http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

رقابت سارکوزی، ژوپه و اولاند برای راهیابی به الیزه

رقابت سارکوزی، ژوپه و اولاند برای راهیابی به الیزه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نظرسنجی های انجام شده در بین مردم فرانسه نشان می دهد رقابت اصلی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ بین آلن ژوپه و نیکلاس ساکوزی و فرانسوا اولاند خواهد بود.

بر این اساس ژوپه ۷۰ ساله، نخست وزیر سالهای ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۷ می تواند تهدید جدی برای رقبای خود باشد. ۴۰ درصد درصد از طرفداران حزب جمهوری خواه خواستار پیروزی ژوپه در انتخابات ماه نوامبر هستند در حالی که این رقم برای سارکوزی ۳۵درصد است. طبق نظرسنجی موسسه هریس در فرانسه رقابت اصلی بین سارکوزی و ژوپه خواهد بود.

 در نظرسنجی مشابهی از سوی این موسسه فرانسوی هشت ماه پیش سارکوزی توانسته بود ۵۰ درصد آرا را کسب کند در حالی که ژوپه تنها ۲۶ درصد را کسب کرده بود.

کارشناسان سیاسی اعتقاد دارند در انتخابات ریاست جمهوری، فرانسوا اولاند و حزب سوسیالیست از شانس کمتری برای انتخاب برخوردار هستند.

یک موسسه نظرسنجی دیگر فرانسوی موسوم به ویاویس نیز آلن ژوپه را تهدیدی جدی برای سارکوزی و اولاند در انتخابات ریاست جمهوری می داند. بر اساس نظرسنجی های اخیر این موسسه محبوبیت ژوپه در ماههای اخیر به شدت افزایش یافته است.

منبع: مهر
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات