نظربایف دستور انحلال پارلمان قزاقستان را صادر کرد


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نورسلطان نظربایف رئیس جمهوری قزاقزستان بعد از حرف و حدیث های فراوان بین مقامات ارشد این کشور دستور انحلال پارلمان این کشور را صادر کرد و برگزاری انتخابات زودهنگام را خواستار شد.

وی ضمن اعلام این حکم از مردم کشورش خواست در وضعیت بحران اقتصادی کنونی قزاقستان و کاهش بهای نفت اتحاد خود را برای عبور از بحران حفظ کنند. به نوشته صفحه رسمی توئیتر نظربایف، دستور انحلال مجلس قزاقستان قرار بود اوایل سال ۲۰۱۷ اعلام شود که زودتر از موعد مقرر اعلام شده است.

پیش از این نمایندگان پارلمان قزاقستان به اتفاق آرا خواهان انحلال سیستم ریاست جمهوری شده بودند. تحلیلگران سیاسی اعتقاد دارند اقدام رئیس جمهور واکنش سیاسی به این اقدام مجلس بوده است.

دفتر ریاست جمهوری قزاقستان در بیانیه ای درباره این اقدام اعلام کرد: در وضعیت بحران اقتصادی کنونی هر گونه اقدامی برای تحریک و برهم زدن اتحاد ملی با واکنش شدید دولت روبرو خواهد شد.

نظربایف از سال ۱۹۸۹ در راس قدرت قزاقستان قرار دارد. وی ماه آوریل گذشته در انتخابات ریاست جمهوری برای یک دوره پنج ساله دیگر به این سمت انتخاب شد.

[ منبع این خبر سایت مهر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات