http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

طرف مقابل می‌خواهد با برجام سیاست کشور را گروگان بگیرد

طرف مقابل می‌خواهد با برجام سیاست کشور را گروگان بگیرد

به گزارش خبرگزاری مهر، فؤاد ایزدی در مصاحبه با رادیو گفتگو در خصوص پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه رئیس جمهور گفت: مسائل موجود در نامه رهبری بسیار مهم بود و بر خلاف فضای گسترده تبلیغی در برخی مطبوعات که نگاهی غیر کارشناسی به مباحث توافق وجود دارد، چنین واقعیت هایی را در پی خواهد داشت.

ایزدی با بیان این مطلب به امتیازدهی گسترده به طرف مقابل در حوزه توافق هسته ای اشاره کرد و ادامه داد: سال ها طول کشید تا آن میزان اورانیوم غنی شود یا دو سوم سانتریفیوژهایی که در انبار گذاشته شد، سال ها طول کشید تا کشور را به این نقطه برساند؛ بنابراین طرف مقابل نباید منت خاصی بر سر ما بگذارد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: غربی ها از ما یکسری امتیاز گرفتند و در ازای آن باید تحریم ها را لغو کنند و این نکته ای بود که در فرمایشات رهبری شاهد بودیم ولی متاسفانه دولت مردان امریکایی بجای اجرای تعهدات، تحریم جدید اعمال می کنند.

وی گفت: متاسفانه در ازای عملکرد همراه دولت در مباحث هسته ای، طرف مقابل عملکرد لازم را در ادبیات گفتمانی ندارد و در عمل باید دید واقعا تحریم ها لغو می شود یا خیر.

ایزدی صنعت هسته ای کشور را بومی و نتیجه فعالیت دانشمندان جوان و شهدای این راه عنوان کرد و افزود: این صنعت به راحتی بدست نیامده و مردم با همه مشکلاتی که در حوزه اقتصادی دارند، شاهد این مسائل هستند و این مقاومت چنین نتیجه داد که طرف مقابل سیاست های جدید را در پیش بگیرد و در این مسیر امتیازاتی را از ایران دریافت کرده.

این کارشناس مسایل آمریکا ادامه داد: اگر در مراحل اولیه تحریم ها، مردم فشار می آوردند که روند دفاع از منافع ملی متوقف شود، قطعا طرف مقابل به اهداف اش می رسید؛ صنعت هسته ای وجود نداشت و دول غربی در تاثیر گذاری بر افکار عمومی موفق می شدند.

وی ضمن مثبت خواندن مقاومت مردم و همچنین تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان، خاطرنشان ساخت: تیم مذاکره کننده به یک نتیجه رسیده و این نکته در نامه رهبری مشهود بود که باید کاملا رصد شود تا طرف مقابل به تعهدات متعهد باشد ولی متاسفانه ادبیات قدیمی از طرف مقابل به گوش می رسد.

ایزدی یادآور شد: بر اساس برجام توقف تحریم های امریکایی دارای یک بازه زمانی است و اتفاق بدی که ممکن است رخ دهد مبنی بر این موضوع می باشد که ۱۲۰ روز تمام شود و اوباما دبه کند و بگوید فلان موشک را آزمایش یا از سوریه حمایت کردید!

وی با اشاره به بخشی از نامه رهبری مبنی بر لزوم رصد تعهدات طرف مقابل گفت: طرف مقابل قصد دارد از برجام استفاده کرده و سیاست کشور را گروگان بگیرد که اگر به درخواست شان تمکین نکنیم تحریم ها باز خواهد گشت و این یک خطر است.

 

منبع: مهر
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
26 مصدوم در «حادثه شیمیایی» در فرودگاه لندن
شورای نگهبان با کسی تعارف ندارد/ در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات کوتاه نمی ‌آییم، از کسی هم ترس نداریم
روایت نابودی ناوگان فرانسه در یک نبرد دریایی + عکس
استخدام کارشناس فروش حضوری در یک شرکت معتبر حسابداری
طرح عارف برای اعتماد‌سازی بیشتر میان اصلاح‌طلبان و نظام
مرگ تلخ کودک یک ساله بخاطر لج و لج بازی پدر و مادر
درباره بازیگران اسپانسری چه میدانید؟
در حال گسترش «گردان فاتحین» در کل کشور هستیم
شیر سیاه ؛ کمیاب ترین درنده دنیا (عکس)
استخدام مسئول دفتر در شرکتی فعال در حوزه مخابرات
بحران در مدینه منوره در پی الزامی شدن ۵ بار ثبت اثر انگشت کارمندان+عکس
تعداد شهدای ایرانی حادثه تروریستی کرکوک 3 تن اعلام شد
پیشنهاد دستیار نماینده کنگره آمریکا درباره سوریه: بشار اسد را ترور کنیم
آتش بس در حلب تا روز شنبه تمدید شد
استخدام کارشناس فروش در شرکت zoodfood در فارس
تیم پزشکی برای ارائه خدمات به کودکان کار منطقه فلک الدین خرم آباد اعزام شد (۲ عکس)
مسی اینطوری گواردیولا را تنبیه بدنی کرد! + عکس
آیا زنان در حین رانندگی عصبانی تر از مردان هستند؟ (۵ عکس)
زن ایرانی برترین ورزشکار ماه سپتامبر جهان شد
تماشای فیلم های ترسناک و آنچه در مغزتان اتفاقی می افتد