نیروهای پیشمرگه عربها را از شمال عراق کوچ می دهند


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، سازمان عفو بین الملل نیروهای پیشمرگه و برخی شبه نظامیان کرد را به بیرون کردن اجباری اهالی عرب از برخی مناطق شمال عراق متهم کرد.

در گزارش جدید این سازمان که روز چهارشنبه منتشر شده است به تخریب هزاران خانه با بولدوزر یا انفجار و آتش زدن آنها در مناطقی که توسط نیروهای کرد از دست داعش آزاد گردیده اشاره شده است.

سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که این اقدام به بهانه آنچه حمایت عرب ها از گروه داعش ادعا می شود انجام شده است. این سازمان تصریح کرد که ادله ای در اختیار دارد که از وجود اقدامی سازمان یافته برای کوچاندن عرب ها از مناطق آزادشده در شمال عراق بوسیله تخریب کامل روستاها حکایت دارد.

«دوناتیلا روفیرا» مشاور ارشد امور بحران سازمان عفو بین الملل گفت: کوچاندن اجباری غیرنظامیان و تخریب متعمدانه منازل و دارایی افراد می تواند جنایت جنگی بشمار آید.

گزارش سازمان عفو بین الملل با تکیه بر تحقیقات این سازمان در ۱۳ روستا و منطقه و شهادت نزدیک به ۱۰۰ نفر و تصاویر ماهواره ای که از منازل ویران شده در استان های نینوا، کرکوک و دیاله عراق گرفته شده منتشر شده است.

عفو بین الملل همچنین اعلام کرد شبه نظامیان کرد از بازگشت اهالی عرب به منازل خود که پیش از این بخاطر داعش آنها را ترک کرده بودند ممانعت می کنند.

در پی این اتهامات واحدهای حمایت مردمی کردها که شاخه نظامی حزب اتحادیه دموکراتیک کردها فعال در شمال سوریه است در بیانیه ای اعلام کرد که ۴ نفر از اعضای این واحدها به اتهام آسیب رساندن به دارایی شهروندان در منطقه الهول و برخی روستاهای اطراف آن بازداشت شده اند.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال