینکه سهم استان در سال جاری در سه دوره ۱۸ هزار نفر است، گفت: تاکنون حدود ۱۳ هزار نفر در دوره های سواد آموزی ثبت نام کرده اند .

وی با بیان اینکه عملکرد استان در سال جاری در سه دوره سواد آموزی، انتقال و تحکیم تاکنون ۷۲ درصد محقق شده است، گفت: مهلت ثبت نام تا ۱۵ بهمن ۹۴ است و افراد می توانند در فرصت باقی مانده نسبت به ثبت نام در دوره های سواد آموزی اقدام نمایند .

یوسفی در ادامه به عملکرد شهرستانها و مناطق در ثبت نام دوره های سواد آموزی پرداخت و با اشاره به اینکه در برخی از شهرستانها و مناطق میزان ثبت نام، برابر سهمیه به صورت کامل محقق شده است، گفت: در سطح استان به ترتیب نواحی دو و یک سنندج، شهرستانهای بیجار و دهگلان و منطقه زیویه دارای رتبه های برتر هستند و عملکرد استان نسبت به سال گذشته رشد داشته و از وضعیت مطلوبی بر خوردار است، اما نیازمند کمک، همراهی و همکاری اعضای گروه در تحقق کامل برنامه ها هستیم .

رمضان یوسفی آموزش اولیای بی سواد دانش آموزان را یکی از برنامه های اولویت دار این حوزه معرفی کرد و با بیان اینکه شناسایی اولیای بی سواد از اواخر سال ۹۲ با ثبت ۲۵ هزار نفر آغاز و از این تعداد ۱۸ هزار نفر پالایش و به شهرستانها و مناطق ابلاغ شد به تشریح عملکرد شهرستانها و مناطق در این برنامه پرداخت و از اعضای کارگروه خواست در بازدید های شهرستان ها و مناطق این موضوع را مورد توجه قرار دهند .

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کردستان در ادامه گزارشی از برنامه های هفته سواد آموزی استان در سال جاری ارائه کرد و گفت: همزمان با این هفته و روز نهم دیماه مراسم کتابت آیات نور با مشارکت ۱۲۵ نفر از سواد آموزان در پنج حوزه استان برگزار و در این مراسم معنوی ۲۵ صفحه از قرآن کریم که سهم کردستان بود در ۵ نسخه کتابت شد و جهت جمع بندی به سازمان نهضت سواد آموزی کشور ارسال شد .

وی از اجرای برنامه آموزش ساده ICDL به سواد آموزان با همکاری بنیاد ICDL ایران در سطح استان خبر داد و با بیان اینکه این برنامه به صورت پایلوت در کردستان برگزار می شود اظهار داشت: آموزش در دوره انتقال ۶۰۰ ساعت می باشد که از این میزان ۶۰ ساعت آن به آموزش ICDL اختصاص یافته است و در این دوره آموزشی سه کتاب مهارتهای رایانه، زبان انگلیسی و آشنایی با رایانه به عنوان منبع معرفی و در اختیار سواد آموزان قرار خواهد گرفت .

یوسفی با بیان اینکه مقدمات کار برگزاری دوره آموزشی ICDL در سطح استان آغاز شده و ۱۰۰ نفر نیز برای شرکت در کلاس ثبت نام کرده اند، گفت: کلاس های این دوره آموزشی از ابتدای بهمن ماه ۹۴ آغاز می شود و اگر این طرح موفق باشد به کل کشور تعمیم داده خواهد شد .

وی هم چنین از برگزاری مسابقه کتابخوانی در بین سواد آموزان خبر داد و گفت: در راستای شعار سال، کتابی با عنوان همدلی و همزبانی با هدف تعمیق آموخته های سواد آموزان معرفی شده است و نفرات برتر این مسابقه کتابخوانی نیز تا سطح کشور انتخاب و معرفی خواهند شد .

صدیقه عبدالهی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان نیز در این نشست با بیان اینکه انسداد مبادی بی سواد منوط به حفظ دانش آموزان موجود و جلوگیری از ترک تحصیل آنان است، گفت: اگر این موضوع کنترل نشود مبادی بی سوادی مسدود نخواهد شد و در این راستا ضرورت دارد خدمات آموزشی ویژه ای به دانش آموزان دیر آموز که هم اکنون در سطح مدارس مشغول به تحصیل هستند ارائه و کلاس های تقویتی برای آنان با همکاری کارگروه برگزار شود .

گفتنی است در این نشست نتایج مصوبات جلسه قبل و پیگیری های صورت گرفته ارائه و پیرامون تشویق مدیران فعال مدارس در جذب اولیای بی سواد و پیگیری برنامه های سواد آموزی توسط اعضای کارگروه در بازدید های شهرستانی بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری شد .

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال