توسعه همکاری های ایران و فرانسه در حوزه سلامت


به گزارش خبرگزاری مهر، نشست ارزیابی و بررسی امکان مشارکت صنایع و شرکت­ های تجهیزات پزشکی فرانسه در توسعه کمی و کیفی خدمات درمانی مورد حمایت هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران نظیر انواع پیوند کلیه، پیوند کبد، پیوند مغز استخوان و...، کاشت حلزون شنوایی در بیماران ناشنوا، تامین اقلام مصرفی حیاتی مورد نیاز بیماران و تامین اقلام سرمایه ­ای مرتبط با طرح تحول نظام سلامت برگزار شد.

در این نشست، مدیران عالی رتبه شرکت­ های تجهیزات پزشکی فرانسه و مدیران ارشد هیئت امنای ارزی حضور داشتند.

این هیئت فرانسوی که جهت شرکت در اولین همایش ملی معرفی فرصت­ های سرمایه­ گذاری در حوزه سلامت به دعوت وزارت بهداشت، به ایران سفر کرده است، در کنار این همایش با مراکز عمده ذی ربط بهداشت و درمان کشور از جمله هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، سازمان انتقال خون، سازمان غذا و دارو و... مذاکراتی انجام داده اند.

در این نشست دکتر سید عباس حسنی رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران پس از معرفی فعالیت ها و خدمات هیئت امنای صرفه جویی ارزی با اشاره به جایگاه این هیئت در نظام سلامت کشور، به ویژه نقش مثبت و سازنده هیئت امنا در برنامه طرح تحول نظام سلامت ابراز امیدواری کرد که شرکت های تجهیزات پزشکی فرانسه با گسترش حوزه های فعالیت شان در ایران (که در سال های گذشته بسیار محدود و منحصر به حضور یک یا دو شرکت بوده است)، ضمن مشارکت در گسترش و توسعه طرح های بهداشتی و درمانی کشور، زمینه های لازم را برای انتقال تکنولوژی تجهیزات پیشرفته پزشکی به ایران فراهم آورند و در حوزه خرید خدمات سلامت نیز حضوری فعال داشته باشند.

در ادامه این نشست اعضای هیئت فرانسوی به معرفی حوزه های فعالیت شرکت های خود پرداخته و در پایان سرپرست هیئت آقای پیرسَوَ، ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشور ایران و آشنایی با نیازهای بهداشتی و درمانی کشور، به ویژه در بخش تجهیزات بر علاقه مندی شرکت های فرانسوی جهت گسترش روابط با ساختارهای فعال در نظام سلامت کشور به ویژه هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تاکید کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال