http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

پوشش تحصیلی در دوره پیش‌دبستانی ۵۵ درصد است

پوشش تحصیلی در دوره پیش‌دبستانی ۵۵ درصد است

به گزارش خبرنگار مهر، محمود تلخابی بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه همایش استانی پرورش مهارت‌های تفكر در كودكان در جمع خبرنگاران افزود: دوران کودکی فرصت مناسبی برای رشد و پروش فکری و باور ساختن خلاقیت است.

وی اظهار کرد: دوره کودکی دوران بسیار حساسی بوده و آمادگی برای تفکر و شناخت از دیگر دوره‌های بالاتر است، بنابراین اگر از دوره کودکی به خوبی استفاده نشود در دوره‌های دیگر مشکل یادگیری به وجود می‌آید.

رئیس پژوهشکده مطالعات تربیت‌معلم گفت: اگر یادگیری در این دوره اتفاق نیفتد مشکلات عدیده‌ای برای او در انتظار خواهد بود چراکه توان یادگیری در دوره کودکی بسیار متمایز بوده، بنابراین دوره پیش‌دبستانی بهترین دوره برای کودکان است.

تلخابی با بیان اینکه بهترین دوران برای بسط و گسترش تفکر کودکان در دوره پیش‌دبستانی است افزود: هر چه بتوانیم آموزش‌های پیش‌دبستانی را به سنین كمتر موكول كنیم، به همان میزان زمینه رشد فرزندان‌مان را فراهم كرده‌ایم و اگر بتوانیم پوشش پیش‌دبستانی كشور را به سنین چهار تا پنج سال منتقل كنیم، كودكان‌مان با آمادگی بیشتری به مقطع اول ابتدایی راه می‌یابند.

رئیس پژوهشکده مطالعات تربیت‌معلم به امر پژوهش در دوره پیش‌دبستانی اشاره کرد و افزود: دوره پیش دبستانی دوره مستقل از دوره آموزش کودکان نیست و  فرصت‌های بهتری برای آنها فراهم می‌کند.

تلخابی بابیان این‌که ظرفیت یادگیری بچه‌ها را به صورت کامل درک نکردیم افزود: امکان‌های یادگیری در کشورهای مختلف فوق‌العاده است.

وی با اشاره به اینکه در دوره پیش‌دبستانی سرعت رشد مغز بالا است و ایجاد محرک‌ها منجر به حفظ توانایی شناختی کودکان می شود افزود: کودکانی انگیزه های درگیر کردن نداشته باشند این فرصت‌ها در ذهن بچه از بین می‌رود احیای مجدد آن بسیار سخت است.

رئیس پژوهشکده مطالعات تربیت‌معلم افزود: پوشش تحصیلی در استان زنجان در دوره پیش‌دبستانی ۵۵ درصد که در حد نرم ملی است و برنامه‌ریزیهایی که برای افزایش این میانگین برای سالهای آینده صورت گرفته است.

تلخابی بابیان اینکه هرچقدر پژوهش را در دوره پیش‌دبستانی عقب بیندازیم به همان اندازه آموزش ضعیف می‌شود، افزود: باید در مراکز پیش‌دبستانی به دنبال یادگیری باشیم و تحقق این امر هم مستلزم فراهم کردن محیط یادگیری است.

تلخابی به چالش‌های فرا روی پژوهش اشاره کرد و افزود: کمبود نیروی انسانی و کاهش جمعیت دانش‌آموزی مهم‌ترین چالش‌ها در دوره پیش‌دبستانی در بحث پژوهش است. 

وی افزود: دولت باید پشتیبانی لازم را از دوره پیش‌دبستانی داشته باشد تا یادگیری‌ها و آموزش‌ها باکیفیت باشد.

تلخابی بر تقویت صلاحیت حرفه‌ای مربیان پیش‌دبستانی تأکید کرد.

منبع: مهر
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
استخدام کارشناس فروش تلفنی نرم افزار در شرکت پدیده ارتباطات پویا
آموزش ماشین شرکت گوگل را به بزرگترین پلتفرم کلود مبدل خواهد کرد (۲ عکس)
طرز تهیه آش جو
معرفی بهترین عکس های طبیعت سال 2016
ویدیو فیلم فول مچ بازی استقلال ۲ ۰ سایپا نیمه نخست ( آپارات )
تکنسین های ایرانی در کرکوک به کشور بازمی گردند
مدل لباس های برتر تیلور سویفت در سال 2016
استخدام کارشناس فروش،کارشناس ارشد بازاریابی در بهینه ایران
خبر اعدام یکی از شاهزادگان سعودی دروغ است
مدل مانتو بلند ترک
دل نوشته یک اسدآبادی از موصل برای رضا رستمی
رستوران ایتالیایی میلان مشهد
کشورها درباره سوریه ناچار به مذاکره با ایران هستند
استخدام ۳ ردیف شغلی در شرکت بهپرداز جهان در تهران
آیا در زمان شیردهی میتوان از کلداکس استفاده کرد؟
تروریست ها‌ قصد شکستن محاصره حلب را دارند
از «غیرت ناموسی» مهم‌تر «غیرت دینی» است/ «غیرت دینی» یعنی اینکه در جایی که لازم است انسان برای خدا خشم بگیرد و فقط لبخند نزند/ جامعه دینی وقتی از انحراف مصون می‌ماند که متدینین آن غیرت دینی‌شان را از دست ندهند + صوت
بیماری هموروئید راه های درمان آن
فال روزانه فال امروز شما
به خاطر حمایت از مدافعان حرم زخم زبان‌ها شنیده‌ام