حضور بیش از ۱۸۰۰ نفر درنوزدهمین کنگره سراسری همکاری دانشگاه وصنعت


به گزارش خبرنگار مهر، سید بهزاد علوی در حاشیه برگزاری دبیر نوزدهمین کنگره سراسری همکاری دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی به میزبانی خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استقبال بسیار بالا و کم نظیری از این کنگره شده و بیش از ۱۸۰۰ نفر در کنگره پذیرش شدند. در پایان برگزاری کنگره برای تمامی حاضران گواهینامه معتبر صادر می شود.

وی افزود: بعد از کنگره پنل تخصصی نقش نهادهای واسطه ای در تکمیل نظام ملی نوآوری و ارتباط مؤثر دانشگاه و صنعت با حضور مسئولان مختلف از جمله رئیس پارک علم و فناوری خوزستان، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرکل آسیب های اجتماعی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار شد.

دبیر نوزدهمین کنگره سراسری همکاری دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی تصریح کرد: معاون پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز و مدیرعامل توسعه نیشکر و صنایع جانبی نیز در این پنل حضور داشتند.

علوی بیان کرد: مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان، مدیرعامل توسعه نیشکر و صنایع جانبی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران، معاون امور صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خوزستان و رئیس دانشکده نفت اهواز نیز از دیگر شرکت کنندگان در این پنل بودند.

وی یادآور شد: نقش شرکت های دانش بنیان در افزایش همکاری های مؤثر و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی، نقش مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در بسترسازی همکاری، نقش کلینیک صنعت دانشگاه، شرکت های مشاوره ای و مراکز تحقیقاتی در افزایش همکاری ها و نقش آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه مهارت دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از جمله مسائل مورد بحث در این پنل علمی بودند.

دبیر نوزدهمین کنگره سراسری همکاری دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی در ارتباط با دیگر پنل برگزار شده بعد از کنگره گفت: پنل تخصصی همکاری صنعت و دانشگاه و چشم انداز آن در سیاست های کلان و اسناد بالادستی با حضور عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، معاون سازمان صنایع کوچک و صنعتی ایران، مدیرکل صنایع ماشین سازی و تجهیزات نظارت سازمان صنعت، معدن وتجارت و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان برگزار شد.

علوی ادامه داد: مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان، معاون پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز و رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی نیز در این پنل حضور داشتند.

وی بیان کرد: رئیس دانشکده مهندسی شهید چمران اهواز، هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز و مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان نیز از دیگر شرکت کنندگان در این پنل بودند.

وی تأکید کرد: بررسی چالش ها، فرصت ها، قوت ها و ضعف های همکاری صنعت و دانشگاه، اولویت های اصلی و راهبردی کلان در نقشه جامع علمی برای دستیابی به اقتصاد دانش بنیان، مدل های افزایش همکاری های صنعت و دانشگاه بر پایه آمایش سرزمینی برای واگذاری مأموریت های کلان پژوهشی و فناوری، بررسی وضعیت اثرگذاری اسناد بالادستی برای گسترش همکاری ها و دستیابی به اقتصاد دانش بنیان از جمله مسائل مورد بحث در این پنل بودند.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات